Søg Håndboldinfo
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

2. Division Herrer

Pulje 3

Seneste resultater

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
januar 2019
682069
13.
15:00 Team Sydhavsøerne 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Korsør Slagelse Elitehåndbold Rødbyhavn Sportshal 27-31
682068
13.
14:15 FIF 2. Division Herrer | Pulje 3 Amager SK Frederiksberg-HallerneFrederiksberg Hal 1 29-23
682073
13.
14:00 Hillerød Håndbold Klub 2 2. Division Herrer | Pulje 3 BK Ydun Frederiksborg-hallenFrederiksborg-hallen 1 28-22
682072
12.
15:00 Roskilde Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Furesø Håndbold Roskilde HallerneRoskilde Hallerne D 2 28-28
682071
11.
19:30 IF Stadion 2. Division Herrer | Pulje 3 Næstved/Herlufsholm EnergiCenter Voldparken Hallen 22-30
682064
08.
19:15 Furesø Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Team Sydhavsøerne 2 VærløsehallerneVærløse-hallen 24-16

Stilling

Holdnavn K V U T +/- P
1 FIF 12 12 0 0 340 - 214 24
2 Roskilde Håndbold 13 10 1 2 399 - 309 21
3 Næstved/Herlufsholm 12 8 1 3 303 - 281 17
4 IF Stadion 13 8 1 4 330 - 275 17
5 Korsør Slagelse Elitehåndbold 13 6 2 5 335 - 374 14
6 TMS, Ringsted 2 Oprykningsforbud: Hold i overliggende række 12 5 2 5 296 - 289 12
7 Furesø Håndbold 13 5 1 7 321 - 346 11
8 Dalby G&IF 12 4 2 6 286 - 329 10
9 Team Sydhavsøerne 2 Oprykningsforbud: Hold i overliggende række 13 4 1 8 319 - 347 9
10 Hillerød Håndbold Klub 2 Oprykningsforbud: Hold i overliggende række 13 2 2 9 311 - 359 6
11 BK Ydun 13 3 0 10 308 - 355 6
12 Amager SK 13 2 1 10 281 - 351 5

Kommende kampe

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
januar 2019
682078
17.
20:30 Amager SK 2. Division Herrer | Pulje 3 Korsør Slagelse Elitehåndbold Sundbyøster IdrætsanlægSundbyøster Hallen 1
682075
18.
20:30 BK Ydun 2. Division Herrer | Pulje 3 FIF Frederiksberg-HallerneFrederiksberg Hal 1
682077
19.
13:00 IF Stadion 2. Division Herrer | Pulje 3 Roskilde Håndbold EnergiCenter Voldparken Hallen
682019
20.
14:30 TMS, Ringsted 2 2. Division Herrer | Pulje 3 Hillerød Håndbold Klub 2 Dansk Kabel TV Arena
682074
20.
15:00 Dalby G&IF 2. Division Herrer | Pulje 3 Team Sydhavsøerne 2 Dalby-hallen
682076
22.
19:15 Furesø Håndbold 2. Division Herrer | Pulje 3 Næstved/Herlufsholm VærløsehallerneVærløse-hallen

Vælg forbund

Luk