Søg Håndboldinfo
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

2. Division Herrer

Pulje 3

Tilføj til kalender (iCal)
Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
september 2019
128289
19.
19:30 Korsør Slagelse Elitehåndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Team Sydhavsøerne 2 Storebæltshallen 31-23
128290
19.
19:45 Næstved/Herlufsholm 2. Division Herrer | Pulje 3 TMS Ringsted A/S 2 Herlufsholm IdrætscenterHerlufsholm Idrætscenter, bane 1 26-18
128288
21.
14:00 Køge Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 IF Stadion Køge hallerneKøge hallerne 1 18-30
128291
22.
16:30 SUS Nyborg 2. Division Herrer | Pulje 3 Ajax København 2 Ullerslev Kultur- og IdrætscenterUllerslev Kultur- og Idrætscenter 1 24-23
128292
22.
16:30 Rødovre HK 2. Division Herrer | Pulje 3 TIK - Taastrup Rødovre Stadionhal 21-28
128287
24.
20:00 Furesø Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 3 Dalby G&IF Farum ArenaFarum Arena 3 29-15
128298
26.
19:30 Team Sydhavsøerne 2 2. Division Herrer | Pulje 3 SUS Nyborg Rødbyhavn Sportshal 20-25
128296
28.
13:20 IF Stadion 2. Division Herrer | Pulje 3 Rødovre HK EnergiCenter Voldparken Hallen 33-23
128297
29.
15:00 Dalby G&IF 2. Division Herrer | Pulje 3 Næstved/Herlufsholm Dalby-hallen 16-27
128293
29.
15:15 Ajax København 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Furesø Håndboldklub Bavnehøj Arena 19-21
128295
29.
15:45 TMS Ringsted A/S 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Køge Håndbold Dansk Kabel TV Arena 24-14
128294
29.
17:00 TIK - Taastrup 2. Division Herrer | Pulje 3 Korsør Slagelse Elitehåndbold Taastrup Idræts HallerTaastrup Idræts Haller C 33-21
oktober 2019
128301
04.
19:30 Korsør Slagelse Elitehåndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Ajax København 2 Storebæltshallen 24-30
128303
05.
14:30 SUS Nyborg 2. Division Herrer | Pulje 3 IF Stadion NyborghallerneNyborghallerne 1 33-30
128304
05.
16:30 Rødovre HK 2. Division Herrer | Pulje 3 Dalby G&IF Rødovre Stadionhal 37-26
128300
06.
14:30 Køge Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 TIK - Taastrup Køge hallerneKøge hallerne 1 25-23
128302
06.
15:00 Næstved/Herlufsholm 2. Division Herrer | Pulje 3 Team Sydhavsøerne 2 Arena Næstved Arena Næstved Hal 1 26-17
128299
08.
20:00 Furesø Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 3 TMS Ringsted A/S 2 Farum ArenaFarum Arena 3 26-32
128309
11.
19:00 SUS Nyborg 2. Division Herrer | Pulje 3 Næstved/Herlufsholm NyborghallerneNyborghallerne 1 23-24
128306
19.
15:00 TIK - Taastrup 2. Division Herrer | Pulje 3 TMS Ringsted A/S 2 Taastrup Idræts HallerTaastrup Idræts Haller C 34-15
128310
19.
16:30 Rødovre HK 2. Division Herrer | Pulje 3 Team Sydhavsøerne 2 Rødovre Stadionhal 27-24
128307
20.
13:20 Furesø Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 3 Korsør Slagelse Elitehåndbold Værløse-Hallen Værløse-hallen 30-24
128305
20.
14:00 Ajax København 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Køge Håndbold Bavnehøj Arena 24-23
128315
24.
19:45 Næstved/Herlufsholm 2. Division Herrer | Pulje 3 Furesø Håndboldklub Herlufsholm IdrætscenterHerlufsholm Idrætscenter, bane 1 18-25
128312
26.
15:30 Køge Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 SUS Nyborg Køge Nord Sport CenterKøge Nord Sportcenter bane 1 19-27
128314
26.
17:30 IF Stadion 2. Division Herrer | Pulje 3 Ajax København 2 EnergiCenter Voldparken Hallen 34-30
128313
27.
14:00 Korsør Slagelse Elitehåndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Rødovre HK Storebæltshallen 21-29
128311
27.
16:30 TMS Ringsted A/S 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Dalby G&IF Dansk Kabel TV Arena 28-26
128316
29.
19:30 Team Sydhavsøerne 2 2. Division Herrer | Pulje 3 TIK - Taastrup Rødbyhavn Sportshal 21-24
november 2019
128317
02.
13:45 Ajax København 2 2. Division Herrer | Pulje 3 TIK - Taastrup Bavnehøj Arena 23-28
128318
02.
