Søg Håndboldinfo
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

3. Division Herrer

Pulje 6

Tilføj til kalender (iCal)
Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
september 2018
682262
22.
14:30 Øresund Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 VSH Humlebæk Idrætscenter 31-19
682260
23.
15:30 Helsingør Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 AB Helsingør-hallenHelsingør-hallen 1 27-19
682263
23.
16:45 HIK 3. Division Herrer | Pulje 6 Team Helsinge Håndbold 2 Maglegårdshallen 12-27
682265
24.
20:40 KSG 3. Division Herrer | Pulje 6 Herlev/Hjorten Håndbold Tre Falke HallenTre-Falke-Hallen 21-21
682264
25.
18:45 Ajax København 2 3. Division Herrer | Pulje 6 HK 73 - Frederikssund Valby HallenValby Hal 3 27-21
682267
27.
20:35 Herlev/Hjorten Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Øresund Håndbold Herlev-HallenHerlev-hallen 1 22-32
682270
29.
15:35 AB 3. Division Herrer | Pulje 6 HIK AB-hallenAB-hallen 1 26-24
682271
29.
16:00 VSH 3. Division Herrer | Pulje 6 Ajax København 2 Virum-hallerneVirum-hallen 1 17-23
682268
30.
16:00 Team Helsinge Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Rudersdal Håndbold Helsinge-hallenHelsinge-hallen 3 31-19
682266
30.
16:20 HK 73 - Frederikssund 3. Division Herrer | Pulje 6 Helsingør Håndbold 2 Frederikssund HallenFrederikssund-hallerne 1 31-30
oktober 2018
682303
04.
20:30 Rudersdal Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Herlev/Hjorten Håndbold Birkerød IdrætscenterBirkerød Idrætscenter 1 30-21
682306
06.
13:45 Ajax København 2 3. Division Herrer | Pulje 6 KSI Bavnehøj Arena 31-24
682302
07.
14:00 Helsingør Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Team Helsinge Håndbold 2 Helsingør-hallenHelsingør-hallen 1 25-28
682304
07.
14:30 Øresund Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 HK 73 - Frederikssund Humlebæk Idrætscenter 31-27
682307
08.
20:40 KSG 3. Division Herrer | Pulje 6 AB Tre Falke HallenTre-Falke-Hallen 28-21
682305
10.
20:30 HIK 3. Division Herrer | Pulje 6 VSH Maglegårdshallen 23-26
682261
11.
20:30 Rudersdal Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 KSI Birkerød IdrætscenterBirkerød Idrætscenter 1 21-33
682279
18.
20:30 Herlev/Hjorten Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Team Helsinge Håndbold 2 Herlev-HallenHerlev-hallen 1 21-34
682282
20.
17:15 Ajax København 2 3. Division Herrer | Pulje 6 HIK Bavnehøj Arena 27-15
682283
22.
20:40 KSG 3. Division Herrer | Pulje 6 VSH Tre Falke HallenTre-Falke-Hallen 23-22
682281
23.
20:30 AB 3. Division Herrer | Pulje 6 KSI AB-hallenAB-hallen 3 21-31
682278
23.
20:45 HK 73 - Frederikssund 3. Division Herrer | Pulje 6 Rudersdal Håndbold Frederikssund HallenFrederikssund-hallerne 1 25-22
682287
28.
10:00 KSI 3. Division Herrer | Pulje 6 HK 73 - Frederikssund Otto Mønsted HallenOtto Mønsteds Hallen 32-25
682284
28.
16:00 Team Helsinge Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 AB Helsinge-hallenHelsinge-hallen 3 31-18
682289
28.
16:00 VSH 3. Division Herrer | Pulje 6 Herlev/Hjorten Håndbold Virum-hallerneVirum-hallen 1 32-21
682285
28.
16:30 Rudersdal Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Ajax København 2 Holte HallerneHolte Hallerne 2 (ny) 29-27
682288
28.
16:45 HIK 3. Division Herrer | Pulje 6 Helsingør Håndbold 2 Maglegårdshallen 18-30
682293
30.
18:55 KSI 3. Division Herrer | Pulje 6 HIK Otto Mønsted HallenOtto Mønsteds Hallen 30-24
november 2018
682294
03.
15:35 AB 3. Division Herrer | Pulje 6 VSH AB-hallenAB-hallen 1 15-26
682292
04.
16:00 Øresund Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Team Helsinge Håndbold 2 NKK-hallen, Nivå 30-24
682290
04.
17:00 HK 73 - Frederikssund 3. Division Herrer | Pulje 6 Herlev/Hjorten Håndbold Frederikssund HallenFrederikssund-hallerne 1 29-25
682291
04.
17:00 Helsingør Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Rudersdal Håndbold Helsingør-hallenHelsingør-hallen 1 30-28
682295
05.
