Søg Håndboldinfo
Del

Santander Cup - LP Damer, 5. runde

Pulje 1

Seneste resultater

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
marts 2022
433129
29.
20:00 Fredericia HK, 2. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 VRI, Risskov, 2. Div. thansen ARENA 33-26
433133
29.
20:00 Kolding HK/KFUM, 2. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Hornslet IF, 2. Div. Parkhallen, Kolding 25-19
433136
25.
18:30 Trekroner Idrætsforening 98, 3. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM, Liga Trekroner Landsbycenter 14-43
433138
24.
20:30 Brabrand IF Håndbold, 2. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Aalborg HK, 2. Div. Brabrandhallerne Brabrandhallen 1 21-22
433134
24.
20:15 Brædstrup Håndboldklub, S1 Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Hadsten Håndbold, 1. Div Brædstrup-Hallen Brædstruphallen 16-36
433139
24.
HEI, Skæring, 3. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Horsens Håndbold Elite, Liga Skæringhallen A
Udeblevet med afbud - hjemmehold
HUM
433143
24.
Aalestrup IF, S1 Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Vendsyssel Håndbold, 1. Div Aalestrup Idrætscenter Aalestrup Idrætscenter 1
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
433144
24.
Sæby HK, 2. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Bjerringbro FH, 1. Div. Sæby Spektrum Sæby Spektrum, hal A.
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
433135
21.
19:30 NSK Håndbold, Krunderup, 3. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Ringkøbing Håndbold, Liga Sir - Lyngbjerg Centret 23-34
433132
20.
17:15 Skovlund Ansager HK Ribe HK, 3. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Viborg HK, Liga Skovlund/Ansagerhallen 17-44
433141
17.
18:00 Hørning Håndbold, 3. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Team Esbjerg, Liga Hørning Idrætscenter Hørning SuperBrugsen Arena 13-40
433131
16.
18:00 GGIF-SIF/Ansager, 3. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 EH Aalborg, 1. Div. Lyng-Hallen Grindsted Lyng-hallen
Udeblevet med afbud - hjemmehold
HUM
433142
15.
20:00 Farsø KFUM HK, 2. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Aarhus United, Liga Dronning Ingridhallerne Dronning Ingridhallen 1
Udeblevet med afbud - hjemmehold
HUM
433130
15.
19:00 Erritsø G&IF, S1 Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 SønderjyskE, 1. Div. Erritsø Idrætscenter Erritsø Idrætscenter Hal 1 10-43
433126
15.
18:15 Støvring Håndbold, S1 Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Holstebro Håndbold, Liga Arena Himmerland Arena Himmerland 1 16-37
433140
11.
18:30 JAI, Århus, 3. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Herning-Ikast Håndbold, Liga Annexhallen 17-43
433127
08.
19:45 Gødvad GIF, JS Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 AGF Håndbold 1. Div. Gødvad-Hallen Gødvad-Hallen - Elverbørn (NY) 16-33
433145
03.
20:30 Aalborg Studenterne IF, 3. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Randers HK, Liga Gigantium, Aalborg Gigantium Idrætshal, Aalborg. 9-38
433128
03.
20:00 Vejle Håndbold Klub, 2. Div. Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Ejstrup/Hærvejen, 2. Div. DGI-huset Vejle DGI Huset, Vejle Hal 1 23-33
433137
03.
18:45 Hammel GF, JS Santander Cup - LP Damer, 5. runde | Pulje 1 Skanderborg Håndbold, Liga Hammel Idrætscenter Hammel Idrætscenter 2 21-39

Stilling

Holdnavn K V U T +/- P
1 SønderjyskE, 1. Div. 1 1 0 0 43 - 10 2
2 Silkeborg-Voel KFUM, Liga 1 1 0 0 43 - 14 2
3 Randers HK, Liga 1 1 0 0 38 - 9 2
4 Viborg HK, Liga 1 1 0 0 44 - 17 2
5 Team Esbjerg, Liga 1 1 0 0 40 - 13 2
6 Herning-Ikast Håndbold, Liga 1 1 0 0 43 - 17 2
7 Holstebro Håndbold, Liga 1 1 0 0 37 - 16 2
8 Hadsten Håndbold, 1. Div 1 1 0 0 36 - 16 2
9 Skanderborg Håndbold, Liga 1 1 0 0 39 - 21 2
10 AGF Håndbold 1. Div. 1 1 0 0 33 - 16 2
11 Ringkøbing Håndbold, Liga 1 1 0 0 34 - 23 2
12 Ejstrup/Hærvejen, 2. Div. 1 1 0 0 33 - 23 2
13 Fredericia HK, 2. Div. 1 1 0 0 33 - 26 2
14 Kolding HK/KFUM, 2. Div. 1 1 0 0 25 - 19 2
15 Aalborg HK, 2. Div. 1 1 0 0 22 - 21 2
16 EH Aalborg, 1. Div. 1 1 0 0 0 - 0 2
17 Horsens Håndbold Elite, Liga 1 1 0 0 0 - 0 2
18 Aarhus United, Liga 1 1 0 0 0 - 0 2
19 Aalestrup IF, S1 1 1 0 0 0 - 0 2
20 Sæby HK, 2. Div. 1 1 0 0 0 - 0 2
21 Brabrand IF Håndbold, 2. Div. 1 0 0 1 21 - 22 0
22 Hornslet IF, 2. Div. 1 0 0 1 19 - 25 0
23 VRI, Risskov, 2. Div. 1 0 0 1 26 - 33 0
24 Vejle Håndbold Klub, 2. Div. 1 0 0 1 23 - 33 0
25 NSK Håndbold, Krunderup, 3. Div. 1 0 0 1 23 - 34 0
26 Gødvad GIF, JS 1 0 0 1 16 - 33 0
27 Hammel GF, JS 1 0 0 1 21 - 39 0
28 Brædstrup Håndboldklub, S1 1 0 0 1 16 - 36 0
29 Støvring Håndbold, S1 DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 0 0 1 16 - 37 0
30 JAI, Århus, 3. Div. 1 0 0 1 17 - 43 0
31 Skovlund Ansager HK Ribe HK, 3. Div. 1 0 0 1 17 - 44 0
32 Hørning Håndbold, 3. Div. 1 0 0 1 13 - 40 0
33 Trekroner Idrætsforening 98, 3. Div. 1 0 0 1 14 - 43 0
34 Aalborg Studenterne IF, 3. Div. 1 0 0 1 9 - 38 0
35 Erritsø G&IF, S1 1 0 0 1 10 - 43 0
36 GGIF-SIF/Ansager, 3. Div. 1 0 0 1 0 - 0 0
37 HEI, Skæring, 3. Div. 1 0 0 1 0 - 0 0
38 Farsø KFUM HK, 2. Div. 1 0 0 1 0 - 0 0
39 Vendsyssel Håndbold, 1. Div 1 0 0 1 0 - 0 0
40 Bjerringbro FH, 1. Div. 1 0 0 1 0 - 0 0

Kommende kampe

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
Der er ingen kampe på programmet

Vælg forbund

Luk
ANNONCE