Søg Håndboldinfo
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Jydsk Cup Damer, 2. runde

Pulje 1

Seneste resultater

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
december 2019
191261
12.
20:30 Ålbæk HK, S1 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Tornby IF, JS Ålbæk Idrætscenter 21-19
191264
11.
20:15 St. Restrup IF, S3 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Nibe HK, S1 FrejlevhallenFrejlevhallen hal 1 13-29
191271
10.
20:00 Fjends HK, S1 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Asmild FH, JS Østfjendshallen 17-29
191278
10.
19:45 Øster Nykirke IF, S1 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 HSR Klaring, S1 Vonge-Kollemorten-HallenVonge - Kollemorten - Hallen 24-34
191280
05.
20:30 Stjær BK, S2 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Bording-Engesvang, S1 Stjærhallen 17-11
191269
05.
20:00 Nr. Søby IF, S1 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Vorgod-Barde motion og fritid, S1 Søby-Højslev ArenaVines-Hallen 19-23
191272
05.
19:30 Spentrup IF, S1 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 IF Midtdjurs S1 SpentruphallerneSpentruphallerne 1 19-20
191286
05.
19:30 Bryndum Sogns G&IF, S1 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Als HF, S1 Aurahallen, Tarp 32-35
191265
05.
19:20 IK Frem Sønderup-Suld., S2 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Skalborg SK, S2 Stensbohallen 21-30
191262
05.
19:00 Brønderslev IF, JS Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Vrå/Børglum IF, JS BrønderslevhallenBrønderslevhallen 2 19-21
191279
05.
HK 73, Rask Mølle, S2 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Torsted HK, JS Rask-Mølle HallerneRask Mølle Hallerne - Hal 1
Udeblevet med afbud - hjemmehold
HUM
191263
04.
20:40 HK 89 Båndbyerne, S2 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Løgstør HK, S1 Båndbyhallen, Storvorde 30-10
191282
03.
20:30 Ammitsbøl SG&IF, S3 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Børkop HK, S2 Brunmosehallen, ØdstedBrunmosehallen 7-19
191285
03.
20:00 Team NØS, Haderslev Næs, S1 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Hviding IF, JS Næshallen 21-16
191270
03.
20:00 LRV-Skals, S2 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Ørum Idrætsforening, S1 Skals HallenSkalshallen 25-27
191274
03.
19:45 Nørager Boldklub, S1 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Romalt Håndbold, S1 Auning IdrætscenterAuning Idrætscenter Hal A 18-19
191277
03.
19:45 Horsens Freja, S2 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Galten fs, S1 Vesthallen 16-22
november 2019
191273
28.
20:15 SMIFF, Harridslev, S2 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Nørre Djurs HK, S1 Korshøjhallen 23-24
191283
28.
19:40 Folding-Brørup HK, S2 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Gørding-Lourup IF, S1 BrøruphallerneBrøruphallerne, Hal 1 14-21
191268
26.
20:15 Ørslevkloster Idrætsforening, S3 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 HT 87,Hauge-Thorning, S2 Ørslev-KlosterhallenØrslevklosterhallen 21-14
191276
26.
19:45 Lemming IF, S3 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Brande HK, S1 Fårvang-HallenFårvang Hallen 15-33
191266
26.
19:00 Vestbjerg IF, S3 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Støvring Håndbold, JS Vestbjerghallen 17-19
191260
26.
18:45 Hjørring Håndbold, JS Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Strandby/Elling IF, JS Hallen Park Vendia, Hjørring 25-28
191281
21.
19:30 Tistrup-Hodde / CØ-05 S1 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Øster Starup - Vester Nebel IF, S2 Hodde-Tistrup Hallen 16-14
191284
19.
19:15 Kongeå HK, S2 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Sønderborg Håndbold, JS Kongeåhallen, Gredstedb.Kongeåhallen Gredstedbro 12-28
191275
19.
19:10 Vorup FB, S2 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Randers KFUM, JS UlvehøjhallenUlvehøjhallen 1 37-31
191267
14.
20:10 Vodskov IF, S3 Jydsk Cup Damer, 2. runde | Pulje 1 Svenstrup Godthåb IF, S1 Vodskovhallen 29-27

