Søg Håndboldinfo
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

3. Division Herrer

Pulje 3

Tilføj til kalender (iCal)
Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
september 2019
131863
17.
21:00 AGF, Århus 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Hasle KFUM Ceres Park, Hal 1 27-22
131859
19.
20:30 Kolding Håndboldklub 3. Division Herrer | Pulje 3 Team Favrskov Håndbold Parkhallen, Kolding 16-24
131860
22.
13:00 Hørning Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 CHK, Aarhus Super Brugsen Arena (Hørning)Hørning SuperBrugsen Arena 31-29
131858
22.
15:45 JAI, Århus 3. Division Herrer | Pulje 3 Viby IF Annexhallen 24-32
131862
22.
16:00 Todbjerg-Mejlby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 IK Skovbakken 2 Håruphallen 15-24
131869
26.
20:10 CHK, Aarhus 3. Division Herrer | Pulje 3 Todbjerg-Mejlby IF Christiansbjerghallen 27-21
131864
28.
13:00 IK Skovbakken 2 3. Division Herrer | Pulje 3 JAI, Århus Vejlby-Risskov HallerneVejlby-Risskov Hallen 3 19-20
131866
28.
14:55 VRI, Risskov 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Kolding Håndboldklub BellevuehallerneBellevuehallen A 26-23
131865
28.
15:10 Hasle KFUM 3. Division Herrer | Pulje 3 Hørning Håndbold Haslehallen 19-33
131867
28.
16:15 Team Favrskov Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 AGF, Århus 2 Søften Kultur- og IdrætscenterSøften Kultur- og Idrætscenter, hal 1 23-19
131868
29.
15:00 Viby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 Odder Håndbold 2 Vibyhallen 33-26
oktober 2019
131872
03.
18:10 Hørning Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 IK Skovbakken 2 Super Brugsen Arena (Hørning)Hørning SuperBrugsen Arena 32-25
131861
04.
19:10 Odder Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 3 VRI, Risskov 2 Spektrum OdderSpektrum Odder hal 1 23-30
131871
05.
14:30 Kolding Håndboldklub 3. Division Herrer | Pulje 3 Hasle KFUM Parkhallen, Kolding 23-33
131875
05.
15:40 AGF, Århus 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Viby IF FrederiksbjerghallerneFrederiksbjerghallen 2 22-29
131870
06.
15:45 JAI, Århus 3. Division Herrer | Pulje 3 VRI, Risskov 2 Annexhallen 29-30
131874
06.
16:30 Todbjerg-Mejlby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 Team Favrskov Håndbold Håruphallen 24-20
131873
08.
20:15 Odder Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 3 CHK, Aarhus Spektrum OdderSpektrum Odder hal 1 26-20
131877
17.
19:10 Hasle KFUM 3. Division Herrer | Pulje 3 VRI, Risskov 2 Haslehallen 20-29
131876
20.
14:30 IK Skovbakken 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Kolding Håndboldklub Vejlby-Risskov HallerneVejlby-Risskov Hallen 1 28-23
131879
20.
15:00 Viby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 Team Favrskov Håndbold Vibyhallen 23-22
131878
20.
16:55 JAI, Århus 3. Division Herrer | Pulje 3 Hørning Håndbold Annexhallen 25-25
131880
20.
17:50 Todbjerg-Mejlby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 Odder Håndbold 2 Håruphallen 30-27
131881
22.
20:20 AGF, Århus 2 3. Division Herrer | Pulje 3 CHK, Aarhus Ceres Park, Hal 3 (TD hallen) 26-26
131889
22.
20:20 JAI, Århus 3. Division Herrer | Pulje 3 Kolding Håndboldklub Annexhallen 32-26
131886
25.
19:00 Odder Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 3 JAI, Århus Spektrum OdderSpektrum Odder hal 1 30-22
131883
26.