20:40 KSG 3. Division Herrer | Pulje 6 Ajax København 2 Tre Falke HallenTre-Falke-Hallen 22-28
682296
08.
20:35 Herlev/Hjorten Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Helsingør Håndbold 2 Herlev-HallenHerlev-hallen 1 21-27
682301
10.
16:00 VSH 3. Division Herrer | Pulje 6 KSI Virum-hallerneVirum-hallen 1 17-18
682300
10.
17:15 Ajax København 2 3. Division Herrer | Pulje 6 AB Bavnehøj Arena 27-23
682298
11.
16:30 Rudersdal Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Øresund Håndbold Birkerød IdrætscenterBirkerød Idrætscenter 1 26-21
682297
11.
16:35 Team Helsinge Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 HK 73 - Frederikssund Ramløse-hallen 25-30
682299
11.
16:45 HIK 3. Division Herrer | Pulje 6 KSG Maglegårdshallen 17-24
682313
17.
16:00 VSH 3. Division Herrer | Pulje 6 Helsingør Håndbold 2 Virum-hallerneVirum-hallen 1 27-18
682311
18.
12:00 KSI 3. Division Herrer | Pulje 6 Øresund Håndbold Otto Mønsted HallenOtto Mønsteds Hallen 23-28
682308
18.
15:50 HK 73 - Frederikssund 3. Division Herrer | Pulje 6 KSG Frederikssund HallenFrederikssund-hallerne 1 30-22
682310
18.
16:00 Team Helsinge Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Ajax København 2 Helsinge-hallenHelsinge-hallen 3 21-18
682312
18.
16:35 AB 3. Division Herrer | Pulje 6 Rudersdal Håndbold AB-hallenAB-hallen 1 26-31
682273
22.
20:30 Rudersdal Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 VSH Birkerød IdrætscenterBirkerød Idrætscenter 1 22-21
682309
22.
20:35 Herlev/Hjorten Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 HIK Herlev-HallenHerlev-hallen 1 23-21
682274
23.
20:00 Øresund Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 AB NKK-hallen, Nivå 25-24
682276
24.
13:45 Ajax København 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Herlev/Hjorten Håndbold Bavnehøj Arena 26-20
682272
25.
15:30 Helsingør Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 KSI Helsingør-hallenHelsingør-hallen 1 28-32
682277
26.
20:40 KSG 3. Division Herrer | Pulje 6 Team Helsinge Håndbold 2 Tre Falke HallenTre-Falke-Hallen 25-22
682275
27.
20:00 HIK 3. Division Herrer | Pulje 6 HK 73 - Frederikssund Maglegårdshallen 29-28
december 2018
682316
01.
15:00 Øresund Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Ajax København 2 Humlebæk Idrætscenter 23-30
682319
01.
15:30 VSH 3. Division Herrer | Pulje 6 Team Helsinge Håndbold 2 Virum-hallerneVirum-hallen 1 17-21
682318
01.
15:35 AB 3. Division Herrer | Pulje 6 HK 73 - Frederikssund AB-hallenAB-hallen 1 24-24
682317
02.
11:00 KSI 3. Division Herrer | Pulje 6 Herlev/Hjorten Håndbold Otto Mønsted HallenOtto Mønsteds Hallen 38-25
682314
02.
15:30 Helsingør Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 KSG Helsingør-hallenHelsingør-hallen 1 22-26
682315
02.
16:30 Rudersdal Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 HIK Holte HallerneHolte Hallerne 2 (ny)
Ulovlig spiller - udehold
UUL
682269
04.
18:55 KSI 3. Division Herrer | Pulje 6 KSG Otto Mønsted HallenOtto Mønsteds Hallen 27-24
682340
06.
20:00 Øresund Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Helsingør Håndbold 2 NKK-hallen, Nivå 26-25
682321
06.
20:35 Herlev/Hjorten Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 AB Herlev-HallenHerlev-hallen 1 29-29
682324
08.
15:15 Ajax København 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Helsingør Håndbold 2 Bavnehøj Arena 38-22
682320
08.
16:45 HK 73 - Frederikssund 3. Division Herrer | Pulje 6 VSH Frederikssund HallenFrederikssund-hallerne 1 28-23
682322
09.
16:00 Team Helsinge Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 KSI Ramløse-hallen 32-29
682323
09.
16:45 HIK 3. Division Herrer | Pulje 6 Øresund Håndbold Maglegårdshallen 25-24
682325
10.
20:40 KSG 3. Division Herrer | Pulje 6 Rudersdal Håndbold Tre Falke HallenTre-Falke-Hallen 29-26
682286
15.
16:00 Øresund Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 KSG NKK-hallen, Nivå 27-26
januar 2019
682330
05.