Stilling

Holdnavn K V U T +/- P
1 HK 89 Båndbyerne, S2 1 1 0 0 30 - 10 2
2 Brande HK, S1 1 1 0 0 33 - 15 2
3 Nibe HK, S1 1 1 0 0 29 - 13 2
4 Sønderborg Håndbold, JS 1 1 0 0 28 - 12 2
5 Asmild FH, JS 1 1 0 0 29 - 17 2
6 Børkop HK, S2 1 1 0 0 19 - 7 2
7 HSR Klaring, S1 1 1 0 0 34 - 24 2
8 Skalborg SK, S2 1 1 0 0 30 - 21 2
9 Ørslevkloster Idrætsforening, S3 1 1 0 0 21 - 14 2
10 Gørding-Lourup IF, S1 DDispensation: Dispensation/er godkendt DDispensation: Dispensation/er godkendt DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 1 0 0 21 - 14 2
11 Vorup FB, S2 1 1 0 0 37 - 31 2
12 Galten fs, S1 1 1 0 0 22 - 16 2
13 Stjær BK, S2 1 1 0 0 17 - 11 2
14 Team NØS, Haderslev Næs, S1 1 1 0 0 21 - 16 2
15 Vorgod-Barde motion og fritid, S1 1 1 0 0 23 - 19 2
16 Als HF, S1 1 1 0 0 35 - 32 2
17 Strandby/Elling IF, JS 1 1 0 0 28 - 25 2
18 Vodskov IF, S3 1 1 0 0 29 - 27 2
19 Ørum Idrætsforening, S1 1 1 0 0 27 - 25 2
20 Ålbæk HK, S1 1 1 0 0 21 - 19 2
21 Vrå/Børglum IF, JS 1 1 0 0 21 - 19 2
22 Støvring Håndbold, JS 1 1 0 0 19 - 17 2
23 Tistrup-Hodde / CØ-05 S1 1 1 0 0 16 - 14 2
24 Nørre Djurs HK, S1 DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 1 0 0 24 - 23 2
25 IF Midtdjurs S1 1 1 0 0 20 - 19 2
26 Romalt Håndbold, S1 1 1 0 0 19 - 18 2
27 Torsted HK, JS 1 1 0 0 0 - 0 2
28 SMIFF, Harridslev, S2 1 0 0 1 23 - 24 0
29 Spentrup IF, S1 1 0 0 1 19 - 20 0
30 Nørager Boldklub, S1 1 0 0 1 18 - 19 0
31 Svenstrup Godthåb IF, S1 1 0 0 1 27 - 29 0
32 LRV-Skals, S2 DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 0 0 1 25 - 27 0
33 Tornby IF, JS 1 0 0 1 19 - 21 0
34 Brønderslev IF, JS 1 0 0 1 19 - 21 0
35 Vestbjerg IF, S3 1 0 0 1 17 - 19 0
36 Øster Starup - Vester Nebel IF, S2 1 0 0 1 14 - 16 0
37 Bryndum Sogns G&IF, S1 1 0 0 1 32 - 35 0
38 Hjørring Håndbold, JS 1 0 0 1 25 - 28 0
39 Nr. Søby IF, S1 1 0 0 1 19 - 23 0
40 Hviding IF, JS 1 0 0 1 16 - 21 0
41 Randers KFUM, JS 1 0 0 1 31 - 37 0
42 Horsens Freja, S2 1 0 0 1 16 - 22 0
43 Bording-Engesvang, S1 1 0 0 1 11 - 17 0
44 HT 87,Hauge-Thorning, S2 1 0 0 1 14 - 21 0
45 Folding-Brørup HK, S2 1 0 0 1 14 - 21 0
46 IK Frem Sønderup-Suld., S2 1 0 0 1 21 - 30 0
47 Øster Nykirke IF, S1 1 0 0 1 24 - 34 0
48 Fjends HK, S1 DDispensation: Dispensation/er godkendt DDispensation: Dispensation/er godkendt DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 0 0 1 17 - 29 0
49 Ammitsbøl SG&IF, S3 1 0 0 1 7 - 19 0
50 St. Restrup IF, S3 1 0 0 1 13 - 29 0
51 Kongeå HK, S2 1 0 0 1 12 - 28 0
52 Lemming IF, S3 1 0 0 1 15 - 33 0
53 Løgstør HK, S1 1 0 0 1 10 - 30 0
54 HK 73, Rask Mølle, S2 1 0 0 1 0 - 0 0

Kommende kampe

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
Der er ingen kampe på programmet

Vælg forbund

Luk