Søg Håndboldinfo
Del

U-19 Pige Liga

Pulje 1

Tilføj til kalender (iCal)
Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
september 2021
342358
25.
15:00 Herning-Ikast Håndbold ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Viborg HK Sportscenter Ikast IBF Arena Hal A 27-23
342357
28.
18:15 Horsens HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Aarhus United U19 Dagnæs Hallen 24-27
342372
28.
20:00 Viborg HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Sønderjyske Ungdom Vibocold Arena, Viborg Vibocold Arena 1, Viborg 23-20
oktober 2021
342359
03.
17:30 Aarhus United U19 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Sønderjyske Ungdom Skæringhallen A 26-16
342361
03.
17:30 Elitehåndbold Aalborg Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Horsens HK Nr. Sundby Idrætscenter Nr.Sundby Idr-Ctr, Hal 1 17-21
342365
10.
15:15 Strandby-Elling Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Aarhus United U19 Bannerslundhallen, Elling 26-32
342375
10.
15:15 Horsens HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM Dagnæs Hallen 23-17
342362
12.
19:00 Skanderborg Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Holstebro Håndb.90 Fælledhallen, Skanderborg Fælledhallen - bane 1 21-28
342367
15.
19:00 Holstebro Håndb.90 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM Gråkjær Arena Holstebro Gråkjær Arena - Holstebro 28-20
342370
16.
14:00 Herning-Ikast Håndbold ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Strandby-Elling Håndbold Bording-Hallen Bording - Hallen 29-21
342415
23.
14:00 Holstebro Håndb.90 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Sønderjyske Ungdom Gråkjær Arena Holstebro Gråkjær Arena - Holstebro 37-22
342373
25.
19:15 Skanderborg Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Elitehåndbold Aalborg Ungdom Fælledhallen, Skanderborg Fælledhallen - bane 3 Træningshallen 33-18
342371
25.
20:15 Aarhus United U19 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Randers HK Skæringhallen A 33-25
342380
26.
18:30 Holstebro Håndb.90 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Viborg HK Gråkjær Arena Holstebro Gråkjær Arena - Holstebro 33-21
342366
27.
20:00 Sønderjyske Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Herning-Ikast Håndbold ungdom Arena Aabenraa Arena Aabenraa Hal 3 20-32
342381
29.
18:30 Silkeborg-Voel KFUM U-19 Pige Liga | Pulje 1 Aarhus United U19 Voel-Hallen Voel Hallen - Hal 1 22-24
342376
30.
12:00 Randers HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Skanderborg Håndbold Arena Randers, Multi Hal Arena, Randers Multi Hal 2 21-29
342379
30.
13:30 Elitehåndbold Aalborg Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Herning-Ikast Håndbold ungdom Nr. Sundby Idrætscenter Nr.Sundby Idr-Ctr, Hal 1 21-29
342360
31.
13:15 Randers HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Strandby-Elling Håndbold Hornbækhallen 24-21
342378
31.
15:40 Sønderjyske Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Horsens HK Rødekrohallen 22-23
november 2021
342353
02.
18:45 Strandby-Elling Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Elitehåndbold Aalborg Ungdom Bannerslundhallen, Elling 23-23
342355
02.
18:45 Holstebro Håndb.90 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Randers HK Gråkjær Arena Holstebro Gråkjær Arena - Holstebro 25-21
342354
05.
19:30 Sønderjyske Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM Rødekrohallen 16-29
342385
06.
15:30 Elitehåndbold Aalborg Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Holstebro Håndb.90 Nr. Sundby Idrætscenter Nr.Sundby Idr-Ctr, Hal 1 18-24
342369
07.
15:10 Horsens HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Skanderborg Håndbold Dagnæs Hallen 19-18
342382
07.
15:30 Herning-Ikast Håndbold ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Aarhus United U19 Sportscenter Ikast IBF Arena Hal A 23-24
342384
07.
15:40 Sønderjyske Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Randers HK Rødekrohallen 24-32
342393
12.
20:15 Silkeborg-Voel KFUM U-19 Pige Liga | Pulje 1 Elitehåndbold Aalborg Ungdom JYSK Arena JYSK Arena A 29-22
342389
14.
