Søg Håndboldinfo
Del

3. Division Herrer

Pulje 2

Tilføj til kalender (iCal)
Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
september 2019
131728
17.
20:20 HA85, Hvinningdal 3. Division Herrer | Pulje 2 HK 73, Rask Mølle Hvinningdal-Hallen 26-30
131731
21.
13:30 Lemvig Nissum Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Hornbæk SF 2 Lemvig Idræts- og Kulturcenter Arena Vestjylland Forsikring Lemvig
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
131730
22.
14:00 Søndermarkens IK 3. Division Herrer | Pulje 2 Hogager GF Viborg Syd Idrætscenter, Liseborgcentret Liseborgcentret 25-25
131729
22.
15:00 Funder GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 Funder-Hallen Funder Hallen 30-17
131727
24.
20:45 NSK Håndbold, Krunderup 3. Division Herrer | Pulje 2 Ikast Håndbold Sir - Lyngbjerg Centret 28-25
131726
25.
19:45 HC Midtjylland 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Mejrup-Hvam Sportscenter Herning Sportscenter Herning, Opvisningshallen 26-14
131734
27.
20:15 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 NSK Håndbold, Krunderup Stoholm Fritids-og Kulturcenter Stoholm Fritidsc. 1 20-38
131732
29.
16:00 Hogager GF 3. Division Herrer | Pulje 2 HC Midtjylland 2 Skave-Hallen Skave hallen 24-29
oktober 2019
131733
01.
20:45 Hornbæk SF 2 3. Division Herrer | Pulje 2 HA85, Hvinningdal Arena Randers, Multi Hal Arena, Randers Multi Hal 3 30-28
131742
03.
20:30 Søndermarkens IK 3. Division Herrer | Pulje 2 Ikast Håndbold Viborg Syd Idrætscenter, Liseborgcentret Liseborgcentret 33-23
131738
05.
14:00 HC Midtjylland 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 Sportscenter Herning Sportscenter Herning, Opvisningshallen 25-20
131741
05.
14:20 Funder GF 3. Division Herrer | Pulje 2 HK 73, Rask Mølle Funder-Hallen Funder Hallen 26-29
131739
05.
15:40 NSK Håndbold, Krunderup 3. Division Herrer | Pulje 2 Hornbæk SF 2 Sir - Lyngbjerg Centret 29-19
131740
06.
14:20 HA85, Hvinningdal 3. Division Herrer | Pulje 2 Hogager GF Hvinningdal-Hallen Hvinningdal-Hallen - bane 1 30-26
131743
08.
20:15 Lemvig Nissum Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Mejrup-Hvam Lemvig Idræts- og Kulturcenter Lemvig Idrætscenter 2 21-16
131736
10.
20:30 Mejrup-Hvam 3. Division Herrer | Pulje 2 Funder GF Borbjerg Fritidscenter 21-20
131744
14.
19:00 Hogager GF 3. Division Herrer | Pulje 2 NSK Håndbold, Krunderup Skave-Hallen Skave hallen 22-23
131749
17.
20:15 Lemvig Nissum Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 HK 73, Rask Mølle Lemvig Idræts- og Kulturcenter Arena Vestjylland Forsikring Lemvig 24-23
131745
20.
13:30 Hornbæk SF 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 Hornbækhallen 27-25
131748
20.
14:00 Søndermarkens IK 3. Division Herrer | Pulje 2 Funder GF Viborg Syd Idrætscenter, Liseborgcentret Liseborgcentret 25-22
131747
20.
16:00 Mejrup-Hvam 3. Division Herrer | Pulje 2 Ikast Håndbold Borbjerg Fritidscenter 20-31
131746
23.
19:45 HC Midtjylland 2 3. Division Herrer | Pulje 2 HA85, Hvinningdal Sportscenter Herning Sportscenter Herning, Opvisningshallen 25-32
131735
24.
20:15 Ikast Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 2 Lemvig Nissum Håndbold 2 Hyldgårdskolen Ikast Hyldgårdsskolen A 20-20
131755
25.
19:30 HK 73, Rask Mølle 3. Division Herrer | Pulje 2 Hornbæk SF 2 Gudenåcenteret Gudenåcentret 31-28
131750
25.
20:15 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Mejrup-Hvam Stoholm Fritids-og Kulturcenter Stoholm Fritidsc. 1 19-16
131754
25.
