Aktiviteter
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Drenge årgang 2005

Følgende spillere er udtaget til Kredstræning 25. September 2020

Opdateret 10.08.20

Navn: Klub:
Anton Pedersen IF Centrum,Krusbjerg
August Johan Seeberg Rødding IF
Benjamin Kotewitz Gram Idrætsforening
Bertram Nielsen Team Vest Håndbold
Christian Damkær Ebbesen Ribe HK
Christian Roskjær Ribe HK
Christopher Sendal From Møgeltønder U&IF
Emil Tonnesen Ribe HK
Frederik Kummerfeldt Gram Idrætsforening
Hjalte Lassen Tønder SF
Jacob Overgaard Andersen Ribe HK
Jeppe Østerlev Müller SGI-Håndbold, Esbjerg
Jonathan Jensen IF Centrum,Krusbjerg
Julius Mejdahl Juncker Bryndum Sogns G&IF
Kristian Maagaard Eskildsen IF Centrum,Krusbjerg
Lucas Jørgensen Rødding IF
Lukas Johannsen Møgeltønder U&IF
lukas sørensen IF Centrum,Krusbjerg
Mads Aarhus Lauridsen Ribe HK
Magnus Roskjær Ribe HK
Marcus Ekhard Nielsen Bryndum Sogns G&IF
Mathias debel IF Centrum,Krusbjerg
Mathias Oster Gram Idrætsforening
Mikkel Bundgaard SGI-Håndbold, Esbjerg
Mikkel Ørbæk Mikkelsen IF Centrum,Krusbjerg
Nichlas Hebsgaard Hjorth SGI-Håndbold, Esbjerg
Nicklas Kristensen Blåbjerg HK
Nicklas Krog Løbner Ribe HK
Niklas J. Frandsen Møgeltønder U&IF
Noah Carlsen-Rausch Løgum IF
Oscar Okholm Maymann Møgeltønder U&IF
Rares Dumitrescu Gram Idrætsforening
Sebastian Høy Mølleskov Team Vest Håndbold
Sebastian Frederik Thomsen Tønder SF
Sebastian Storgaard Hvirring SGI-Håndbold, Esbjerg
Simon Iversen Varde HK
Tobias Ratleff Team Vest Håndbold
Troels Rasmussen Løgum IF
Viktor Frederik Larsen SGI-Håndbold, Esbjerg
Viktor Soele Christensen Ribe HK

Aktivitetskalender - der trænes fredage  
             

Træning excl. divisionsspillere - Løbende udtagelse
31. Januar 18.00 - 20.00 Rødding
21. Februar 18.00 - 20.00 Rødding
20. marts 18.00 - 20.00 Rødding
Træning incl. divisionsspillere - Løbende udtagelse
24. April 18.00 - 20.00 Rødding
15. Maj 18.00 - 20.00 Rødding
25. September 18.00 - 20.30 Ribe
23. Oktober 18.00 - 20.00 Rødding
06. November 18.00 - 20.00 Rødding
27. November 18.00 - 20.00 Ribe
Kredsstævne samt forberedende Træningslejr 2021
02.-03. Januar  Træningslejr Nærmere følger
16.-17. Januar  Kredsstævne Nærmere følger

 

HOLDLEDER - AFBUD
Pia Berg Matzen 51368843
TRÆNER
Martin Ulriksen Grau 28727117
Træner
Tobias Venø Holland 29721776
Træner
Kasper Christensen 28439526
FORMAND
Jesper Farbæk Christensen 24207849

Vælg forbund

Luk