14:30 Kolding Håndboldklub 3. Division Herrer | Pulje 3 Todbjerg-Mejlby IF Parkhallen, Kolding 25-35
131885
26.
15:00 Team Favrskov Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 IK Skovbakken 2 Søften Kultur- og IdrætscenterSøften Kultur- og Idrætscenter, hal 1 26-24
131884
27.
13:00 Hørning Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 AGF, Århus 2 Super Brugsen Arena (Hørning)Hørning SuperBrugsen Arena 29-21
131882
27.
15:20 VRI, Risskov 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Viby IF BellevuehallerneBellevuehallen A 33-36
131887
29.
19:40 CHK, Aarhus 3. Division Herrer | Pulje 3 Hasle KFUM Christiansbjerghallen 23-30
131890
31.
20:45 Hørning Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 VRI, Risskov 2 Super Brugsen Arena (Hørning)Hørning SuperBrugsen Arena 33-28
november 2019
131893
02.
14:30 AGF, Århus 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Todbjerg-Mejlby IF FrederiksbjerghallerneFrederiksbjerghallen 2 27-21
131892
02.
15:00 Viby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 CHK, Aarhus Vibyhallen 34-26
131888
03.
15:00 IK Skovbakken 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Hasle KFUM Vejlby-Risskov HallerneVejlby-Risskov Hallen 3 25-23
131891
03.
16:15 Team Favrskov Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 Odder Håndbold 2 Søften Kultur- og IdrætscenterSøften Kultur- og Idrætscenter, hal 1 31-15
131896
06.
20:30 Kolding Håndboldklub 3. Division Herrer | Pulje 3 Hørning Håndbold Parkhallen, Kolding 27-32
131899
09.
11:45 CHK, Aarhus 3. Division Herrer | Pulje 3 Team Favrskov Håndbold Christiansbjerghallen 25-30
131894
09.
14:00 Hasle KFUM 3. Division Herrer | Pulje 3 JAI, Århus Haslehallen 25-28
131895
10.
15:05 VRI, Risskov 2 3. Division Herrer | Pulje 3 IK Skovbakken 2 BellevuehallerneBellevuehallen A 27-30
131898
10.
16:40 Todbjerg-Mejlby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 Viby IF Håruphallen 26-26
131897
10.
17:50 Odder Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 3 AGF, Århus 2 Spektrum OdderSpektrum Odder hal 1 34-27
131902
14.
19:45 VRI, Risskov 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Todbjerg-Mejlby IF BellevuehallerneBellevuehallen A 28-29
131903
14.
20:30 Team Favrskov Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 Hørning Håndbold Søften Kultur- og IdrætscenterSøften Kultur- og Idrætscenter, hal 2 22-22
131905
17.
10:30 CHK, Aarhus 3. Division Herrer | Pulje 3 JAI, Århus Christiansbjerghallen 23-31
131901
17.
14:40 Hasle KFUM 3. Division Herrer | Pulje 3 Odder Håndbold 2 Haslehallen 31-26
131904
17.
15:00 Viby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 Kolding Håndboldklub Vibyhallen 38-25
131900
17.
17:00 IK Skovbakken 2 3. Division Herrer | Pulje 3 AGF, Århus 2 Vejlby-Risskov HallerneVejlby-Risskov Hallen 3 28-28
131907
23.
14:30 Kolding Håndboldklub 3. Division Herrer | Pulje 3 CHK, Aarhus Parkhallen, Kolding 31-23
131911
23.
15:40 AGF, Århus 2 3. Division Herrer | Pulje 3 VRI, Risskov 2 FrederiksbjerghallerneFrederiksbjerghallen 2 23-29
131909
23.
17:50 Odder Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 3 IK Skovbakken 2 Spektrum OdderSpektrum Odder hal 1 27-27
131908
24.
14:00 Hørning Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 Viby IF Super Brugsen Arena (Hørning)Hørning SuperBrugsen Arena 41-34
131906
24.
