Turneringer & Stævner
Del

Øvrige rækker

Placering Senior Herrer JHF Kreds 4

nr. 1 og nr. 2 i puljerne - Seniorrækkerne-Herrer 6. april 2022

S1H 01 1 Randers KFUM S1H 02 1 Hornbæk SF 2
2 Kristrup BK 2 Viborg FH 2
           
S2H 01 1 Randers KFUM 2 S2H 02 1 Houlbjerg- Laurbjerg IF
2 IF Mols 2 Fårup- Sønderbæk IF
           
S2H 03 1 Mønsted-Sparkær IF S2H 04 1  
2 Ravnstrup KFUM 2  
           
S3H 01 1 Hornslet IF S3H 02 1 Randers Freja
2 IF Midtdjurs 2 B 65/Fjorden
           
S3H 03 1 Valsgaard IF 83 S3H 04 1  
2 Rødkærsbro IF 2 2  
           
S4H 01 1 Kristrup BK S4H 02 1  
2 Vivild IF 2  
           
S4H 03 1   S4H 04 1  
2   2  

Serie 1 herrer:

Nr. 1 i hver pulje spiller oprykningskampe til Jyllandsserien.

Hornbæk SF 2  mod Randers KFUM. Hornbæk SF 2 rykker i Jyllandsserien – Randers KFUM er reservehold til Jyllandsserien og spiller serie 1.

Serie 2 herrer:

 Nr. 1 rykker op i Serie 1.

Randers KFUM 2 - Houlbjerg- Laurbjerg IF – Mønsted-Sparkær IF          

Nr. 2 er reservehold til Serie 1:

1. reserve hold – IF Mols 3. reserve hold – Fårup-Sønderbæk IF

2. reserve hold – Ravnstrup KFUM

Serie 3 herrer:

Nr. 1 rykker op i Serie 2.

Hornslet IF – Randers Freja – Valsgaard IF 83

Nr. 2 er reservehold til Serie 2:

1. reservehold - Rødkærsbro IF *

2. reservehold IF Midtdjurs

3. reservehold B 65/Fjorsden                                                                                   

Serie 4 herrer:

Nr. 1 op i Serie 3.

Kristrup BK 2                     

*) I serie 3 herrer rykker det bedst placerede hold op i serie 2 . Rødkærsbro IF rykker derfor direkte op i serie 2

 

Placering Senior Damer JHF Kreds 4

Nr. 1 og nr. 2 i puljerne - Seniorrækkerne-Damer  6. april 2022.

S1D 01 1 Rougsø KFUM* S1D 02 1 Ørum IF
2 Spentrup IF-opspil 2 Asmild FH 
           
S2D 01 1 Romalt Håndbold S2D 02 1 Hadsten Håndbold 3
2 IF Midtdjurs 2 Langå Håndbold Klub
           
S2D 03 1 Ravnstrup KFUM 2 S2D 04 1  
2 Bjerringbro FH 2 2  
           
S3D 01 1 Hornslet IF 3 S3D 02 1 Allingåbro IF 2
2 Ebeltoft IF 2 IF Alliancen
           
S3D 03 1 Fårup-Sønderbæk IF  S3D 04 1 LRV-Skals
2 Randers KFUM 3 2 Viborg HK 3
           
S4D 01 1 Kristrup Boldklub S4D 02 1 Fårup-Sønderbæk IF 2
2 IF Ådalen 2 2 Randers Freja 4

 

Serie 1 damer:

Nr. 1 i hver pulje spiller oprykningskampe til Jyllandsserien.

Spentrup IF og Ørum IF (*Rougsø KFUM har frasagt sig retten til opspilskampe).

Ørum IF rykker i Jyllandsserien – Spentrup IF er reservehold til Jyllandsserien og spiller serie 1.                  

Serie 2 damer:

Nr. 1 rykker op i Serie 1.

Romalt Håndbold – Hadsten Håndbold 3 – Ravnstrup KFUM 2

Nr. 2 er reservehold til Serie 1:

1. reserve hold – Bjerringbro FH 2* - Er rykket i Serie 1

2. reserve hold – Langå H 

3. reserve hold – IF Midtdjurs                            

Serie 3 damer:

Nr. 1 rykker op i Serie 2.

Hornslet IF 3 – Allingåbro IF 2 – Fårup-Sønderbæk IF – LRV Skals         

Nr. 2 er reservehold til Serie 2:

1. reserve hold – Viborg HK 3* - Er rykket i Serie 2 

2. reserve hold – Ebeltoft IF     

3. reserve hold – IF Alliancen

4. reserve hold – Randers KFUM

Serie 4 damer:

Nr. 1 og nr. 2 rykker op i Serie 3.

Kristrup BK 3 – IF Ådalen 2 – Fårup-Sønderbæk IF – Randers Freja 4.

 

Skema til kampplanlægning

Kontakt os

Turneringsansvarlig - Kreds 1
Edvard Meyenburg Buus 50757016
Turneringsansvarlig - Kreds 2
Lisbeth Winther Markusen 50757018
Turneringsansvarlig - Kreds 4
Tom Johannessen 50757014

Vælg forbund

Luk
ANNONCE