Søg Håndboldinfo
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Santander Cup - LP Herrer, 1. runde

Pulje 1

Tilføj til kalender (iCal)
Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
september 2019
141708
11.
20:30 HK 89 Båndbyerne, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Sortebakken HK, JS Båndbyhallen, Storvorde 27-24
141737
12.
20:15 HSR Klakring, JS Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Børkop HK, JS Hornsyldhallen 26-17
141740
16.
20:30 Brædstrup Håndboldklub, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Taulov-Skærbæk IF, S1 Brædstrup-HallenBrædstruphallen 23-19
141739
17.
20:30 Firehøje IF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Stilling IF, S1 Vandel Idrætshal
141711
17.
20:30 Skalborg SK, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Støvring Håndbold, JS Agri Nord Idrætscenter
141726
17.
20:40 Rødkærsbro IF , S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Kibæk Idrætsforening, JS Rødkærsbrohallen
141728
17.
20:45 Skødstrup SF, S3 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Hadsten Håndbold, S1 Midtpunktet, SkødstrupMidtpunktet, Skødstrup hal 1
141758
18.
19:15 Øster Starup - Vester Nebel IF, S3 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Nr. Bjært Strandhuse IF, S2 Ø.Starup-V.Nebelhallen
141707
18.
20:15 Spentrup IF, S3 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Fårup-Sønderbæk IF, S1 SpentruphallerneSpentruphallerne 1
141705
18.
20:15 Vognsild/Østrup 91, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Visse IF, JS Idrætscenter ØstermarkenIdrætscenter Østermarken 2
141701
18.
20:30 Sindal IF, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Horne/Hirtshals Håndbold, S1 SindalhallenSindal Hallen
141735
18.
20:30 Gedved IF, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Dagnæs Håndboldklub, JS Gedved-Hallen
141743
19.
19:30 Give KFUM, S3 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 SIF Ansager, S1 Søndermarkshallen, GiveSøndermarkshallen
141697
19.
19:30 Bindslev/Tversted IF, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Skibsby/Højene IF, S2 Tannisbugthallen
141703
19.
20:00 Aalborg Studenternes IF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 IK Frem Sønderup-Suld., S1 Gigantium, AalborgGigantium Idrætshal, Aalborg.
141714
19.
20:00 Vinderup Håndbold, JS Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Oddense-Otting U&GF, JS Vinderup HallerneVinderup Hallerne Hal A
141716
19.
20:30 Morsø HK, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Mejdal-Halgård, JS Midtmors Sport
141717
19.
20:30 Spøttrup Motion & Sport, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Langhøj Håndbold, S1 Spøttrup Kulturhal
141720
19.
20:30 Asmild FH, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Gødvad GIF, S1 Overlundhallen
141730
19.
20:30 Galten FS, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Trustrup-Ålsrode IF, JS Klank IdrætscenterAVK Hallen
141729
20.
20:00 Åstrup/Hammelev-Grenaa, S3 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 AIA-Tranbjerg, S1 Åstruphallen
141706
22.
17:00 Grynderup KFUMs IF, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Terndrup IF, S2 SortebakkehallerneSortebakkehallen 1
141732
24.
18:50 Stjær BK, S3 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Kristrup Boldklub S2 Stjærhallen
141715
24.
19:15 Hjerm FIF, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Farsø KFUM HK, JS Hjerm-HallenHjerm hallen
141736
24.
20:00 ØHK Hedensted, S3 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Vejle Håndbold Klub, JS Hedensted CentretHedensted Centret Hal A
141744
24.
20:00 Brande HK, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Tistrup-Hodde / CØ-05, JS Brande-HallerneBrande-Hallen A
141754
24.
20:00 Lundtoft IF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Christiansfeld IF, S1 Kliplev HallenKliplevhallen
141753
24.
20:15 Trelde GI, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 BBI Saxburg, S1 Bøgeskovhallen
141721
24.
20:15 Videbæk-Fiskbæk KFUM, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Ejstrup/Hærvejen, JS Videbæk Idræts- og Fritidscenter
141718
24.
20:30 IK Vest, Ranum S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Nr. Søby IF, JS Ranum Multi Kultur Center
141747
24.
