Komplet kampprogram
Santander Cup - LP Damer, 1. runde, Pulje 1
Kampnr.RundeDagDatoKl.HjemmeholdUdeholdSpillestedAdresseBaneResultat
1418561Man02-09-201919:30HK Star Aalborg, S2Mejlby/Haverslev KFUM IF, JSTornhøjhallen, Aalborg ØTornhøjvej 1
9220 Aalborg Øst Danmark
Tornhøjhallen, Aalborg17-27
1418491Tir10-09-201919:45Astrup/Sønderskov IF, S1Strandby/Elling IF, JSAstruphallenBøgstedvej 271
Astrup
9800 Hjørring Danmark
Astruphallen24-22
1418841Tir17-09-201919:00Smidstrup-Skærup IF, S1Brande HK, S1SmidstruphallenTiufkærvej 3
7000 Fredericia Danmark
Smidstruphallen22-16
1418781Tir17-09-201919:15Billund/Firehøje, S3Horsens Freja, S2Vandel IdrætshalSkolevej 8
7184 Vandel Danmark
Vandel Idrætshal19-22
1418691Tir17-09-201919:25Rødkærsbro IF, S3BMI, Egelund, S3Rødkærsbrohallenatt: Kurt Madsen
Brandstrupvej 25
8840 Rødkærsbro Danmark
Rødkærsbrohallen11-12
1418801Tir17-09-201919:30Egebjerg IF, S2Øster Nykirke IF, S1Egebjerg-HallenEgevej 5
8700 Horsens Danmark
Egebjerghallen17-23
1418921Tir17-09-201920:00Team Helle Håndbold, S1Hvide Sande KFUM, JSHellehallerneHellevej 27
Vrenderup
6818 Årre Danmark
Hellehallen, Hal 116-19
1418971Tir17-09-201920:00Løjt IF,S1BBI Saxburg, JSLøjt IdrætsanlægLøjt Skolegade 17
Løjt
6200 Aabenraa Danmark
Løjt Idrætsanlæg Hal 123-34
1418931Ons18-09-201919:30Vinding KFUM, S1Varde HK, JSSørvad IdrætscenterVognstrupvej 11 A
Vinding
7550 Sørvad Danmark
Sørvad Idrætscenter7-29
1418701Tor19-09-201918:30Nørre Djurs HK, S1HEI, Skæring, 3. div.Nørre Djurshallenatt: Peter Schumacher
Idrætsvej 2
8585 Glesborg Danmark
Nørre Djurshallen21-26
1418451Tor19-09-201919:10Vodskov IF, S3Vestbjerg IF, S3VodskovhallenBrorsonsvej 3
9310 Vodskov Danmark
Vodskovhallen24-15
1418901Tor19-09-201919:15Tistrup-Hodde / CØ-05 S1Vorgod-Barde motion og fritid, S1Hodde-Tistrup Hallenatt: Torben Haahr
Lærkevej 23
6862 Tistrup Danmark
Hodde-Tistrup Hallen15-20
1418861Tor19-09-201919:20Hover IF, S3Øster Starup - Vester Nebel IF, S2Petersmindehallen, VejlePetersmindevej 25
Hover
7100 Vejle Danmark
Petersmindehallen, Vejle18-20
1418771Tor19-09-201920:10HK 73, Rask Mølle, S2Engesvang/Bording, S1Rask-Mølle HallerneSkolebakken 1
8763 Rask Mølle Danmark
Rask Mølle Hallerne - Hal 116-14
1418791Tor19-09-201920:15Taulov-Skærbæk IF, S1ØHK Hedensted, S1ElbohallerneTingvejen 24
Taulov
7000 Fredericia Danmark
Elbohallen Hal 222-21
1418741Tor19-09-201920:15Langå Håndbold Klub S1Nørager Boldklub, S1Langå Idrætscenteratt: Jan Bundgaard Nielsen
Sportsvænget 4
8870 Langå Danmark
Langå Idrætscenter14-20
1418511Tor19-09-201920:45AIK Vejgaard, S1Støvring Håndbold, JSFilstedvejens Hal, VejgaardFilstedvej 16
9000 Aalborg Danmark
Filstedvejens hal, Aalb.20-24
1418601Fre20-09-201920:00Fjends HK, S1Nr. Søby IF, S1Østfjendshallenatt: Frank Mikkelsen
Kalkværksvej 1 A
Mønsted
8800 Viborg Danmark
