Søg Håndboldinfo
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Santander Cup - LP Herrer, 3. runde

Pulje 1

Seneste resultater

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
december 2019
190900
05.
20:15 Brønderslev IF, S2 Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 Svenstrup Godthåb IF, JS Brønderslevhallen Brønderslevhallen 2 20-25
190911
05.
19:00 Smidstrup-Skærup IF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 Tistrup-Hodde / CØ-05, JS Smidstruphallen 31-34
190909
04.
18:45 BSS Sport, Aarhus, S1 Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 Ry Håndbold, JS Ellehøjhallen, Hasle 35-28
190899
03.
20:45 Horne/Hirtshals Håndbold, S1 Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 Støvring Håndbold, JS Stendyssehallen, Horne 22-28
190910
03.
20:30 Folding-Brørup HK, S1 Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 Firehøje IF, S1 Brøruphallerne Brøruphallerne, Hal 1 24-25
190913
03.
20:00 Lundtoft IF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 SIF Ansager, S1 Kliplev Hallen Kliplevhallen 26-18
190907
03.
19:30 HT 87,Hauge-Thorning, S1 Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 Ans IF, JS Thorning-Hallen Thorning Hallen 24-17
november 2019
190901
27.
20:40 HK 89 Båndbyerne, S2 Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 IK 1919 Aalborg, S1 Båndbyhallen, Storvorde 31-28
190905
26.
20:45 Mejdal-Halgård, JS Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 Nr. Søby IF, JS Mejdal-Hallen Mejdal hallen 21-16
190906
26.
20:30 BMI, Egelund, S3 Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 Brædstrup Håndboldklub, S2 Egelund Idrætscenter Egelund Idræts Center hal 1 25-24
190902
26.
19:30 Sæby HK, S1 Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 Aabybro HK, JS Nordjyllandshallen, Sæby 27-31
190912
21.
20:30 Varde HK, JS Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 Vejle Håndbold Klub, JS Lerpøthallen, Varde Fritidscenter Lerpøthallen, Varde Hal 2 25-31
190908
21.
20:10 IF "Jarl" Arden, S1 Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 Stavtrup IF, JS Ardenhallen 23-32
190904
19.
20:30 KLG HÅNDBOLD, S2 Santander Cup - LP Herrer, 3. runde | Pulje 1 Farsø KFUM HK, JS Alpi Hallerne, Lind Alpi Hallerne Hal 1 25-18

Stilling

Holdnavn K V U T +/- P
1 Stavtrup IF, JS 1 1 0 0 32 - 23 2
2 Lundtoft IF, S1 1 1 0 0 26 - 18 2
3 BSS Sport, Aarhus, S1 1 1 0 0 35 - 28 2
4 KLG HÅNDBOLD, S2 1 1 0 0 25 - 18 2
5 HT 87,Hauge-Thorning, S1 1 1 0 0 24 - 17 2
6 Vejle Håndbold Klub, JS 1 1 0 0 31 - 25 2
7 Støvring Håndbold, JS 1 1 0 0 28 - 22 2
8 Svenstrup Godthåb IF, JS 1 1 0 0 25 - 20 2
9 Mejdal-Halgård, JS 1 1 0 0 21 - 16 2
10 Aabybro HK, JS 1 1 0 0 31 - 27 2
11 Tistrup-Hodde / CØ-05, JS 1 1 0 0 34 - 31 2
12 HK 89 Båndbyerne, S2 1 1 0 0 31 - 28 2
13 BMI, Egelund, S3 1 1 0 0 25 - 24 2
14 Firehøje IF, S1 1 1 0 0 25 - 24 2
15 Langhøj Håndbold, S1 1 1 0 0 0 - 0 2
16 Brædstrup Håndboldklub, S2 1 0 0 1 24 - 25 0
17 Folding-Brørup HK, S1 DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 0 0 1 24 - 25 0
18 Smidstrup-Skærup IF, S1 1 0 0 1 31 - 34 0
19 IK 1919 Aalborg, S1 1 0 0 1 28 - 31 0
20 Sæby HK, S1 1 0 0 1 27 - 31 0
21 Brønderslev IF, S2 1 0 0 1 20 - 25 0
22 Nr. Søby IF, JS 1 0 0 1 16 - 21 0
23 Varde HK, JS 1 0 0 1 25 - 31 0
24 Horne/Hirtshals Håndbold, S1 1 0 0 1 22 - 28 0
25 Ry Håndbold, JS 1 0 0 1 28 - 35 0
26 Farsø KFUM HK, JS 1 0 0 1 18 - 25 0
27 Ans IF, JS 1 0 0 1 17 - 24 0
28 SIF Ansager, S1 1 0 0 1 18 - 26 0
29 IF "Jarl" Arden, S1 1 0 0 1 23 - 32 0
30 Vinderup Håndbold, JS 1 0 0 1 0 - 0 0

Kommende kampe

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
Der er ingen kampe på programmet

Vælg forbund

Luk
ANNONCE