13:40 Randers HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Herning-Ikast Håndbold ungdom Arena Randers, Multi Hal Arena, Randers Multi Hal 2 29-25
342391
14.
15:30 Holstebro Håndb.90 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Horsens HK Gråkjær Arena Holstebro Gråkjær Arena - Holstebro 30-25
342388
14.
16:20 Aarhus United U19 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Viborg HK Skæringhallen A 26-18
342386
15.
19:15 Skanderborg Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM Fælledhallen, Skanderborg Fælledhallen - bane 3 Træningshallen 29-20
342399
21.
12:00 Silkeborg-Voel KFUM U-19 Pige Liga | Pulje 1 Viborg HK Voel-Hallen Voel Hallen - Hal 1 32-25
342394
21.
13:50 Herning-Ikast Håndbold ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Horsens HK Sportscenter Ikast IBF Arena Hal A 23-27
342395
21.
15:45 Aarhus United U19 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Holstebro Håndb.90 Skæringhallen A 21-25
342398
21.
16:15 Skanderborg Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Strandby-Elling Håndbold Fælledhallen, Skanderborg Fælledhallen - bane 1 32-16
342401
27.
16:30 Strandby-Elling Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM Bannerslundhallen, Elling 19-24
342405
28.
19:00 Horsens HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Randers HK Dagnæs Hallen 30-24
342402
30.
19:00 Sønderjyske Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Skanderborg Håndbold Arena Aabenraa Arena Aabenraa Hal 3 24-35
december 2021
342403
01.
19:00 Holstebro Håndb.90 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Herning-Ikast Håndbold ungdom Gråkjær Arena Holstebro Gråkjær Arena - Holstebro 34-25
342411
03.
18:00 Silkeborg-Voel KFUM U-19 Pige Liga | Pulje 1 Randers HK Voel-Hallen Voel Hallen - Hal 1 25-24
342409
05.
12:15 Elitehåndbold Aalborg Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Aarhus United U19 Dronninglundhallerne Dronninglundhallen, Hal 1 24-32
342410
05.
16:00 Skanderborg Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Herning-Ikast Håndbold ungdom Fælledhallen, Skanderborg Fælledhallen - bane 1 28-29
342407
05.
16:30 Strandby-Elling Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Holstebro Håndb.90 Bannerslundhallen, Elling 19-33
342412
10.
18:00 Herning-Ikast Håndbold ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM Sportscenter Ikast IBF Arena Hal A 22-28
342397
10.
20:00 Elitehåndbold Aalborg Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Sønderjyske Ungdom Nr. Sundby Idrætscenter Nr.Sundby Idr-Ctr, Hal 1 27-21
342413
11.
15:30 Aarhus United U19 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Skanderborg Håndbold Skæringhallen A 24-28
342417
12.
18:00 Horsens HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Strandby-Elling Håndbold Dagnæs Hallen 30-17
januar 2022
342423
09.
19:00 Horsens HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Elitehåndbold Aalborg Ungdom Dagnæs Hallen 25-13
342406
13.
19:30 Viborg HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Horsens HK Vibocold Arena, Viborg Viborg Stadion Center hal 2 19-23
342429
16.
13:00 Silkeborg-Voel KFUM U-19 Pige Liga | Pulje 1 Strandby-Elling Håndbold Voel-Hallen Voel Hallen - Hal 1 30-16
342428
17.
19:30 Skanderborg Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Sønderjyske Ungdom Fælledhallen, Skanderborg Fælledhallen - bane 1 33-22
342432
20.
20:00 Sønderjyske Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Viborg HK Arena Aabenraa Arena Aabenraa Hal 1 29-28
342472
21.
19:00 Herning-Ikast Håndbold ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Skanderborg Håndbold Sportscenter Ikast Sportscenter Ikast hal B 23-23
342431
23.
14:00 Strandby-Elling Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Herning-Ikast Håndbold ungdom Bannerslundhallen, Elling 21-29
342433
23.
14:00 Elitehåndbold Aalborg Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Skanderborg Håndbold Dronninglundhallerne Dronninglundhallen, Hal 1 26-27
342426
25.