16:20 JAI, Århus 3. Division Herrer | Pulje 3 Team Favrskov Håndbold Annexhallen 13-22
131910
24.
16:50 Todbjerg-Mejlby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 Hasle KFUM Håruphallen 25-24
131915
28.
20:30 Team Favrskov Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 Hasle KFUM Søften Kultur- og IdrætscenterSøften Kultur- og Idrætscenter, hal 2 27-26
131914
30.
13:00 Hørning Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 Todbjerg-Mejlby IF Super Brugsen Arena (Hørning)Hørning SuperBrugsen Arena 30-23
131917
30.
15:00 CHK, Aarhus 3. Division Herrer | Pulje 3 VRI, Risskov 2 Christiansbjerghallen 18-32
131913
30.
16:00 Kolding Håndboldklub 3. Division Herrer | Pulje 3 Odder Håndbold 2 Parkhallen, Kolding 20-20
december 2019
131912
01.
13:00 JAI, Århus 3. Division Herrer | Pulje 3 AGF, Århus 2 Annexhallen 21-24
131916
01.
15:00 Viby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 IK Skovbakken 2 Vibyhallen 28-25
131920
05.
19:45 VRI, Risskov 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Team Favrskov Håndbold BellevuehallerneBellevuehallen A 25-26
131921
05.
20:15 Odder Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Hørning Håndbold Spektrum OdderSpektrum Odder hal 2 22-28
131923
07.
16:40 AGF, Århus 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Kolding Håndboldklub Ceres Park, Hal 1 30-28
131919
07.
16:40 Hasle KFUM 3. Division Herrer | Pulje 3 Viby IF Haslehallen 25-35
131918
08.
15:00 IK Skovbakken 2 3. Division Herrer | Pulje 3 CHK, Aarhus Vejlby-Risskov HallerneVejlby-Risskov Hallen 3 32-23
131922
08.
16:50 Todbjerg-Mejlby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 JAI, Århus Håruphallen 23-23
januar 2020
131925
04.
16:00 Kolding Håndboldklub 3. Division Herrer | Pulje 3 VRI, Risskov 2 Parkhallen, Kolding 29-28
131928
05.
15:55 Todbjerg-Mejlby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 CHK, Aarhus Håruphallen 30-28
131929
05.
16:40 AGF, Århus 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Team Favrskov Håndbold Ceres Park, Hal 3 (TD hallen) 23-22
131927
07.
20:20 Odder Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Viby IF Spektrum OdderSpektrum Odder hal 1 25-28
131926
09.
18:00 Hørning Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 Hasle KFUM Super Brugsen Arena (Hørning)Hørning SuperBrugsen Arena 29-19
131932
11.
14:30 VRI, Risskov 2 3. Division Herrer | Pulje 3 AGF, Århus 2 BellevuehallerneBellevuehallen B 25-24
131933
11.
16:15 Team Favrskov Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 JAI, Århus Søften Kultur- og IdrætscenterSøften Kultur- og Idrætscenter, hal 1 28-28
131935
12.
13:30 CHK, Aarhus 3. Division Herrer | Pulje 3 Kolding Håndboldklub Christiansbjerghallen 24-31
131931
12.
14:40 Hasle KFUM 3. Division Herrer | Pulje 3 Todbjerg-Mejlby IF Haslehallen 23-28
131934
12.
15:00 Viby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 Hørning Håndbold VibyhallenVibyhallen hal 2 27-26
131930
12.
17:30 IK Skovbakken 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Odder Håndbold 2 Vejlby-Risskov HallerneVejlby-Risskov Hallen 3 26-20
131940
16.
20:15 Odder Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Todbjerg-Mejlby IF Spektrum OdderSpektrum Odder hal 1 21-29
131941
18.
11:45 CHK, Aarhus 3. Division Herrer | Pulje 3 AGF, Århus 2 Christiansbjerghallen 25-29
131937
19.
