Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Aktivitetsplan

Aktivitetsplan for HRØ´s turneringer 2019-20    
Aktivitet: Dato: Tilmeldingsfrist
Alle tilmeldinger til turneringerne åbner 29. juni 2019, hvor intet andet er anført    
     
Niveaustævner:    
Niveaustævne for ungdom Se hjemmesiden/Niveaustævner 12. august / 
    1. og 8. september
Vinterturneringen    
2. og 3. division    
Puljeinddelingen til 2. og  3. division 7. juni 2019  
Puljeinddelingen til HRØ´s lukkede rækker (- serie 2) 13. juni 2019  
     
Turneringsstart:    
Turneringsstart divisionerne for senior og Kval-rækken 21.-22. september  
Turneringsstart ungdom 28.-29. september 15. september
Turneringsstart serie 1, 2, 3, 4 og oldies  29.-30. september 15. september
Turnering på Bornholm 27. oktober  6. august 2019
2er spil i U-15 1. division 7.-8. december   
Turneringstart anden halvdel 4. - 5. januar   
Opbrydning af turneringen: 9. december   
Pulje/finalekampe samt op/nedkampe 18. - 19. april   
Finalekampe U-15 april / maj  
Op/nedkampe runde 2 25. - 26. april   
Medaljestævne for U-9, U-10 og U-11 25. - 26. april  
Medaljestævne for ungdomshold med dispensation 25. - 26. april   
Turneringen slutter:    
Turneringen slutter for ungdomsligaerne  4. - 5. april  
turneringen slutter for alle øvrige rækker 4. - 5. april  
     
DM for Ungdom:    
DM for U-17 og U-19 Piger 25. - 26. april   
DM for U-17 og U-19 Drenge 25. - 26. april   
     
Landspokalturneringen    
Spillerunder:    
1. runde 26. september 12. august 
2. runde 31. oktober  
3. runde 5. december  
4. runde 23. januar   
5. runde 5. marts  
6. runde 14. maj  
     
HRØ-pokalturneringen    
Spillerunder:    
1. runde 24. oktober  15. september 
2. runde 21. november  
3. runde 12. december  
4. runde 9. januar  
5. runde 27. februar  
6. runde - Finale 19. marts  
     
Ungdomspokal 1    
Spillerunder:    
1. runde 10. oktober  12. august
2. runde 31. oktober   
3. runde 21. november   
4. runde 12. december   
5. runde 19. december   
7. runde - Finaler  4. januar  
     
     
     
     
     
     
     
Ungdomspokal 2    
Spillerunder:    
1. runde 14. november 21. oktober
2. runde 5. december  
3. runde 16. januar  
4. runde 6. februar  
5. runde 27. februar  
6. runde - Finaler  14. marts  
     
Sommerturnering:    
Starter 15. april 18. marts 
Slutter 22. juni  
     
Beachhåndbold:    
Spilledatoer 19. maj 6. maj
  25. - 26. maj 6. maj
  1. - 2. juni 13. maj
  8. - 9. - 10. juni 13. maj
DM kval. 9. juni 20. maj
DM i Kerteminde 16. juni  
  15. - 16. juni 20. maj
  22. - 23. juni 20. maj
  29. - 30. juni 20. maj
     
Repræsentantskabsmøde  16. maj 2020  
     

Vælg forbund

Luk

Hjælp os med at gøre håndbold.dk bedre og vind landskampsbilletter

Vi udvikler løbende vores hjemmeside og vil gerne have din mening. Brugerundersøgelsen tager kun 3-4 minutter.
Start
Nej, tak!