14:30 Furesø Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 3 Køge Håndbold Værløse-Hallen Værløse-hallen 21-19
128320
02.
14:30 IF Stadion 2. Division Herrer | Pulje 3 Næstved/Herlufsholm EnergiCenter Voldparken Hallen 24-24
128319
02.
15:00 Korsør Slagelse Elitehåndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 TMS Ringsted A/S 2 Tårnborg-hallen 33-25
128321
03.
16:15 Dalby G&IF 2. Division Herrer | Pulje 3 Team Sydhavsøerne 2 Dalby-hallen 24-30
128322
03.
16:30 Rødovre HK 2. Division Herrer | Pulje 3 SUS Nyborg Rødovre Stadionhal 27-29
128324
06.
20:00 TMS Ringsted A/S 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Ajax København 2 Dansk Kabel TV Arena Ringsted-hallen B 27-26
128344
06.
20:30 IF Stadion 2. Division Herrer | Pulje 3 TIK - Taastrup EnergiCenter Voldparken Hallen 32-26
128327
09.
14:30 SUS Nyborg 2. Division Herrer | Pulje 3 Dalby G&IF Ullerslev Kultur- og IdrætscenterUllerslev Kultur- og Idrætscenter 1 32-23
128326
09.
15:00 Næstved/Herlufsholm 2. Division Herrer | Pulje 3 Rødovre HK Herlufsholm Idrætscenter 30-23
128325
09.
15:30 Køge Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Korsør Slagelse Elitehåndbold Køge hallerneKøge hallerne 1 25-24
128328
10.
15:00 Team Sydhavsøerne 2 2. Division Herrer | Pulje 3 IF Stadion Rødbyhavn Sportshal 22-37
128323
10.
16:00 TIK - Taastrup 2. Division Herrer | Pulje 3 Furesø Håndboldklub Taastrup Idræts HallerTaastrup Idræts Haller C 25-25
128329
14.
19:45 Ajax København 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Rødovre HK Valby HallenValby Hal 3
128332
17.
14:30 IF Stadion 2. Division Herrer | Pulje 3 Korsør Slagelse Elitehåndbold EnergiCenter Voldparken Hallen
128334
17.
15:00 Team Sydhavsøerne 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Furesø Håndboldklub Rødbyhavn Sportshal
128330
17.
15:30 TIK - Taastrup 2. Division Herrer | Pulje 3 Næstved/Herlufsholm Taastrup Idræts HallerTaastrup Idræts Haller C
128333
17.
16:15 Dalby G&IF 2. Division Herrer | Pulje 3 Køge Håndbold Dalby-hallen
128331
17.
17:30 TMS Ringsted A/S 2 2. Division Herrer | Pulje 3 SUS Nyborg Dansk Kabel TV Arena
128336
22.
19:30 Køge Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Team Sydhavsøerne 2 Køge Nord Sport Center
128339
23.
14:30 SUS Nyborg 2. Division Herrer | Pulje 3 TIK - Taastrup NyborghallerneNyborghallerne 1
128338
23.
15:00 Næstved/Herlufsholm 2. Division Herrer | Pulje 3 Ajax København 2 Herlufsholm IdrætscenterHerlufsholm Idrætscenter, bane 1
128335
23.
18:00 Furesø Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 3 IF Stadion Værløse-Hallen Værløse-hallen
128337
24.
14:00 Korsør Slagelse Elitehåndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Dalby G&IF Storebæltshallen
128340
24.
16:30 Rødovre HK 2. Division Herrer | Pulje 3 TMS Ringsted A/S 2 Rødovre Stadionhal
128346
28.
19:00 Team Sydhavsøerne 2 2. Division Herrer | Pulje 3 TMS Ringsted A/S 2 Maribo-hallerneMaribo-hallerne 1
128343
29.
20:00 Korsør Slagelse Elitehåndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 SUS Nyborg Storebæltshallen
128342
30.
15:30 Køge Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Næstved/Herlufsholm Køge hallerneKøge hallerne 1
december 2019
128341
01.
14:30 Furesø Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 3 Rødovre HK Værløse-Hallen Værløse-hallen
128345
01.
16:15 Dalby G&IF 2. Division Herrer | Pulje 3 Ajax København 2 Dalby-hallen
128351
07.
14:30 SUS Nyborg 2. Division Herrer | Pulje 3 Furesø Håndboldklub Ullerslev Kultur- og IdrætscenterUllerslev Kultur- og Idrætscenter 1
128348
07.
15:10 TIK - Taastrup 2. Division Herrer | Pulje 3 Dalby G&IF Taastrup Idræts HallerTaastrup Idræts Haller C
128347
07.
15:30 Ajax København 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Team Sydhavsøerne 2 Bavnehøj Arena
128349
08.
16:05 TMS Ringsted A/S 2 2. Division Herrer | Pulje 3 IF Stadion Dansk Kabel TV Arena
128352
08.