Østfjendshallen9-13
1418761Søn22-09-201918:00Åstrup/Hammelev-Grenaa, S1Gødvad GIF, JSÅstruphallenatt: Jørgen Josefsen
Mellemstrupvej 21
8500 Grenaa Danmark
Åstruphallen17-25
1418671Man23-09-201918:50AIA-Tranbjerg, S3Allingåbro IF S1Grønløkkehallen Tranbj.Grønløkke Alle 7
8310 Tranbjerg J Danmark
Grønløkkehallen Tranbj.25-9
1418651Tir24-09-201918:30Hou IF, S3Galten fs, S1HouhallenSkolegade 65
Hou
8300 Odder Danmark
Houhallen15-22
1418591Tir24-09-201919:00HRH 74, Roslev, S1Asmild FH, JSSallinghallen, RoslevViumvej 8
7870 Roslev Danmark
Sallinghallen, Roslev 117-25
1418551Tir24-09-201919:10Skalborg SK, S2Aalborg Studenterne IF, S1Agri Nord IdrætscenterHobrovej 435
9200 Aalborg Sv Danmark
Agri Nord Idrætscenter13-16
1418431Tir24-09-201919:30Løkken GVL Håndbold, S3HS Han Herred, JSLøkken IdrætscenterSøndergade 42
9480 Løkken Danmark
Løkken Idrætscenter18-19
1418681Tir24-09-201919:30Lemming IF, S3IF Midtdjurs S1Fårvang-HallenThorsøvej 19
8882 Fårvang Danmark
Fårvang Hallen7-24
1418631Tir24-09-201919:45Hem-Hindb.-Dølby IF, S3Hogager GF, JSHemhallenRudemøllevej 3
Hem
7800 Skive Danmark
Hemhallen9-22
1418421Tir24-09-201919:45IF Frem Skørping HK, S3HK 89 Båndbyerne, S2Skørping Idrætscenteratt: Søren Jacobsen
Himmerlandsvej 59
9520 Skørping Danmark
Skørping Idrætscenter, Hal 118-20
1418941Tir24-09-201919:45Folding-Brørup HK, S2Hviding IF, JSBrøruphallerneByagervej 3
6650 Brørup Danmark
Brøruphallerne, Hal 112-18
1418951Tir24-09-201920:00Vojens HF, S2Bov IF, S2VojenshallerneStadionparken  6
6500 Vojens Danmark
Vojenshallen 119-25
1418871Tir24-09-201920:00Vorbasse KH, S2Jelling FS, S1Vorbasse FritidscenterDrivvejen 1
6623 Vorbasse Danmark
Vorbasse Fritidscenter14-31
1418501Tir24-09-201920:00Vester Hassing GF, S2Løgstør HK, S1Vester HassinghallenHalsvej 199
V.Hassing
9310 Vodskov Danmark
Vester Hassinghallen17-19
1418461Tir24-09-201920:00Flauenskjold IF, S4Tornby IF, JSFlauenskjoldhallenStadionvej 13
Fl.skjold
9330 Dronninglund Danmark
Flauenskjoldhallen21-31
1418521Tir24-09-201920:00Sortebakken HK, S1Spentrup IF, S1SortebakkehallerneLøgstørvej 161
9610 Nørager Danmark
Sortebakkehallen 128-18
1418721Tir24-09-201920:00HT 87,Hauge-Thorning, S2Stjær BK, S2Thorning-HallenOver Kærsholm Vej 9
Kærsholm
8620 Kjellerup Danmark
Thorning Hallen21-22
1418541Tir24-09-201920:15Terndrup IF, S3SMIFF, Harridslev, S2Terndrup IdrætscenterTerndrup Halvej 3
9575 Terndrup Danmark
Terndrup Idrætscenter18-21
1418821Tir24-09-201920:15Vejen HK, JSTorsted HK, JSVejen IdrætscenterPetersmindevej 1
6600 Vejen Danmark
Vejen Idrætscenter hal 121-17
1418831Tir24-09-201920:15Erritsø G&IF, JSBrædstrup Håndboldklub, JSErritsø Idrætscenter Krogsagervej 42
Erritsø
7000 Fredericia Danmark
Erritsø Idrætscenter Hal 119-20
1418811Tir24-09-201920:30Ammitsbøl SG&IF, S3Vamdrup IF, JSBrunmosehallen, ØdstedMølkærparken 5