20:15 Funder GF 3. Division Herrer | Pulje 2 HC Midtjylland 2 Funder-Hallen Funder Hallen 22-23
131753
27.
16:20 Ikast Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 2 Hogager GF Sportscenter Ikast Sportscenter Ikast hal B 29-29
131752
29.
20:20 HA85, Hvinningdal 3. Division Herrer | Pulje 2 Lemvig Nissum Håndbold 2 Hvinningdal-Hallen 30-22
131751
29.
20:45 NSK Håndbold, Krunderup 3. Division Herrer | Pulje 2 Søndermarkens IK Sir - Lyngbjerg Centret 26-32
november 2019
131758
02.
15:45 HA85, Hvinningdal 3. Division Herrer | Pulje 2 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 Hvinningdal-Hallen Hvinningdal-Hallen - bane 1 35-18
131756
02.
16:00 Hogager GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Hornbæk SF 2 Skave-Hallen Skave hallen 25-29
131759
03.
15:00 Ikast Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 2 Funder GF Hyldgårdskolen Ikast Hyldgårdsskolen A 24-26
131765
05.
20:45 Funder GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Lemvig Nissum Håndbold 2 Funder-Hallen Funder Hallen 22-27
131757
06.
19:00 HC Midtjylland 2 3. Division Herrer | Pulje 2 NSK Håndbold, Krunderup Sportscenter Herning Sportscenter Herning, Opvisningshallen 32-31
131760
07.
20:30 Mejrup-Hvam 3. Division Herrer | Pulje 2 HK 73, Rask Mølle Borbjerg Fritidscenter 17-32
131762
09.
13:00 Hornbæk SF 2 3. Division Herrer | Pulje 2 HC Midtjylland 2 Hornbækhallen 29-25
131763
09.
14:00 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Hogager GF Stoholm Fritids-og Kulturcenter Stoholm Fritidsc. 1
Ulovlig spiller - hjemmehold
HUL
131767
10.
17:00 HK 73, Rask Mølle 3. Division Herrer | Pulje 2 Ikast Håndbold Rask-Mølle Hallerne Rask Mølle Hallerne - Hal 1 30-19
131766
14.
20:30 Søndermarkens IK 3. Division Herrer | Pulje 2 Mejrup-Hvam Viborg Syd Idrætscenter, Liseborgcentret Liseborgcentret 26-24
131770
16.
14:00 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Søndermarkens IK Stoholm Fritids-og Kulturcenter Stoholm Fritidsc. 1 15-20
131772
16.
15:30 Mejrup-Hvam 3. Division Herrer | Pulje 2 NSK Håndbold, Krunderup Mejrup Kultur- og Fritidscenter Mejrup Hal A 18-31
131771
16.
16:00 Ikast Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 2 HA85, Hvinningdal Sportscenter Ikast IBF Arena Hal A 27-32
131768
16.
17:00 Hogager GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Lemvig Nissum Håndbold 2 Skave-Hallen Skave hallen 16-23
131769
17.
13:00 Hornbæk SF 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Funder GF Hornbækhallen 25-21
131773
17.
17:00 HK 73, Rask Mølle 3. Division Herrer | Pulje 2 HC Midtjylland 2 Rask-Mølle Hallerne Rask Mølle Hallerne - Hal 1 28-31
131775
19.
19:15 NSK Håndbold, Krunderup 3. Division Herrer | Pulje 2 HK 73, Rask Mølle Sir - Lyngbjerg Centret 35-18
131764
21.
20:45 NSK Håndbold, Krunderup 3. Division Herrer | Pulje 2 HA85, Hvinningdal Sir - Lyngbjerg Centret 27-24
131774
23.
16:30 HC Midtjylland 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Ikast Håndbold Sportscenter Herning Sportscenter Herning, Opvisningshallen 28-19
131779
24.
13:30 Lemvig Nissum Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 Lemvig Idræts- og Kulturcenter Arena Vestjylland Forsikring Lemvig 32-21
131777
24.
14:00 Funder GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Hogager GF Funder-Hallen Funder Hallen 29-27
131778
24.
14:00 Søndermarkens IK 3. Division Herrer | Pulje 2 Hornbæk SF 2 Viborg Syd Idrætscenter, Liseborgcentret Liseborgcentret 28-28
131776
24.