16:30 Rødovre HK 2. Division Herrer | Pulje 3 Køge Håndbold Rødovre Stadionhal
128350
14.
15:00 Næstved/Herlufsholm 2. Division Herrer | Pulje 3 Korsør Slagelse Elitehåndbold Herlufsholm IdrætscenterHerlufsholm Idrætscenter, bane 1
128308
14.
15:00 Dalby G&IF 2. Division Herrer | Pulje 3 IF Stadion Dalby-hallen
januar 2020
128358
04.
16:30 Rødovre HK 2. Division Herrer | Pulje 3 IF Stadion Rødovre Stadionhal
128353
05.
Furesø Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 3 Ajax København 2 Værløse-Hallen Værløse-hallen
128355
05.
14:00 Korsør Slagelse Elitehåndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 TIK - Taastrup Storebæltshallen
128356
05.
15:00 Næstved/Herlufsholm 2. Division Herrer | Pulje 3 Dalby G&IF Arena Næstved Arena Næstved Hal 1
128354
05.
16:15 Køge Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 TMS Ringsted A/S 2 Herfølge-hallen
128357
05.
19:00 SUS Nyborg 2. Division Herrer | Pulje 3 Team Sydhavsøerne 2 NyborghallerneNyborghallerne 1
128364
10.
19:30 Team Sydhavsøerne 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Køge Håndbold Rødbyhavn Sportshal
128362
11.
14:30 IF Stadion 2. Division Herrer | Pulje 3 Furesø Håndboldklub EnergiCenter Voldparken Hallen
128363
12.
Dalby G&IF 2. Division Herrer | Pulje 3 Korsør Slagelse Elitehåndbold Dalby-hallen
128359
12.
Ajax København 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Næstved/Herlufsholm Bavnehøj Arena
128360
12.
TIK - Taastrup 2. Division Herrer | Pulje 3 SUS Nyborg Taastrup Idræts HallerTaastrup Idræts Haller C
128367
17.
20:00 Korsør Slagelse Elitehåndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Furesø Håndboldklub Storebæltshallen
128368
18.
14:30 IF Stadion 2. Division Herrer | Pulje 3 Dalby G&IF EnergiCenter Voldparken Hallen
128369
19.
15:00 Næstved/Herlufsholm 2. Division Herrer | Pulje 3 SUS Nyborg Arena Næstved Arena Næstved Hal 1
128370
19.
15:00 Team Sydhavsøerne 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Rødovre HK Rødbyhavn Sportshal
128365
19.
17:00 TMS Ringsted A/S 2 2. Division Herrer | Pulje 3 TIK - Taastrup Dansk Kabel TV Arena
128375
25.
16:00 SUS Nyborg 2. Division Herrer | Pulje 3 Køge Håndbold Ullerslev Kultur- og IdrætscenterUllerslev Kultur- og Idrætscenter 1
128371
26.
Ajax København 2 2. Division Herrer | Pulje 3 IF Stadion Bavnehøj Arena
128372
26.
TIK - Taastrup 2. Division Herrer | Pulje 3 Team Sydhavsøerne 2 Taastrup Idræts HallerTaastrup Idræts Haller C
128373
26.
Furesø Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 3 Næstved/Herlufsholm Værløse-Hallen Værløse-hallen
128374
26.
Dalby G&IF 2. Division Herrer | Pulje 3 TMS Ringsted A/S 2 Dalby-hallen
128376
26.
16:30 Rødovre HK 2. Division Herrer | Pulje 3 Korsør Slagelse Elitehåndbold Rødovre Stadionhal
128366
30.
19:30 Køge Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Ajax København 2 Køge hallerneKøge hallerne 1
128382
31.
19:30 Team Sydhavsøerne 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Dalby G&IF Rødbyhavn Sportshal
februar 2020
128381
01.
14:30 SUS Nyborg 2. Division Herrer | Pulje 3 Rødovre HK NyborghallerneNyborghallerne 1
128379
01.
15:30 Køge Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Furesø Håndboldklub Køge hallerneKøge hallerne 1
128377
02.
TIK - Taastrup 2. Division Herrer | Pulje 3 Ajax København 2 Taastrup Idræts HallerTaastrup Idræts Haller C
128380
02.
15:00 Næstved/Herlufsholm 2. Division Herrer | Pulje 3 IF Stadion Arena Næstved Arena Næstved Hal 1
128378
02.
16:30 TMS Ringsted A/S 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Korsør Slagelse Elitehåndbold Dansk Kabel TV Arena
128361
12.
20:00 TMS Ringsted A/S 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Rødovre HK Dansk Kabel TV Arena Ringsted-hallen B
128385
20.
19:30 Korsør Slagelse Elitehåndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Køge Håndbold Storebæltshallen
128383
22.