19:30 Randers HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Horsens HK Arena Randers, Multi Hal Arena, Randers Multi Hal 2 27-33
342364
27.
19:30 Viborg HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Randers HK Vibocold Arena, Viborg Vibocold Arena 1, Viborg 24-24
342441
28.
19:15 Horsens HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Sønderjyske Ungdom Dagnæs Hallen 28-21
342439
30.
16:00 Skanderborg Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Randers HK Fælledhallen, Skanderborg Fælledhallen - bane 1 29-21
342436
30.
16:00 Herning-Ikast Håndbold ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Elitehåndbold Aalborg Ungdom Sportscenter Ikast Sportscenter Ikast hal B 26-18
februar 2022
342438
01.
19:30 Viborg HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Holstebro Håndb.90 Vibocold Arena, Viborg Vibocold Arena 1, Viborg 22-31
342419
04.
19:45 Strandby-Elling Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Randers HK Bannerslundhallen, Elling 21-26
342437
05.
13:15 Aarhus United U19 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM Skæringhallen A 29-20
342448
06.
14:25 Herning-Ikast Håndbold ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Randers HK Sportscenter Ikast IBF Arena Hal A 27-27
342450
06.
15:30 Sønderjyske Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Strandby-Elling Håndbold Rødekrohallen 19-26
342458
10.
19:15 Skanderborg Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Horsens HK Fælledhallen, Skanderborg Fælledhallen - bane 3 Træningshallen 22-20
342420
10.
20:00 Sønderjyske Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Aarhus United U19 Arena Aabenraa Arena Aabenraa Hal 1 22-37
342424
11.
20:00 Herning-Ikast Håndbold ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Holstebro Håndb.90 Sportscenter Ikast IBF Arena Hal A 26-22
342352
22.
19:30 Viborg HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Skanderborg Håndbold Vibocold Arena, Viborg Vibocold Arena 1, Viborg 16-31
342449
24.
19:30 Viborg HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Aarhus United U19 Vibocold Arena, Viborg Vibocold Arena 1, Viborg
Anmeldt ulovligt hold - udehold
UAUH
Anmeldt ulovligt hold - hjemmehold
HAUH
342451
26.
15:30 Elitehåndbold Aalborg Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM Nr. Sundby Idrætscenter Nr.Sundby Idr-Ctr, Hal 1 18-24
342390
27.
14:00 Strandby-Elling Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Sønderjyske Ungdom Bannerslundhallen, Elling 26-29
342453
27.
15:10 Horsens HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Holstebro Håndb.90 Forum Horsens Forum Horsens 2 - Park hallen 28-19
marts 2022
342414
04.
18:45 Randers HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Elitehåndbold Aalborg Ungdom Arena Randers, Multi Hal Arena, Randers Multi Hal 2 32-21
342455
06.
15:50 Aarhus United U19 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Strandby-Elling Håndbold Skæringhallen A 24-16
342454
06.
16:00 Herning-Ikast Håndbold ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Sønderjyske Ungdom Bording-Hallen Bording - Hallen 32-24
342435
06.
16:15 Silkeborg-Voel KFUM U-19 Pige Liga | Pulje 1 Horsens HK Voel-Hallen Voel Hallen - Hal 1 24-27
342456
08.
18:15 Randers HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Viborg HK Hornbækhallen
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
342462
11.
20:00 Sønderjyske Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Elitehåndbold Aalborg Ungdom Rødekrohallen 23-21
342460
12.
12:00 Viborg HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM Vibocold Arena, Viborg Viborg Stadion Center hal 2 21-22
342463
13.
14:00 Holstebro Håndb.90 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Aarhus United U19 Gråkjær Arena Holstebro Gråkjær Arena - Holstebro 25-20
342465
13.
15:00 Horsens HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Herning-Ikast Håndbold ungdom Dagnæs Hallen 20-15
342427
14.
18:45 Elitehåndbold Aalborg Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Viborg HK Gigantium, Aalborg Gigantium ny hal 1 22-27
342421
14.
