Søg Håndboldinfo
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Santander Cup - LP Herrer, 4. runde

Pulje 1

Seneste resultater

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
januar 2020
202592
23.
20:45 NSK Håndbold, Krunderup, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Hjallerup IF, 2. Div. Sir - Lyngbjerg Centret 30-28
202588
23.
20:00 Løgstør HK, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Aalestrup IF, 3. Div. LanternenJutlanderbank Hal 1 21-28
202608
23.
20:00 Firehøje IF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Hammel GF, 2. Div. Vandel Idrætshal 17-31
202611
23.
20:00 Lundtoft IF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Viby IF, 3. Div. Kliplev HallenKliplevhallen 19-29
202595
23.
19:15 Hasle KFUM, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Hogager GF, 3. Div. Haslehallen
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
202606
22.
18:45 BSS Sport, Aarhus, S1 Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 HEI, Skæring, 1. Div. Ellekærhallen, Hasle 19-26
202596
21.
20:15 JAI, Århus, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Stoholm/Viborg Håndbold, 2. Div. Annexhallen 20-31
202590
21.
20:00 Støvring Håndbold, JS Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 HRH 74, Roslev, 2. Div. Støvringhallen 32-27
202615
21.
20:00 KLG HÅNDBOLD, S2 Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Odder Håndbold, 1. Div. Alpi Hallerne, LindAlpi Hallerne Hal 1 12-41
202604
21.
19:00 Bov IF/Tinglev Håndbold, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Hørning Håndbold, 3. Div. GrænsehallerneGrænsehallerne Hal 3 26-30
202593
16.
20:30 Tornby IF, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Nørre Djurs HK, 2. Div. Tornbyhallen 22-42
202607
16.
20:15 HT 87,Hauge-Thorning, S1 Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 AGF, Århus, 2. Div. Thorning-HallenThorning Hallen 16-38
202594
16.
20:05 Vestbjerg IF, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Nordthy IF, 3. Div. Vestbjerghallen 30-27
202591
16.
20:00 Langhøj Håndbold, S1 Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Søndermarkens IK, 3. Div. Langhøj-HallenLanghøj hallen 27-32
202603
16.
20:00 Mejdal-Halgård, JS Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Aars HK, 2. Div. Mejdal-HallenMejdal hallen 22-25
202617
16.
20:00 Team Haderslev KFUM, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Ikast Håndbold 3. Div. Haderslev IdrætscenterHaderslev Idrætsc. 1 21-23
202589
16.
19:30 Nibe HK, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Randers HH, 2. Div. Nibe Idræts- & KulturCenterNibe Idræts- & KulturCenter, Hal 1 24-29
202618
14.
20:40 Funder GF, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 HK 73, Rask Mølle, 3. Div. Funder-HallenFunder Hallen 24-32
202600
14.
20:30 Aabybro HK, JS Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Aalborg HK, 3. Div. DGI-Huset AabybroDGI-Huset Aabybro, Hal 1 26-27
202605
14.
20:15 Stavtrup IF, JS Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM, 2. Div. Stavtruphallen 26-28
202614
14.
19:30 BMI, Egelund, S3 Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 HK Give Fremad af 2001, 2. Div. Egelund Idræts CenterEgelund Idræts Center hal 1 17-29
202602
09.
20:40 Todbjerg-Mejlby IF, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Team Favrskov Håndbold, 3. Div. Håruphallen 24-25
202610
09.
20:15 Blåbjerg HK, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Kolding Håndboldklub, 3. Div. Outrup Kultur & IdrætscenterBlåbjerghallen 23-27
202597
09.
20:10 Svenstrup Godthåb IF, JS Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Frederikshavn FI, 2. Div. Højvangshallen, SvenstrupHøjvanghallen, Svenstrup 24-31
202599
08.
20:00 HK 89 Båndbyerne, S2 Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Skive fH, 1. Div. Båndbyhallen, Storvorde 14-45
202601
07.
20:00 Mejrup-Hvam, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Nøvling IF, 2. Div. Mejrup Kultur- og FritidscenterMejrup Hal A 24-29
202613
07.
20:00 Vejle Håndbold Klub, JS Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Rækker Mølle Håndbold 2. Div. DGI-huset VejleDGI Huset, Vejle Hal 1 19-34
202616
07.
20:00 Tistrup-Hodde / CØ-05, JS Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 HC Midtjylland, 1. Div. ØlgodhallerneØlgodhallerne, Hal 2 25-36
202609
07.
19:30 CHK, Aarhus, 3.Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 IK Skovbakken, 1. Div. Christiansbjerghallen 17-42
december 2019
202612
19.
20:20 HA85, Hvinningdal, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Grindsted GIF, 2. Div. Vestergade-Hallen 17-38
202598
19.
19:30 VIF, Mors, 3. Div. Santander Cup - LP Herrer, 4. runde | Pulje 1 Hjørring Håndbold, 3. Div. Sydvestmors Kultur & FritidscenterSydvestmors Kultur & Fritidscenter 1 15-41