Ajax København 2 2. Division Herrer | Pulje 3 TMS Ringsted A/S 2 Bavnehøj Arena
128384
23.
Furesø Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 3 TIK - Taastrup Værløse-Hallen Værløse-hallen
128387
23.
Dalby G&IF 2. Division Herrer | Pulje 3 SUS Nyborg Dalby-hallen
128386
23.
14:30 IF Stadion 2. Division Herrer | Pulje 3 Team Sydhavsøerne 2 EnergiCenter Voldparken Hallen
128388
23.
16:30 Rødovre HK 2. Division Herrer | Pulje 3 Næstved/Herlufsholm Rødovre Stadionhal
128394
27.
19:00 Team Sydhavsøerne 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Næstved/Herlufsholm Maribo-hallerneMaribo-hallerne 1
128389
29.
12:45 Ajax København 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Korsør Slagelse Elitehåndbold Bavnehøj Arena
128392
29.
14:30 IF Stadion 2. Division Herrer | Pulje 3 SUS Nyborg EnergiCenter Voldparken Hallen
marts 2020
128393
01.
Dalby G&IF 2. Division Herrer | Pulje 3 Rødovre HK Dalby-hallen
128390
01.
TIK - Taastrup 2. Division Herrer | Pulje 3 Køge Håndbold Taastrup Idræts HallerTaastrup Idræts Haller C
128391
01.
17:15 TMS Ringsted A/S 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Furesø Håndboldklub Dansk Kabel TV Arena
128397
06.
19:30 Korsør Slagelse Elitehåndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 IF Stadion Storebæltshallen
128399
07.
14:30 SUS Nyborg 2. Division Herrer | Pulje 3 TMS Ringsted A/S 2 Ullerslev Kultur- og IdrætscenterUllerslev Kultur- og Idrætscenter 1
128396
07.
15:30 Køge Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Dalby G&IF Køge hallerneKøge hallerne 1
128400
07.
16:30 Rødovre HK 2. Division Herrer | Pulje 3 Ajax København 2 Rødovre Stadionhal
128395
08.
Furesø Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 3 Team Sydhavsøerne 2 Værløse-Hallen Værløse-hallen
128398
08.
15:00 Næstved/Herlufsholm 2. Division Herrer | Pulje 3 TIK - Taastrup Arena Næstved Arena Næstved Hal 1
128401
15.
Ajax København 2 2. Division Herrer | Pulje 3 SUS Nyborg Bavnehøj Arena
128402
15.
TIK - Taastrup 2. Division Herrer | Pulje 3 Rødovre HK Taastrup Idræts HallerTaastrup Idræts Haller C
128405
15.
Dalby G&IF 2. Division Herrer | Pulje 3 Furesø Håndboldklub Dalby-hallen
128404
15.
14:30 IF Stadion 2. Division Herrer | Pulje 3 Køge Håndbold EnergiCenter Voldparken Hallen
128406
15.
15:00 Team Sydhavsøerne 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Korsør Slagelse Elitehåndbold Rødbyhavn Sportshal
128403
15.
17:15 TMS Ringsted A/S 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Næstved/Herlufsholm Dansk Kabel TV Arena
128409
18.
20:00 TMS Ringsted A/S 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Team Sydhavsøerne 2 Dansk Kabel TV Arena Ringsted-hallen B
128411
21.
14:30 SUS Nyborg 2. Division Herrer | Pulje 3 Korsør Slagelse Elitehåndbold NyborghallerneNyborghallerne 1
128407
22.
Ajax København 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Dalby G&IF Bavnehøj Arena
128408
22.
TIK - Taastrup 2. Division Herrer | Pulje 3 IF Stadion Taastrup Idræts HallerTaastrup Idræts Haller C
128410
22.
15:00 Næstved/Herlufsholm 2. Division Herrer | Pulje 3 Køge Håndbold Arena Næstved Arena Næstved Hal 1
128412
22.
16:30 Rødovre HK 2. Division Herrer | Pulje 3 Furesø Håndboldklub Rødovre Stadionhal
128416
28.
14:30 IF Stadion 2. Division Herrer | Pulje 3 TMS Ringsted A/S 2 EnergiCenter Voldparken Hallen
128414
28.
15:30 Køge Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Rødovre HK Køge hallerneKøge hallerne 1
128417
29.
Dalby G&IF 2. Division Herrer | Pulje 3 TIK - Taastrup Dalby-hallen
128413
29.
Furesø Håndboldklub 2. Division Herrer | Pulje 3 SUS Nyborg Værløse-Hallen Værløse-hallen
128415
29.
14:00 Korsør Slagelse Elitehåndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Næstved/Herlufsholm Storebæltshallen
128418
29.
15:00 Team Sydhavsøerne 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Ajax København 2 Maribo-hallerneMaribo-hallerne 2

Vælg forbund

Luk