Søg Håndboldinfo
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde

Pulje 1

Tilføj til kalender (iCal)
Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
oktober 2019
183419
01.
18:00 Ry Håndbold, 1. Div. Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Hørning Håndbold, 1. Div. Ry-HallerneRy Hallerne A 23-21
183435
02.
19:00 Kolding IF, 1. Div. Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Ribe HK, 1. Div. Sydbank Arena Sydbank Arena 1 - bane 1 16-19
183406
06.
12:00 Nøvling IF Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Aars HK, 1. Div. GistruphallenGistruphallen, Hal 2 21-30
183408
08.
18:00 Fjerritslev IF Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 ØBI/BI Brønderslev Idrætscenter Jammerbugt Fjerritslev 20-15
183424
08.
19:30 Skjern Håndbold, 1. Div. Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Skanderborg Håndbold, 1. Div. Skjern Bank Arena Skjern Bank Arena bane 1 22-25
183421
09.
19:30 Todbjerg-Mejlby IF Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 AGF, Århus Håruphallen 25-23
183409
09.
20:00 Horne/Hirtshals Håndbold Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Hjallerup IF, 1. Div. Stendyssehallen, Horne 12-24
183432
10.
18:30 Løgum IF Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Rødekro-Aabenraa Håndbold, 1. Div. KlosterhallerneKlosterhallen, Hal 4 18-28
183423
10.
18:35 VRI, Risskov Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Brabrand IF Håndbold, 1. Div. BellevuehallerneBellevuehallen A 19-24
183420
10.
19:15 Hadsten Håndbold Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Skanderborg Håndbold 2 Vestjysk Bank Arena, HadstenVestjysk Bank Arena, Hadsten 2 22-20
183417
11.
19:00 Nørre Djurs HK Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Hornbæk SF Nørre Djurshallen 19-16
183405
11.
19:15 Frederikshavn FI, 1. Div. Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Aabybro HK, 1. Div. Arena Nord, FrederikshavnIdrætshallen, Fr.-havn. 19-21
183429
18.
19:30 ØBG Silkeborg Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Tjørring Idrætsf. Buskelund Hallen 20-22
183427
21.
18:00 HK 73, Rask Mølle Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div. Rask-Mølle HallerneRask Mølle Hallerne - Hal 1 21-36
183434
21.
19:30 Dybbøl IU Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Fredericia HK, 1. Div. Broager Sparekasse SKANSENBroager Sparekasse SKANSEN 1 19-23
183415
21.
19:30 Viborg HK, 1. Div. Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Thy Håndbold, 1. Div. Vibocold Arena, ViborgVibocold Arena 2, Viborg 25-24
183410
22.
19:00 Holstebro Håndb.90 Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Bjerringbro FH, 1. Div. Idrætscenter Vest HolstebroIdrætsc. Vest Holstebro A 16-19
183433
22.
19:00 Vidar-Ulkebøl Håndbold Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Team Haderslev-Vojens, 1. Div. Ulkebølhallen
Udeblevet med afbud - hjemmehold
HUM
183425
22.
19:00 KLG Håndbold Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM 2 Kølkær Idrætscenter 20-21
183404
22.
19:10 IF Frem Skørping HK Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 HK 89 Båndbyerne Skørping IdrætscenterSkørping Idrætscenter, Hal 1 24-18
183426
22.
19:30 Torsted HK Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Herning f. H., 1. Div. Torsted HallenTorsted Hallen 2 8-37
183411
23.
19:30 Håndbold Øst Hogager-Mejrup-Hvam Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Skive fH, 1. Div. Mejrup Kultur- og FritidscenterMejrup Hal B 10-17
183428
24.
17:00 Grindsted GIF, Håndbold Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Vejle Idrætsefterskole, 1. Div. Lyng-Hallen GrindstedLyng-hallen 20-27
183418
24.
18:00 BMI-Odder Alliancen Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 HEI, Skæring, 1. Div. Egelund Idræts CenterEgelund Idræts Center hal 1 7-33
183407
24.
19:00 Aars HK 2 Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Skibsby/Højene IF, 1. Div. Idrætscenter ØstermarkenIdrætscenter Østermarken 1 12-19
183416
24.
19:15 Silkeborg-Voel KFUM 3 Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 HEI, Skæring 2 Voel-HallenVoel Hallen - Hal 1 27-16
183430
24.
19:45 HF Nybøl Nor Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 UH Esbjerg SundevedhallerneSundevedhallen 1 24-19
183413
24.
20:15 HF Mors 2 Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Tvis Sparekassen Thy Arena | MorsSparekassen Thy Arena | Mors 1 27-26
183414
25.
Nr. Søby IF Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Bjerringbro FH 2 Søby-Højslev ArenaVines-Hallen
Udeblevet med afbud - hjemmehold
HUM
183431
25.
CØ-05, Ølgod Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Kolding IF 2 ØlgodhallerneØlgodhallerne, Hal 1
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
183422
25.
VRI, Risskov 2 Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 Team Favrskov Håndbold BellevuehallerneBellevuehallen A
Udeblevet med afbud - hjemmehold
HUM
183412
28.
19:00 Herning f. H. 2 Elite Cup U-15 Drenge, 1. runde | Pulje 1 HF Mors, 1. Div. Sportscenter HerningSportscenter Herning, Håndboldhallen 10-30

Vælg forbund

Luk