Ødsted
7100 Vejle Danmark
Brunmosehallen11-26
1418911Tir24-09-201920:30Bryndum Sogns G&IF, S1Filskov IF, JSAurahallen, TarpBryndumvej 14
6715 Esbjerg N Danmark
Aurahallen, Tarp29-20
1418441Ons25-09-201919:00Ålbæk HK, S1Brønderslev IF, JSÅlbæk Idrætscenteratt: Carsten Bjørnager
Møldamvej 11
9982 Ålbæk Danmark
Ålbæk Idrætscenter16-23
1418481Ons25-09-201919:30Horne/Hirtshals Håndbold, S2Vrå/Børglum IF, JSStendyssehallen, HorneStendyssevej 80
Horne
9850 Hirtshals Danmark
Stendyssehallen, Horne11-28
1418641Ons25-09-201919:30Møldrup-Tostrup IF, S1VIF, Mors, JSMøldruphallenRugvænget 2
9632 Møldrup Danmark
Møldruphallen9-19
1418581Ons25-09-201920:00St. Restrup IF, S3IF Fremad Nørhalne, S1FrejlevhallenFrejlev Skolevej 7
9200 Aalborg Sv Danmark
Frejlevhallen hal 112-20
1418731Ons25-09-201920:15Thorsø-Tungelund IF, S2Ans IF, S2Tungelund Aktivitetscenteratt: Henrik Hvam
Gl. Tungelundvej 9 B
8881 Thorsø Danmark
Tungelund Aktivitetscenter22-18
1418751Tor26-09-201900:00Virring-Vitved UIF, S2Hammel GF, JSVirring-HallenGadebakken 5
8660 Skanderborg Danmark
Virring-Hallen0-0Hjemmehold taberdømt
1418661Tor26-09-201900:00BSS Sport, Aarhus, S1Kjellerup Håndbold Klub, JSEllekærhallen, HasleJernaldervej 5
8210 Århus V Danmark
Ellekærhallen, Hasle0-0Udehold taberdømt
1418571Tor26-09-201918:45Bælum/Solbjerg IF, S2IK Frem Sønderup-Suld., S2BælumhallenSkolevej 1 E
9574 Bælum Danmark
Bælumhallen23-12
1418851Tor26-09-201919:20Børkop HK, S2Vinding SF, JSGauerslundhallenFælleshåbsvej 11
7080 Børkop Danmark
Gauerslundhallen23-25
1418881Tor26-09-201919:20Christiansfeld IF, S2Kolding KFUM, S2Cuben ChristiansfeldØstprøven 1
6070 Christiansfeld Danmark
Cuben Christiansfeld12-16
1418531Tor26-09-201919:30Nibe HK, S1Svenstrup Godthåb IF, S1Nibe Idræts- & KulturCenterHobrovej 36
9240 Nibe Danmark
Nibe Idræts- & KulturCenter, Hal 121-17
1418621Tor26-09-201919:30LRV-Skals, S2Ravnstrup KFUM, JSLøvelhallenGl. Røddingvej 8
Løvel
8830 Tjele Danmark
Løvelhallen11-17
1418711Tor26-09-201920:00Romalt Håndbold, S1Funder GF, JSRomalt Aktivitetshalatt: Tommy Bødker Jensen
Romalt Boulevard 28
8960 Randers SØ Danmark
Romalthallen8-19
1418611Tor26-09-201920:15Ørslevkloster Idrætsforening, S3Ørum Idrætsforening, S1Ørslev-KlosterhallenHejlskovvej 24
Lund
7840 Højslev Danmark
Ørslevklosterhallen16-14
1418471Tor26-09-201920:30Fjerritslev IF, S2Hjørring Håndbold, JSIdrætscenter Jammerbugt FjerritslevBrøndumvej 14
9690 Fjerritslev Danmark
Idrætscenter Jammerbugt Fjerritslev29-27
1418891Tor26-09-201920:30Kongeå HK, S2Gørding-Lourup IF, S1Kongeåhallen, Gredstedb.Gredsted Kjærvej 10
6771 Gredstedbro Danmark
Kongeåhallen Gredstedbro8-26
1418961Tor26-09-201920:30Als HF, S1Team NØS, Haderslev Næs, S1Diamanten Kultur- og Idrætscenter i FynshavGyden 100
Fynshav
6440 Augustenborg Danmark
Diamanten Kultur- og Idrætscenter21-22