19:00 Holstebro Håndb.90 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Skanderborg Håndbold Gråkjær Arena Holstebro Gråkjær Arena - Holstebro 26-29
342447
17.
19:15 Silkeborg-Voel KFUM U-19 Pige Liga | Pulje 1 Skanderborg Håndbold Voel-Hallen Voel Hallen - Hal 1 17-31
342469
19.
13:00 Elitehåndbold Aalborg Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Strandby-Elling Håndbold Dronninglundhallerne Dronninglundhallen, Hal 1 24-16
342470
20.
15:00 Skanderborg Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Viborg HK Fælledhallen, Skanderborg Fælledhallen - bane 1 30-16
342468
20.
17:00 Randers HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Holstebro Håndb.90 Arena Randers, Multi Hal Arena, Randers Multi Hal 2 21-27
342467
21.
20:15 Aarhus United U19 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Horsens HK Skæringhallen A 25-21
342418
24.
19:30 Viborg HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Herning-Ikast Håndbold ungdom Vibocold Arena, Viborg Vibocold Arena 1, Viborg 23-30
342459
25.
18:00 Silkeborg-Voel KFUM U-19 Pige Liga | Pulje 1 Holstebro Håndb.90 Voel-Hallen Voel Hallen - Hal 1 12-26
342481
25.
19:00 Elitehåndbold Aalborg Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Randers HK Nr. Sundby Idrætscenter Nr.Sundby Idr-Ctr, Hal 1 26-29
342480
26.
16:45 Sønderjyske Ungdom U-19 Pige Liga | Pulje 1 Holstebro Håndb.90 Rødekrohallen 16-32
342479
27.
14:15 Strandby-Elling Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Horsens HK Bannerslundhallen, Elling 21-25
342482
27.
15:50 Skanderborg Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Aarhus United U19 Fælledhallen, Skanderborg Fælledhallen - bane 3 Træningshallen 24-22
342483
27.
16:00 Silkeborg-Voel KFUM U-19 Pige Liga | Pulje 1 Herning-Ikast Håndbold ungdom Voel-Hallen Voel Hallen - Hal 1 25-25
342430
30.
20:00 Randers HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Aarhus United U19 Tirsdalens Skole 23-26
342471
31.
19:15 Silkeborg-Voel KFUM U-19 Pige Liga | Pulje 1 Sønderjyske Ungdom Voel-Hallen Voel Hallen - Hal 1 33-20
april 2022
342442
01.
19:00 Aarhus United U19 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Herning-Ikast Håndbold ungdom Lystrup Idrætscenter Lystrup Idrætscenter hal 1 29-27
342477
01.
19:15 Horsens HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Viborg HK Dagnæs Hallen 38-22
342474
02.
13:00 Randers HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM Tirsdalens Skole
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
342475
03.
13:30 Holstebro Håndb.90 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Strandby-Elling Håndbold Gråkjær Arena Holstebro Gråkjær Arena - Holstebro 36-17
342473
03.
15:00 Aarhus United U19 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Elitehåndbold Aalborg Ungdom Skæringhallen A 27-26
342400
05.
19:30 Viborg HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Elitehåndbold Aalborg Ungdom Vibocold Arena, Viborg Vibocold Arena 1, Viborg 22-30
342443
06.
19:45 Randers HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Sønderjyske Ungdom Arena Randers, Multi Hal Arena, Randers Multi Hal 2 30-25
342444
07.
18:45 Strandby-Elling Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Viborg HK Bannerslundhallen, Elling 27-23
342445
07.
19:00 Holstebro Håndb.90 U-19 Pige Liga | Pulje 1 Elitehåndbold Aalborg Ungdom Idrætsefterskolen Lægaarden Holstebro Lægaarden Hal 1 31-17
342383
09.
15:00 Viborg HK U-19 Pige Liga | Pulje 1 Strandby-Elling Håndbold Vibocold Arena, Viborg Viborg Stadion Center hal 2 29-26
342461
21.
18:45 Strandby-Elling Håndbold U-19 Pige Liga | Pulje 1 Skanderborg Håndbold Bannerslundhallen, Elling 23-34

Vælg forbund

Luk
ANNONCE