Turneringer & Stævner
Del

Vigtige datoer sæson 2020-2021

Dato

Beskrivelse

01.06. 20

Sidste frist for indgåelse af HF / KF + overbygning fra Liga til og med JS i HåndOffice.

01.06. 20

Sidste frist for indgåelse af HF / KF for kredsenes faste seniorrækker via HåndOffice.

09.06. 20

Offentliggørelse af puljer i 2. og. 3. div.

09.06. 20

Offentliggørelse af puljer i JS

09.06.20

Kl. 14.00 HO åbner til og med 11.9.20 kl. 23.59 (2. og 3. div. og JS) (erstatningshold: sidste frist 10.9.2020)

12.06.20 -16.06.20

Opkrævning fra JHF af faste rækker fra Liga til og med JS

19.06.20 senest

Indbydelse til ungdoms U-19 Liga, 1. og 2. div., U-17 og U-15 1. og 2. div.

19.06.20 senest

Offentliggørelse af indbydelse til LP (hold fra Ligaen og ned til JS er forhåndstilmeldt)

01.07.20 senest

Offentliggørelse af TU-reglement og Propositioner

01.08.20 senest

Sidste frist for at indgå holdfællesskab i de bedste ungdomsrækker (ansøgning via HåndOffice)

12.08.20

Sidste tilmeldingsfrist U-19 Liga og 1. div, U-17 1. div. og U-15 1. div.

10.08.20

Tilmeldingsfrist for LP (hold fra Ligaen og til og med JS er forhåndstilmeldt).

28.08.20

Indbydelse til JHF-rækker i U-19 og U-17 A og B

04.09.20

Sidste frist for ændring og tilmelding af hold i U-15, U-17 og U-19 2. div. 

04.09.20

Sidste frist for indgåelse af HF / KF i de åbne JHF-rækker (U-19 og U-17 A- og B - rækker) i HåndOffice.

04.09.20

Sidste frist for indgåelse af HF / KF i de åbne Kreds 3 rækker i HåndOffice.

05.09.20 – 13.09.20

Gebyrfri flytning i HåndOffice efter aftale med modstander i 2. og 3. div.

09.09.20

Sidste frist for tilmelding af hold via HO i de åbne JHF-rækker (U-19 og U-17 A- og B - rækker) (lukker 23.59)

09.09.20

Sidste frist for tilmelding af hold via HO i de åbne Kreds 3 rækker (lukker 23.59)

11.09.19

Puljer offentliggøres senest i U-19, U-17 og U-15 1. div.

14.09.20

Puljer laves U-15 2. div, U-17 og U-19 2. div + A- og B -rækker

17.09.20 kl. 16.00

Foreninger påfører spilletidspunkter i HO på egne hjemmekampe i de lokale rækker inden d. 19.09. kl. 23.59.

17.09.20

HO åbnes for 2. og 3. div. (slut 21.9. kl. 23.59) tilpasning af kampe i perioden fra 2. spillerunde og frem til ombrydningen i disse rækker

20.09.20-21.09.20

Gebyrfri flytteperiode med modstanderaccept i de lokale rækker via HåndOffice til og med 21.09. kl. 23.59

22.09.20 kl. 16.00

Endelig turneringsplan offentliggøres. Første spilledato er weekenden d. 26.09. og 27.09.

01.10.20

Jydsk Pokalturnering Ungdom tilmelding senest den 2. oktober 2020 via HåndOffice

05.10.20 kl. 23.59

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 24.10.2020

01.10.20 – 23.10.20

Opkrævning af holdgebyr og dommerudgifter mv. fra Kreds 3 for 1. turneringshalvdel

24.10.20

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 24.10.2020

26.10.20 kl. 23.59

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 14.11.2020

14.11.20

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 14.11.2020

16.11.20

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 05.12.2020.

01.12.20

 

HO åbnes for tilmelding af nye hold efter ombrydningen:

JHF-rækker: U-19 og U-17 A og B. Kreds 3 rækker: S3D, S3H, U-9 A + B + I, U-10 A + B, U-11 B + C + D, U-13 B + C samt U-15 A + B

17.01.21 kl. 23.59

Tilmelding af nye hold i U-19 og U-17 A og B og de lokale Kreds 3 rækker lukker

05.12.20

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 05.12.2020

17.01.21

Sidste spilledato før ombrydningen i alle lokale rækker

21.01.21 fra kl. 16.00

HO åbnes for påsætning af spilletidspunkter på egne kampe i alle rækker (inkl. 2. og 3. div.) via HåndOffice

23.01.21 kl. 23.59

Spilletider på egne hjemmekampe skal være påført i HåndOffice senest d. 23.01.21 kl. 23.59

24.01.21 til 21.12.20

Gratis indbydes flytninger foreningerne i mellem via HO lukker mandag d. 21.12. kl. 23.59

26.01.21 kl. 23.59

Muligheden for gratis ændringer af spilletidspunker via HåndOffice lukker d. 26.01.2021 kl. 23.59.

27.01.21 kl. 16.00

Kampplanerne er gældende og klar til dommerpåsætning fra kl. 16.00

03.01.21

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 16.01.2021

30.01 + 31.01.21

Første turneringsweekend i 2. turneringshalvdel i de lokale rækker

16.01.21

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 16.01.2021

01.02 - 28.02.21

Opkrævning af holdgebyr og dommerudgifter mv. fra Kreds 3 for 2. turneringshalvdel

18.01.21

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 06.02.2021

06.02.21

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 06.02.2021

08.02.21

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 27.02.2021

22.02.21

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 13.03.2021

27.02.21

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 27.02.2021 (Tilmelding inden d. 08.02.2021)

13.03.21

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 13.03.2021 (Tilmelding inden d. 22.02.2021)

21.03.21

Sidste spilledato i de lokale rækker

Vælg forbund

Luk
ANNONCE