20:30 Jelling FS, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 HK "Egene" Gråsten, S1 Gormshallerne, JellingGormshallen 1, Jelling
141733
24.
20:30 BMI, Egelund, S3 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Kolind-Perstrup IF, S1 Egelund Idræts CenterEgelund Idræts Center hal 1
141695
24.
20:45 Aabybro HK, JS Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Fjerritslev IF, JS DGI-Huset AabybroDGI-Huset Aabybro, Hal 1
141731
25.
18:45 BSS Sport, Aarhus, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 IF Ådalen, JS Ellekærhallen, Hasle
141722
25.
20:15 Vinding KFUM, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Ans IF, JS Sørvad Idrætscenter
141698
25.
20:30 Flauenskjold IF, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Ø.Brønderslev IF, JS Flauenskjoldhallen
141699
25.
20:30 Ålbæk HK, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Sæby HK, S1 Ålbæk Idrætscenter
141700
25.
21:10 St. Restrup IF, S3 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 HS Han Herred, S2 FrejlevhallenFrejlevhallen hal 1
141704
26.
HK Star Aalborg, S3 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 IK 1919 Aalborg, S1 Tornhøjhallen, Aalborg ØTornhøjhallen, Aalborg
141710
26.
IF Frem Skørping HK, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Svenstrup Godthåb IF, JS Skørping IdrætscenterSkørping Idrætscenter, Hal 1
Udeblevet med afbud - hjemmehold
HUM
141723
26.
KLG HÅNDBOLD, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Ørum Idrætsforening, S2 Alpi Hallerne, LindAlpi Hallerne Hal 1
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
141734
26.
Stavtrup IF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Vorup FB, S1 Stavtruphallen
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
141757
26.
19:15 Als HF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Team NØS,Haderslev Næs, JS Diamanten Kultur- og Idrætscenter i FynshavDiamanten Kultur- og Idrætscenter
141755
26.
19:15 Kongeå HK, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Vojens HF, S2 Kongeåhallen, Gredstedb.Kongeåhallen Gredstedbro
141702
26.
19:15 Mejlby/Haverslev KFUM's IF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Vester Hassing GF, S1 Haverslevhallen
141696
26.
19:20 AIK Vejgaard, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Brønderslev IF, S2 Filstedvejens Hal, VejgaardFilstedvejens hal, Aalb.
141709
26.
20:00 Grindsted IF, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 HIK-Rosendal Håndbold S1 Grindstedhallen
141724
26.
20:00 Vorgod-Barde motion og fritid, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Ry Håndbold, JS Vorgod-Barde-HallenVorgod-Barde hallen
141712
26.
20:00 SMIFF, Harridslev, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 IF "Jarl" Arden, S1 Korshøjhallen
141759
26.
20:00 Vorbasse KH, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Smidstrup-Skærup IF, S1 Vorbasse Fritidscenter
141741
26.
20:00 FSH, Holsted, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Varde HK, JS MEDIUS HolstedMEDIUS Holsted, Hal 3
141745
26.
20:00 Bork FK, S3 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Gørding-Lourup IF, JS Bork-HallenBork hallen
141725
26.
20:15 Mønsted-Sparkær IF, S4 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Sejs-Svejbæk IF, S3 Østfjendshallen
141727
26.
20:15 HT 87,Hauge-Thorning, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Snejbjerg SG & I, JS Thorning-HallenThorning Hallen
141713
26.
20:30 Struer Håndbold, S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Ørslevkloster Idrætsforening, S1 Struer Energi ParkStruer Energi Park hal 1
141719
26.
20:30 Idom-Råsted IF, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Nors BK, JS PLEXUS Idom-Råsted
141742
26.
20:30 IF 92, Esbjerg, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Hvide Sande KFUM, JS RørkjærhallenRørkjærhallen, Esbjerg
141738
26.
20:30 Hou IF, S3 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Ammitsbøl SG&IF, S1 Houhallen
141756
26.
20:30 Kolding KFUM Håndbold S2 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Egtved IF, JS PULZION, KoldingPULZION, hal 1
141746
26.
20:40 Filskov Idrætsforening, S1 Santander Cup - LP Herrer, 1. runde | Pulje 1 Folding-Brørup HK, JS Viadukthallen FilskovViadukthallen

Vælg forbund

Luk