15:00 Kolding Håndboldklub 3. Division Herrer | Pulje 3 IK Skovbakken 2 Parkhallen, Kolding 18-35
131936
19.
15:35 VRI, Risskov 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Hasle KFUM BellevuehallerneBellevuehallen A 32-20
131939
19.
18:00 Team Favrskov Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 Viby IF Søften Kultur- og IdrætscenterSøften Kultur- og Idrætscenter, hal 1 29-27
131986
23.
19:30 Hørning Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 Odder Håndbold 2 Super Brugsen Arena (Hørning)Hørning SuperBrugsen Arena 35-25
131945
25.
15:00 Viby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 VRI, Risskov 2 Vibyhallen 24-26
131947
26.
14:00 AGF, Århus 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Hørning Håndbold FrederiksbjerghallerneFrederiksbjerghallen 2 23-26
131943
26.
14:40 Hasle KFUM 3. Division Herrer | Pulje 3 CHK, Aarhus Haslehallen 26-28
131946
26.
15:00 Todbjerg-Mejlby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 Kolding Håndboldklub Håruphallen 28-14
131942
26.
18:30 IK Skovbakken 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Team Favrskov Håndbold Vejlby-Risskov HallerneVejlby-Risskov Hallen 3 28-19
131952
30.
19:20 Todbjerg-Mejlby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 AGF, Århus 2 Håruphallen 26-25
131949
30.
19:45 VRI, Risskov 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Hørning Håndbold BellevuehallerneBellevuehallen A 29-33
februar 2020
131948
01.
14:20 Hasle KFUM 3. Division Herrer | Pulje 3 IK Skovbakken 2 Haslehallen 20-25
131953
02.
17:45 CHK, Aarhus 3. Division Herrer | Pulje 3 Viby IF Christiansbjerghallen 20-28
131951
04.
20:15 Odder Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Team Favrskov Håndbold Spektrum OdderSpektrum Odder hal 1 20-19
131944
07.
17:45 JAI, Århus 3. Division Herrer | Pulje 3 Odder Håndbold 2 Annexhallen 29-28
131924
18.
20:15 JAI, Århus 3. Division Herrer | Pulje 3 IK Skovbakken 2 Annexhallen 20-26
131954
22.
13:20 IK Skovbakken 2 3. Division Herrer | Pulje 3 VRI, Risskov 2 Vejlby-Risskov HallerneVejlby-Risskov Hallen 3 27-25
131959
22.
15:40 AGF, Århus 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Odder Håndbold 2 FrederiksbjerghallerneFrederiksbjerghallen 2 21-26
131957
22.
15:45 Team Favrskov Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 CHK, Aarhus Søften Kultur- og IdrætscenterSøften Kultur- og Idrætscenter, hal 1 22-25
131956
23.
13:05 Hørning Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 Kolding Håndboldklub Super Brugsen Arena (Hørning)Hørning SuperBrugsen Arena 38-22
131958
23.
15:00 Viby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 Todbjerg-Mejlby IF VibyhallenVibyhallen hal 2 34-25
131955
23.
15:45 JAI, Århus 3. Division Herrer | Pulje 3 Hasle KFUM Annexhallen 26-31
131961
27.
19:10 Hasle KFUM 3. Division Herrer | Pulje 3 Kolding Håndboldklub Haslehallen 34-31
131962
28.
19:40 VRI, Risskov 2 3. Division Herrer | Pulje 3 JAI, Århus BellevuehallerneBellevuehallen A 24-25
131965
29.
13:30 CHK, Aarhus 3. Division Herrer | Pulje 3 Odder Håndbold 2 Christiansbjerghallen 33-24
131964
29.
15:00 Viby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 AGF, Århus 2 Vibyhallen 27-18
marts 2020
131963
01.