15:15 Ajax København 2 3. Division Herrer | Pulje 6 VSH Bavnehøj Arena 35-19
682326
06.
14:00 Helsingør Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 HK 73 - Frederikssund Helsingør-hallenHelsingør-hallen 1 30-40
682327
06.
16:30 Rudersdal Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Team Helsinge Håndbold 2 Holte HallerneHolte Hallerne 2 (ny) 24-27
682329
06.
16:45 HIK 3. Division Herrer | Pulje 6 AB Maglegårdshallen 27-32
682328
08.
20:25 Øresund Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Herlev/Hjorten Håndbold NKK-hallen, Nivå 31-29
682335
10.
19:10 KSI 3. Division Herrer | Pulje 6 Helsingør Håndbold 2 Otto Mønsted HallenOtto Mønsteds Hallen 33-34
682336
12.
15:30 AB 3. Division Herrer | Pulje 6 Øresund Håndbold AB-hallenAB-hallen 1 27-27
682332
13.
17:10 HK 73 - Frederikssund 3. Division Herrer | Pulje 6 HIK Frederikssund HallenFrederikssund-hallerne 1 29-22
682334
15.
20:15 Team Helsinge Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 KSG Helsinge-hallenHelsinge-hallen 3 22-32
682339
20.
16:30 Rudersdal Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 HK 73 - Frederikssund Birkerød IdrætscenterBirkerød Idrætscenter 1 31-30
682342
20.
16:45 HIK 3. Division Herrer | Pulje 6 Ajax København 2 Maglegårdshallen 22-27
682355
22.
19:45 VSH 3. Division Herrer | Pulje 6 AB Virum-hallerneVirum-hallen 1 28-23
682348
24.
17:45 Ajax København 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Rudersdal Håndbold Bavnehøj Arena 32-21
682343
25.
19:00 VSH 3. Division Herrer | Pulje 6 KSG Virum-hallerneVirum-hallen 1 22-29
682346
26.
17:00 Helsingør Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 HIK Helsingør-hallenHelsingør-hallen 2 29-25
682347
27.
14:00 AB 3. Division Herrer | Pulje 6 Team Helsinge Håndbold 2 AB-hallenAB-hallen 3 27-29
682344
27.
16:35 HK 73 - Frederikssund 3. Division Herrer | Pulje 6 KSI Frederikssund HallenFrederikssund-hallerne 1 23-23
682349
28.
20:40 KSG 3. Division Herrer | Pulje 6 Øresund Håndbold Tre Falke HallenTre-Falke-Hallen 29-21
682351
31.
20:15 Team Helsinge Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Øresund Håndbold Helsinge-hallenHelsinge-hallen 3 21-21
februar 2019
682352
03.
16:30 Rudersdal Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Helsingør Håndbold 2 Holte HallerneHolte Hallerne 2 (ny) 29-31
682350
05.
20:05 Herlev/Hjorten Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 HK 73 - Frederikssund Herlev-HallenHerlev-hallen 2 21-22
682353
05.
20:30 HIK 3. Division Herrer | Pulje 6 KSI Maglegårdshallen 26-25
682341
07.
19:10 KSI 3. Division Herrer | Pulje 6 AB Otto Mønsted HallenOtto Mønsteds Hallen 31-26
682345
07.
20:35 Herlev/Hjorten Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 VSH Herlev-HallenHerlev-hallen 1 27-37
682354
19.
18:45 Ajax København 2 3. Division Herrer | Pulje 6 KSG Valby HallenValby Hal 3 26-21
682338
19.
20:15 Team Helsinge Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Herlev/Hjorten Håndbold Helsinge-hallenHelsinge-hallen 3 35-24
682359
24.
10:00 KSI 3. Division Herrer | Pulje 6 VSH Otto Mønsted HallenOtto Mønsteds Hallen 19-25
682357
24.
14:10 Helsingør Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Herlev/Hjorten Håndbold Helsingør-hallenHelsingør-hallen 1 24-23
682356
24.
15:00 HK 73 - Frederikssund 3. Division Herrer | Pulje 6 Team Helsinge Håndbold 2 Frederikssund HallenFrederikssund-hallerne 1 24-23
682358
24.
15:30 Øresund Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Rudersdal Håndbold Humlebæk Idrætscenter 27-28
682361
24.
15:45 KSG 3. Division Herrer | Pulje 6 HIK Tre Falke HallenTre-Falke-Hallen 27-22
682360
24.
16:50 AB 3. Division Herrer | Pulje 6 Ajax København 2 AB-hallenAB-hallen 1 22-38
682331
27.
20:40 KSG 3. Division Herrer | Pulje 6 KSI Tre Falke HallenTre-Falke-Hallen 30-29
682369
28.