15:40 HA85, Hvinningdal 3. Division Herrer | Pulje 2 Mejrup-Hvam Hvinningdal-Hallen Hvinningdal-Hallen - bane 1 27-22
131781
28.
20:30 NSK Håndbold, Krunderup 3. Division Herrer | Pulje 2 Funder GF Sir - Lyngbjerg Centret 32-17
131784
29.
20:00 Mejrup-Hvam 3. Division Herrer | Pulje 2 Hogager GF Borbjerg Fritidscenter 21-14
131785
30.
15:00 HK 73, Rask Mølle 3. Division Herrer | Pulje 2 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 Rask-Mølle Hallerne Rask Mølle Hallerne - Hal 1 36-24
131783
30.
15:00 Ikast Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 2 Hornbæk SF 2 Hyldgårdskolen Ikast Hyldgårdsskolen A 28-22
december 2019
131761
03.
20:15 Lemvig Nissum Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Søndermarkens IK Østhallen Nr. Nissum Østhallen 1, Nr. Nissum 20-28
131789
03.
20:40 Funder GF 3. Division Herrer | Pulje 2 HA85, Hvinningdal Funder-Hallen Funder Hallen 20-34
131786
04.
20:00 Hogager GF 3. Division Herrer | Pulje 2 HK 73, Rask Mølle Skave-Hallen Skave hallen 26-22
131787
07.
13:00 Hornbæk SF 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Mejrup-Hvam Hornbækhallen 23-20
131788
07.
14:00 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Ikast Håndbold Stoholm Fritids-og Kulturcenter Stoholm Fritidsc. 1 30-25
131790
08.
16:40 Søndermarkens IK 3. Division Herrer | Pulje 2 HC Midtjylland 2 Viborg Syd Idrætscenter, Liseborgcentret Liseborgcentret 34-28
131780
11.
19:45 HC Midtjylland 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Lemvig Nissum Håndbold 2 Sportscenter Herning Sportscenter Herning, Opvisningshallen 18-24
131737
12.
20:15 HK 73, Rask Mølle 3. Division Herrer | Pulje 2 Søndermarkens IK Rask-Mølle Hallerne Rask Mølle Hallerne - Hal 1 31-26
131791
17.
20:15 Lemvig Nissum Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 NSK Håndbold, Krunderup Lemvig Idræts- og Kulturcenter Arena Vestjylland Forsikring Lemvig 23-27
januar 2020
131794
05.
12:50 HA85, Hvinningdal 3. Division Herrer | Pulje 2 Hornbæk SF 2 Hvinningdal-Hallen 27-25
131797
05.
13:30 Lemvig Nissum Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Ikast Håndbold Lemvig Idræts- og Kulturcenter Arena Vestjylland Forsikring Lemvig 26-24
131795
05.
17:20 Funder GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Mejrup-Hvam Funder-Hallen Funder Hallen 26-19
131792
08.
19:15 HC Midtjylland 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Hogager GF Sportscenter Herning Sportscenter Herning, Opvisningshallen 18-23
131802
09.
20:30 Mejrup-Hvam 3. Division Herrer | Pulje 2 HA85, Hvinningdal Borbjerg Fritidscenter 23-22
131793
09.
20:45 NSK Håndbold, Krunderup 3. Division Herrer | Pulje 2 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 Sir - Lyngbjerg Centret 29-22
131799
09.
20:45 Hornbæk SF 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Søndermarkens IK Hornbækhallen 25-21
131800
11.
14:00 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Lemvig Nissum Håndbold 2 Stoholm Fritids-og Kulturcenter Stoholm Fritidsc. 1 20-25
131798
11.
17:00 Hogager GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Funder GF Skave-Hallen Skave hallen 27-22
131803
12.
13:40 HK 73, Rask Mølle 3. Division Herrer | Pulje 2 NSK Håndbold, Krunderup Rask-Mølle Hallerne Rask Mølle Hallerne - Hal 1 20-24
131801
12.
15:00 Ikast Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 2 HC Midtjylland 2 Hyldgårdskolen Ikast Hyldgårdsskolen A 27-30
131806
14.
20:20 HA85, Hvinningdal 3. Division Herrer | Pulje 2 HC Midtjylland 2 Hvinningdal-Hallen 24-25
131808
18.
14:30 Funder GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Søndermarkens IK Funder-Hallen Funder Hallen 26-22
131804
19.
15:30 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Hornbæk SF 2 Stoholm Fritids-og Kulturcenter Stoholm Fritidsc. 1 27-23
131807
19.
