Søg Håndboldinfo
Del

Jydsk Cup damer, 3. runde

Pulje 1

Seneste resultater

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
januar 2020
198898
16.
20:45 Als HF, S1 Jydsk Cup damer, 3. runde | Pulje 1 Sønderborg Håndbold, JS Diamanten Kultur- og Idrætscenter i Fynshav Diamanten Kultur- og Idrætscenter 15-25
198889
16.
20:10 Vodskov IF, S3 Jydsk Cup damer, 3. runde | Pulje 1 HK 89 Båndbyerne, S2 Vodskovhallen 22-26
198891
16.
19:30 Vorup FB, S2 Jydsk Cup damer, 3. runde | Pulje 1 IF Midtdjurs S1 Ulvehøjhallen Ulvehøjhallen 1 33-17
198897
16.
19:00 Team NØS, Haderslev Næs, S1 Jydsk Cup damer, 3. runde | Pulje 1 BBI Saxburg, JS Næshallen 18-23
198893
16.
BMI, Egelund, S3 Jydsk Cup damer, 3. runde | Pulje 1 AIA-Tranbjerg, S2 Egelund Idrætscenter Egelund Idræts Center hal 2
Udeblevet med afbud - hjemmehold
HUM
198892
14.
20:30 Nørre Djurs HK, S1 Jydsk Cup damer, 3. runde | Pulje 1 Romalt Håndbold, S1 Nørre Djurshallen 22-20
198896
14.
20:15 Taulov-Skærbæk IF, S1 Jydsk Cup damer, 3. runde | Pulje 1 Tistrup-Hodde / CØ-05 S1 Elbohallerne Elbohallen Hal 1 22-21
198895
14.
19:30 Børkop HK, S2 Jydsk Cup damer, 3. runde | Pulje 1 Gørding-Lourup IF, S1 Gauerslundhallen 16-23
198890
09.
18:45 Bælum/Solbjerg IF, S2 Jydsk Cup damer, 3. runde | Pulje 1 Sortebakken HK, S1 Bælumhallen 16-29
198894
07.
19:00 Stjær BK, S2 Jydsk Cup damer, 3. runde | Pulje 1 Galten fs, S1 Stjærhallen 21-32

Stilling

Holdnavn K V U T +/- P
1 Vorup FB, S2 1 1 0 0 33 - 17 2
2 Sortebakken HK, S1 1 1 0 0 29 - 16 2
3 Galten fs, S1 1 1 0 0 32 - 21 2
4 Sønderborg Håndbold, JS 1 1 0 0 25 - 15 2
5 Gørding-Lourup IF, S1 1 1 0 0 23 - 16 2
6 BBI Saxburg, JS 1 1 0 0 23 - 18 2
7 HK 89 Båndbyerne, S2 1 1 0 0 26 - 22 2
8 Nørre Djurs HK, S1 DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 1 0 0 22 - 20 2
9 Taulov-Skærbæk IF, S1 1 1 0 0 22 - 21 2
10 AIA-Tranbjerg, S2 1 1 0 0 0 - 0 2
11 Smidstrup-Skærup IF, S1 0 0 0 0 0 - 0 0
12 IF Fremad Nørhalne, S1 0 0 0 0 0 - 0 0
13 Funder GF, JS 0 0 0 0 0 - 0 0
14 Ravnstrup KFUM, JS 0 0 0 0 0 - 0 0
15 HS Han Herred, JS 0 0 0 0 0 - 0 0
16 Hogager GF, JS 0 0 0 0 0 - 0 0
17 Varde HK, JS 0 0 0 0 0 - 0 0
18 Gødvad GIF, JS 0 0 0 0 0 - 0 0
19 Brande HK, S1 0 0 0 0 0 - 0 0
20 Skalborg SK, S2 0 0 0 0 0 - 0 0
21 Ørslevkloster Idrætsforening, S3 0 0 0 0 0 - 0 0
22 Vorgod-Barde motion og fritid, JS 0 0 0 0 0 - 0 0
23 Strandby/Elling IF, JS 0 0 0 0 0 - 0 0
24 Ørum Idrætsforening, S1 0 0 0 0 0 - 0 0
25 Vrå/Børglum IF, JS 0 0 0 0 0 - 0 0
26 Støvring Håndbold, JS 0 0 0 0 0 - 0 0
27 Torsted HK, JS 0 0 0 0 0 - 0 0
28 Varde HK, JS 0 0 0 0 0 - 0 0
29 Nibe HK, S1 0 0 0 0 0 - 0 0
30 Asmild FH, JS 0 0 0 0 0 - 0 0
31 HSR Klaring, S1 0 0 0 0 0 - 0 0
32 Ålbæk HK, S1 0 0 0 0 0 - 0 0
33 Tistrup-Hodde / CØ-05 S1 1 0 0 1 21 - 22 0
34 Romalt Håndbold, S1 1 0 0 1 20 - 22 0
35 Vodskov IF, S3 1 0 0 1 22 - 26 0
36 Team NØS, Haderslev Næs, S1 1 0 0 1 18 - 23 0
37 Børkop HK, S2 1 0 0 1 16 - 23 0
38 Als HF, S1 1 0 0 1 15 - 25 0
39 Stjær BK, S2 1 0 0 1 21 - 32 0
40 Bælum/Solbjerg IF, S2 1 0 0 1 16 - 29 0
41 IF Midtdjurs S1 1 0 0 1 17 - 33 0
42 BMI, Egelund, S3 1 0 0 1 0 - 0 0

Kommende kampe

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
Der er ingen kampe på programmet

Vælg forbund

Luk
ANNONCE