20:35 Herlev/Hjorten Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Rudersdal Håndbold Herlev-HallenHerlev-hallen 1 19-37
marts 2019
682371
02.
14:15 KSI 3. Division Herrer | Pulje 6 Ajax København 2 Otto Mønsted HallenOtto Mønsteds Hallen 20-30
682373
02.
16:00 VSH 3. Division Herrer | Pulje 6 HIK Virum-hallerneVirum-hallen 1 31-25
682370
02.
16:00 Team Helsinge Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Helsingør Håndbold 2 Ramløse-hallen 31-29
682372
02.
16:30 AB 3. Division Herrer | Pulje 6 KSG AB-hallenAB-hallen 1 26-32
682368
03.
16:35 HK 73 - Frederikssund 3. Division Herrer | Pulje 6 Øresund Håndbold Frederikssund HallenFrederikssund-hallerne 1 35-29
682333
07.
20:35 Herlev/Hjorten Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 Ajax København 2 Herlev-HallenHerlev-hallen 1 30-42
682364
09.
14:45 Øresund Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 KSI Humlebæk Idrætscenter 24-22
682366
09.
16:00 Ajax København 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Team Helsinge Håndbold 2 Bavnehøj Arena 27-19
682362
10.
14:00 Helsingør Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 VSH Helsingør-hallenHelsingør-hallen 1 23-26
682363
10.
15:00 Rudersdal Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 AB Birkerød IdrætscenterBirkerød Idrætscenter 1 26-23
682365
10.
17:00 HIK 3. Division Herrer | Pulje 6 Herlev/Hjorten Håndbold Maglegårdshallen 23-24
682367
11.
20:40 KSG 3. Division Herrer | Pulje 6 HK 73 - Frederikssund Tre Falke HallenTre-Falke-Hallen 29-29
682280
12.
20:00 Helsingør Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Øresund Håndbold Helsingør-hallenHelsingør-hallen 1 28-27
682389
14.
19:15 KSI 3. Division Herrer | Pulje 6 Rudersdal Håndbold Otto Mønsted HallenOtto Mønsteds Hallen 26-26
682390
14.
20:30 AB 3. Division Herrer | Pulje 6 Helsingør Håndbold 2 AB-hallenAB-hallen 1 33-37
682387
14.
20:35 Herlev/Hjorten Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 KSG Herlev-HallenHerlev-hallen 1 24-26
682386
15.
19:15 HK 73 - Frederikssund 3. Division Herrer | Pulje 6 Ajax København 2 Frederikssund HallenFrederikssund-hallerne 1 27-28
682337
17.
15:15 VSH 3. Division Herrer | Pulje 6 Rudersdal Håndbold Virum-hallerneVirum-hallen 1 27-26
682388
17.
16:10 Team Helsinge Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 HIK Helsinge-hallenHelsinge-hallen 3 22-25
682391
21.
19:45 VSH 3. Division Herrer | Pulje 6 Øresund Håndbold Virum-hallerneVirum-hallen 2 22-21
682375
21.
20:35 Herlev/Hjorten Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 KSI Herlev-HallenHerlev-hallen 1 30-26
682378
23.
14:45 Ajax København 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Øresund Håndbold Bavnehøj Arena 28-24
682379
24.
15:15 KSG 3. Division Herrer | Pulje 6 Helsingør Håndbold 2 Tre Falke HallenTre-Falke-Hallen 27-25
682374
24.
16:30 HK 73 - Frederikssund 3. Division Herrer | Pulje 6 AB Frederikssund HallenFrederikssund-hallerne 1 35-20
682377
24.
16:45 HIK 3. Division Herrer | Pulje 6 Rudersdal Håndbold Maglegårdshallen 20-21
682376
26.
20:15 Team Helsinge Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 VSH Helsinge-hallenHelsinge-hallen 3 14-32
682385
28.
19:30 VSH 3. Division Herrer | Pulje 6 HK 73 - Frederikssund Virum-hallerneVirum-hallen 2 31-26
682384
28.
20:30 AB 3. Division Herrer | Pulje 6 Herlev/Hjorten Håndbold AB-hallenAB-hallen 1 24-19
682380
29.
19:00 Helsingør Håndbold 2 3. Division Herrer | Pulje 6 Ajax København 2 Helsingør-hallenHelsingør-hallen 1 30-33
682382
30.
15:00 Øresund Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 HIK Humlebæk Idrætscenter 29-23
682383
31.
KSI 3. Division Herrer | Pulje 6 Team Helsinge Håndbold 2 Otto Mønsted HallenOtto Mønsteds Hallen
Udeblevet med afbud - udehold
UUM
682381
31.
16:30 Rudersdal Håndbold 3. Division Herrer | Pulje 6 KSG Holte HallerneHolte Hallerne 2 (ny) 27-26

Vælg forbund

Luk