15:50 Ikast Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 2 Mejrup-Hvam Sportscenter Ikast Sportscenter Ikast hal B 31-22
131809
19.
16:00 HK 73, Rask Mølle 3. Division Herrer | Pulje 2 Lemvig Nissum Håndbold 2 Rask-Mølle Hallerne Rask Mølle Hallerne - Hal 1 23-26
131815
21.
20:15 Lemvig Nissum Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 HA85, Hvinningdal Lemvig Idræts- og Kulturcenter Arena Vestjylland Forsikring Lemvig 25-23
131805
21.
20:50 NSK Håndbold, Krunderup 3. Division Herrer | Pulje 2 Hogager GF Sir - Lyngbjerg Centret 26-25
131812
22.
19:45 HC Midtjylland 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Funder GF Sportscenter Herning Sportscenter Herning, Opvisningshallen 27-23
131810
25.
17:00 Hogager GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Ikast Håndbold Skave-Hallen Skave hallen 30-29
131813
26.
13:00 Mejrup-Hvam 3. Division Herrer | Pulje 2 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 Mejrup Kultur- og Fritidscenter Mejrup Hal A 28-28
131814
26.
15:30 Søndermarkens IK 3. Division Herrer | Pulje 2 NSK Håndbold, Krunderup Viborg Syd Idrætscenter, Liseborgcentret Liseborgcentret 23-32
131796
28.
19:15 Søndermarkens IK 3. Division Herrer | Pulje 2 HK 73, Rask Mølle Viborg Syd Idrætscenter, Liseborgcentret Liseborgcentret 17-30
februar 2020
131816
01.
13:20 Hornbæk SF 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Hogager GF Hornbækhallen 28-23
131818
01.
14:45 NSK Håndbold, Krunderup 3. Division Herrer | Pulje 2 HC Midtjylland 2 Sir - Lyngbjerg Centret 28-25
131821
02.
13:00 HK 73, Rask Mølle 3. Division Herrer | Pulje 2 Mejrup-Hvam Rask-Mølle Hallerne Rask Mølle Hallerne - Hal 1 23-22
131819
02.
14:00 Funder GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Ikast Håndbold Funder-Hallen Funder Hallen 28-27
131817
04.
20:00 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 HA85, Hvinningdal Stoholm Fritids-og Kulturcenter Stoholm Fritidsc. 1 28-25
131820
05.
20:20 Søndermarkens IK 3. Division Herrer | Pulje 2 Lemvig Nissum Håndbold 2 Viborg Syd Idrætscenter, Liseborgcentret Liseborgcentret 19-22
131811
16.
16:00 Hornbæk SF 2 3. Division Herrer | Pulje 2 HK 73, Rask Mølle Hornbækhallen 26-32
131782
18.
20:20 HA85, Hvinningdal 3. Division Herrer | Pulje 2 Søndermarkens IK Hvinningdal-Hallen 29-29
131826
20.
20:30 Mejrup-Hvam 3. Division Herrer | Pulje 2 Søndermarkens IK Borbjerg Fritidscenter 23-27
131825
23.
14:30 Ikast Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 2 HK 73, Rask Mølle Sportscenter Ikast IBF Arena Hal A 27-24
131822
23.
17:00 Hogager GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 Skave-Hallen Skave hallen 19-25
131827
25.
20:15 Lemvig Nissum Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Funder GF Lemvig Idræts- og Kulturcenter Arena Vestjylland Forsikring Lemvig 24-24
131823
26.
19:45 HC Midtjylland 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Hornbæk SF 2 Sportscenter Herning Sportscenter Herning, Opvisningshallen 26-20
131828
26.
20:00 Hogager GF 3. Division Herrer | Pulje 2 HA85, Hvinningdal Skave-Hallen Skave hallen 29-28
131830
29.
14:00 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 HC Midtjylland 2 Stoholm Fritids-og Kulturcenter Stoholm Fritidsc. 1 29-25
131829
29.
14:15 Hornbæk SF 2 3. Division Herrer | Pulje 2 NSK Håndbold, Krunderup Hornbækhallen 26-25
marts 2020
131832
01.
13:30 Mejrup-Hvam 3. Division Herrer | Pulje 2 Lemvig Nissum Håndbold 2 Mejrup Kultur- og Fritidscenter Mejrup Hal A 22-19
131831
01.