Stilling

Holdnavn K V U T +/- P
1 Skive fH, 1. Div. 1 1 0 0 45 - 14 2
2 Odder Håndbold, 1. Div. 1 1 0 0 41 - 12 2
3 Hjørring Håndbold, 3. Div. 1 1 0 0 41 - 15 2
4 IK Skovbakken, 1. Div. 1 1 0 0 42 - 17 2
5 AGF, Århus, 2. Div. 1 1 0 0 38 - 16 2
6 Grindsted GIF, 2. Div. 1 1 0 0 38 - 17 2
7 Nørre Djurs HK, 2. Div. 1 1 0 0 42 - 22 2
8 Rækker Mølle Håndbold 2. Div. 1 1 0 0 34 - 19 2
9 Hammel GF, 2. Div. 1 1 0 0 31 - 17 2
10 HK Give Fremad af 2001, 2. Div. 1 1 0 0 29 - 17 2
11 HC Midtjylland, 1. Div. 1 1 0 0 36 - 25 2
12 Stoholm/Viborg Håndbold, 2. Div. 1 1 0 0 31 - 20 2
13 Viby IF, 3. Div. 1 1 0 0 29 - 19 2
14 HK 73, Rask Mølle, 3. Div. 1 1 0 0 32 - 24 2
15 Frederikshavn FI, 2. Div. 1 1 0 0 31 - 24 2
16 Aalestrup IF, 3. Div. 1 1 0 0 28 - 21 2
17 HEI, Skæring, 1. Div. 1 1 0 0 26 - 19 2
18 Støvring Håndbold, JS 1 1 0 0 32 - 27 2
19 Søndermarkens IK, 3. Div. 1 1 0 0 32 - 27 2
20 Randers HH, 2. Div. 1 1 0 0 29 - 24 2
21 Nøvling IF, 2. Div. 1 1 0 0 29 - 24 2
22 Hørning Håndbold, 3. Div. 1 1 0 0 30 - 26 2
23 Kolding Håndboldklub, 3. Div. 1 1 0 0 27 - 23 2
24 Vestbjerg IF, 3. Div. 1 1 0 0 30 - 27 2
25 Aars HK, 2. Div. 1 1 0 0 25 - 22 2
26 NSK Håndbold, Krunderup, 3. Div. 1 1 0 0 30 - 28 2
27 Silkeborg-Voel KFUM, 2. Div. 1 1 0 0 28 - 26 2
28 Ikast Håndbold 3. Div. 1 1 0 0 23 - 21 2
29 Aalborg HK, 3. Div. 1 1 0 0 27 - 26 2
30 Team Favrskov Håndbold, 3. Div. 1 1 0 0 25 - 24 2
31 Hasle KFUM, 3. Div. 1 1 0 0 0 - 0 2
32 Aabybro HK, JS 1 0 0 1 26 - 27 0
33 Todbjerg-Mejlby IF, 3. Div. 1 0 0 1 24 - 25 0
34 Hjallerup IF, 2. Div. 1 0 0 1 28 - 30 0
35 Stavtrup IF, JS 1 0 0 1 26 - 28 0
36 Team Haderslev KFUM, 3. Div. ADispensation: Dispensationsspiller er benyttet. Holdet kan ikke vinde rækken ADispensation: Dispensationsspiller er benyttet. Holdet kan ikke vinde rækken 1 0 0 1 21 - 23 0
37 Nordthy IF, 3. Div. 1 0 0 1 27 - 30 0
38 Mejdal-Halgård, JS 1 0 0 1 22 - 25 0
39 Bov IF/Tinglev Håndbold, 3. Div. 1 0 0 1 26 - 30 0
40 Blåbjerg HK, 3. Div. 1 0 0 1 23 - 27 0
41 HRH 74, Roslev, 2. Div. 1 0 0 1 27 - 32 0
42 Langhøj Håndbold, S1 1 0 0 1 27 - 32 0
43 Nibe HK, 3. Div. 1 0 0 1 24 - 29 0
44 Mejrup-Hvam, 3. Div. 1 0 0 1 24 - 29 0
45 Svenstrup Godthåb IF, JS 1 0 0 1 24 - 31 0
46 Løgstør HK, 3. Div. 1 0 0 1 21 - 28 0
47 BSS Sport, Aarhus, S1 1 0 0 1 19 - 26 0
48 Funder GF, 3. Div. 1 0 0 1 24 - 32 0
49 Lundtoft IF, S1 1 0 0 1 19 - 29 0
50 Tistrup-Hodde / CØ-05, JS 1 0 0 1 25 - 36 0
51 JAI, Århus, 3. Div. 1 0 0 1 20 - 31 0
52 BMI, Egelund, S3 1 0 0 1 17 - 29 0
53 Firehøje IF, S1 1 0 0 1 17 - 31 0
54 Vejle Håndbold Klub, JS 1 0 0 1 19 - 34 0
55 Tornby IF, 3. Div. 1 0 0 1 22 - 42 0
56 HA85, Hvinningdal, 3. Div. 1 0 0 1 17 - 38 0
57 HT 87,Hauge-Thorning, S1 1 0 0 1 16 - 38 0
58 CHK, Aarhus, 3.Div. 1 0 0 1 17 - 42 0
59 VIF, Mors, 3. Div. 1 0 0 1 15 - 41 0
60 KLG HÅNDBOLD, S2 1 0 0 1 12 - 41 0
61 HK 89 Båndbyerne, S2 1 0 0 1 14 - 45 0
62 Hogager GF, 3. Div. 1 0 0 1 0 - 0 0

Kommende kampe

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
Der er ingen kampe på programmet

Vælg forbund

Luk