Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Vigtige datoer sæson 2020-2021

Dato

Beskrivelse

01.06. 20

Sidste frist for indgåelse af HF / KF + overbygning fra Liga til og med JS i HåndOffice.

01.06. 20

Sidste frist for indgåelse af HF / KF for kredsenes faste seniorrækker via HåndOffice.

09.06. 20

Offentliggørelse af puljer i 2. og. 3. div.

09.06. 20

Offentliggørelse af puljer i JS

09.06. 20

Kl. 14.00 HO åbner til og med 11.9.20 kl. 23.59 (2. og 3. div. og JS) (erstatningshold: sidste frist 10.9.2020)

12.06.20 -16.06.20

Opkrævning fra JHF af faste rækker fra Liga til og med JS

19.06.20 senest

Indbydelse til ungdoms U-19 Liga, 1. og 2. div., U-17 og U-15 1. og 2. div.

19.06.20 senest

Offentliggørelse af indbydelse til LP (hold fra Ligaen og ned til JS er forhåndstilmeldt)

01.07.20 senest

Offentliggørelse af TU-reglement og Propositioner

01.08.20 senest

Sidste frist for at indgå holdfællesskab i de bedste ungdomsrækker (ansøgning via HåndOffice)

12.08.20

Sidste tilmeldingsfrist U-19 Liga, 1 og 2. div., U-17 og U-15 1. og 2. div.

10.08.20

Tilmeldingsfrist for LP (hold fra Ligaen og til og med JS er forhåndstilmeldt).

28.08.20

Indbydelse til JHF-rækker i U-19 og U-17 A og B

04.09.20

Sidste frist for indgåelse af HF / KF i de åbne JHF-rækker (U-19 og U-17 A- og B - rækker) i HåndOffice.

04.09.20

Sidste frist for indgåelse af HF / KF i de åbne Kreds 3 rækker i HåndOffice.

05.09.20. – 08.09.20

Gebyrfri flytning i HåndOffice efter aftale med modstander i 2. og 3. div.

09.09.20

Sidste frist for tilmelding af hold via HO i de åbne JHF-rækker (U-19 og U-17 A- og B - rækker) (lukker 23.59)

09.09.20

Sidste frist for tilmelding af hold via HO i de åbne Kreds 3 rækker (lukker 23.59)

11.09.19 senest

Indbydelse til Jydsk Pokalturnering Ungdom udsendes

11.09.19

Elite Cup indbydelse udsendes fra JHF

11.09.19

Puljer laves og offentliggøres i U-19, U-17 og U-15 1. div.

14.09.20

Puljer laves U-15 2. div, U-17 og U-19 2. div + A- og B -rækker

17.09.20 kl. 16.00

Foreninger påfører spilletidspunkter i HO på egne hjemmekampe (slut 19.9. kl. 23.59)

17.09.20

HO åbnes for 2. og 3. div. (slut 21.9. kl. 23.59) tilpasning af kampe i perioden fra 2. spillerunde og frem til ombrydningen i disse rækker

20.09.20

Sidste frist for tilmelding af hold til Elite Cup

20.09.20-21.09.20

Gebyrfri flytteperiode med modstanderaccept via HåndOffice til og med 21.9. kl. 23.59

22.09.20 kl. 16.00

Endelig turneringsplan offentliggøres. Første spilledato 26.9. og 27.9.

01.10.20

Jydsk Pokalturnering Ungdom tilmelding senest den 2. oktober 2020 via HåndOffice

05.10.20 kl. 23.59

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 24.10.2020

01.10.20 – 23.10.20

Opkrævning af holdgebyr og dommerudgifter mv. fra Kreds 3 for 1. turneringshalvdel

24.10.20

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 24.10.2020

26.10.20 kl. 23.59

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 14.11.2020

14.11.20

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 14.11.2020

16.11.20

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 05.12.2020.

25.11.20

 

HO åbnes for tilmelding af nye hold efter ombrydningen:

JHF-rækker: U-19 og U-17 A og B. Kreds 3 rækker: S3D, S3H, U-9 A + B, U-10 A + B, U-11 B + C, U-13 B + C samt U-15 A

04.12.20 kl. 23.59

Tilmelding af nye hold i U-19 og U-17 A og B og de lokale Kreds 3 rækker lukker

05.12.20

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 05.12.2020

06.12.20

Sidste spilledato i alle lokale rækker

10.12.20 fra kl. 16.00

HO åbnes for påsætning af spilletidspunkter på egne kampe i alle rækker (inkl. 2. og 3. div.) via HåndOffice

12.12.20 kl. 23.59

Spilletider på egne hjemmekampe skal være påført i HåndOffice senest d. 12.12.20 kl. 23.59

13.12.20 til 14.12.20

Gratis indbydes flytninger foreningerne i mellem via HO lukker mandag d. 14.12. kl. 23.59

14.12.20 kl. 23.59

Muligheden for gratis ændringer af spilletidspunker via HåndOffice lukker d. 14.12.2020 kl. 23.59.

15.12.20 kl. 12.00

Kampplanerne er gældende og klar til dommerpåsætning fra kl. 12.00

03.01.21

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 16.01.2021

09.01 + 10.01.21

Første turneringsweekend i 2. turneringshalvdel i de lokale rækker

16.01.21

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 16.01.2021

10.01 - 31.01.21

Opkrævning af holdgebyr og dommerudgifter mv. fra Kreds 3 for 2. turneringshalvdel

18.01.21

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 06.02.2021

06.02.21

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 06.02.2021

08.02.21

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 27.02.2021

22.02.21

Sidste tilmeldingsfrist via HåndOffice til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 13.03.2021

27.02.21

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 27.02.2021 (Tilmelding inden d. 08.02.2021)

13.03.21

Børnestævne for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 13.03.2021 (Tilmelding inden d. 22.02.2021)

21.03.21

Sidste spilledato i de lokale rækker

Vælg forbund

Luk