15:30 Ikast Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 2 Søndermarkens IK Hyldgårdskolen Ikast Hyldgårdsskolen A 26-27
131834
04.
19:30 HC Midtjylland 2 3. Division Herrer | Pulje 2 HK 73, Rask Mølle Sportscenter Herning Sportscenter Herning, Opvisningshallen 21-30
131840
04.
20:00 Hogager GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Søndermarkens IK Skave-Hallen Skave hallen 33-24
131824
05.
20:20 HA85, Hvinningdal 3. Division Herrer | Pulje 2 NSK Håndbold, Krunderup Vestergade-Hallen 28-38
131837
06.
18:45 Funder GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Hornbæk SF 2 Funder-Hallen Funder Hallen 26-23
131838
08.
12:00 Søndermarkens IK 3. Division Herrer | Pulje 2 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 Viborg Syd Idrætscenter, Liseborgcentret Liseborgcentret 25-21
131836
08.
12:50 HA85, Hvinningdal 3. Division Herrer | Pulje 2 Ikast Håndbold Hvinningdal-Hallen 30-29
131839
10.
20:15 Lemvig Nissum Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Hogager GF Lemvig Idræts- og Kulturcenter Arena Vestjylland Forsikring Lemvig 16-24
131835
10.
20:45 NSK Håndbold, Krunderup 3. Division Herrer | Pulje 2 Mejrup-Hvam Sir - Lyngbjerg Centret 26-16
131833
12.
20:20 HK 73, Rask Mølle 3. Division Herrer | Pulje 2 Funder GF Rask-Mølle Hallerne Rask Mølle Hallerne - Hal 1
131842
14.
14:00 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Funder GF Stoholm Fritids-og Kulturcenter Stoholm Fritidsc. 1
131841
14.
14:45 Hornbæk SF 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Lemvig Nissum Håndbold 2 Hornbækhallen
131843
14.
15:30 Ikast Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 2 NSK Håndbold, Krunderup Sportscenter Ikast Sportscenter Ikast hal B
131844
15.
15:00 Mejrup-Hvam 3. Division Herrer | Pulje 2 HC Midtjylland 2 Borbjerg Fritidscenter
131845
17.
20:20 HK 73, Rask Mølle 3. Division Herrer | Pulje 2 HA85, Hvinningdal Rask-Mølle Hallerne Rask Mølle Hallerne - Hal 1
131846
18.
20:00 Hogager GF 3. Division Herrer | Pulje 2 Mejrup-Hvam Skave-Hallen Skave hallen
131849
21.
11:30 Funder GF 3. Division Herrer | Pulje 2 NSK Håndbold, Krunderup Funder-Hallen Funder Hallen
131847
21.
13:00 Hornbæk SF 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Ikast Håndbold Hornbækhallen
131851
21.
13:30 Lemvig Nissum Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 HC Midtjylland 2 Østhallen Nr. Nissum Østhallen 1, Nr. Nissum
131848
21.
16:30 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 2 HK 73, Rask Mølle Stoholm Fritids-og Kulturcenter Stoholm Fritidsc. 1
131850
22.
15:20 Søndermarkens IK 3. Division Herrer | Pulje 2 HA85, Hvinningdal Viborg Syd Idrætscenter, Liseborgcentret Liseborgcentret
131855
24.
20:05 Ikast Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 2 Stoholm/ Viborg Håndbold 2 Sportscenter Ikast IBF Arena Hal A
131852
25.
19:45 HC Midtjylland 2 3. Division Herrer | Pulje 2 Søndermarkens IK Sportscenter Herning Sportscenter Herning, Opvisningshallen
131857
26.
20:15 HK 73, Rask Mølle 3. Division Herrer | Pulje 2 Hogager GF Rask-Mølle Hallerne Rask Mølle Hallerne - Hal 1
131853
26.
20:45 NSK Håndbold, Krunderup 3. Division Herrer | Pulje 2 Lemvig Nissum Håndbold 2 Sir - Lyngbjerg Centret
131856
28.
15:00 Mejrup-Hvam 3. Division Herrer | Pulje 2 Hornbæk SF 2 Mejrup Kultur- og Fritidscenter Mejrup Hal A
131854
29.
15:15 HA85, Hvinningdal 3. Division Herrer | Pulje 2 Funder GF Hvinningdal-Hallen

Vælg forbund

Luk
ANNONCE