16:15 Team Favrskov Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 Todbjerg-Mejlby IF Søften Kultur- og IdrætscenterSøften Kultur- og Idrætscenter, hal 1 30-25
131960
01.
17:10 IK Skovbakken 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Hørning Håndbold Vejlby-Risskov HallerneVejlby-Risskov Hallen 1 28-27
131968
05.
19:30 Hørning Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 Team Favrskov Håndbold Super Brugsen Arena (Hørning)Hørning SuperBrugsen Arena 28-27
131950
05.
20:00 Kolding Håndboldklub 3. Division Herrer | Pulje 3 JAI, Århus Parkhallen, Kolding 22-35
131969
05.
20:15 Odder Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Hasle KFUM Spektrum OdderSpektrum Odder hal 2 29-20
131967
07.
16:00 Kolding Håndboldklub 3. Division Herrer | Pulje 3 Viby IF Parkhallen, Kolding 27-33
131966
08.
13:25 JAI, Århus 3. Division Herrer | Pulje 3 CHK, Aarhus Annexhallen 26-29
131971
08.
15:00 AGF, Århus 2 3. Division Herrer | Pulje 3 IK Skovbakken 2 Ceres Park, Hal 3 (TD hallen) 23-20
131970
08.
16:00 Todbjerg-Mejlby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 VRI, Risskov 2 Håruphallen 26-24
131975
12.
20:30 Team Favrskov Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 Kolding Håndboldklub Søften Kultur- og IdrætscenterSøften Kultur- og Idrætscenter, hal 1
131977
14.
12:10 CHK, Aarhus 3. Division Herrer | Pulje 3 Hørning Håndbold Christiansbjerghallen
131972
14.
13:30 IK Skovbakken 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Todbjerg-Mejlby IF Vejlby-Risskov HallerneVejlby-Risskov Hallen 1
131973
14.
14:00 Hasle KFUM 3. Division Herrer | Pulje 3 AGF, Århus 2 Haslehallen
131976
14.
15:00 Viby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 JAI, Århus Vibyhallen
131974
15.
13:10 VRI, Risskov 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Odder Håndbold 2 BellevuehallerneBellevuehallen A
131981
19.
20:15 Odder Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Kolding Håndboldklub Spektrum OdderSpektrum Odder hal 2
131980
20.
20:00 VRI, Risskov 2 3. Division Herrer | Pulje 3 CHK, Aarhus BellevuehallerneBellevuehallen A
131983
21.
15:00 AGF, Århus 2 3. Division Herrer | Pulje 3 JAI, Århus Ceres Park, Hal 1
131978
22.
14:30 IK Skovbakken 2 3. Division Herrer | Pulje 3 Viby IF Vejlby-Risskov HallerneVejlby-Risskov Hallen 3
131979
22.
14:40 Hasle KFUM 3. Division Herrer | Pulje 3 Team Favrskov Håndbold Haslehallen
131982
22.
15:00 Todbjerg-Mejlby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 Hørning Håndbold Håruphallen
131938
26.
18:30 Hørning Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 JAI, Århus Super Brugsen Arena (Hørning)Hørning SuperBrugsen Arena
131987
26.
20:30 Team Favrskov Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 3 VRI, Risskov 2 Søften Kultur- og IdrætscenterSøften Kultur- og Idrætscenter, hal 1
131989
28.
14:15 CHK, Aarhus 3. Division Herrer | Pulje 3 IK Skovbakken 2 Christiansbjerghallen
131985
28.
15:00 Kolding Håndboldklub 3. Division Herrer | Pulje 3 AGF, Århus 2 Parkhallen, Kolding
131988
29.
15:00 Viby IF 3. Division Herrer | Pulje 3 Hasle KFUM VibyhallenVibyhallen hal 2
131984
29.
18:00 JAI, Århus 3. Division Herrer | Pulje 3 Todbjerg-Mejlby IF Annexhallen

Vælg forbund

Luk