Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Børnestævner

På denne side findes informationer om børnestævner 2018-19 i HRØ. Læs her mere om stævnedatoer, tilmeldingsfrister, haloversigt, Børnehåndbogen og Børnebeach. 

 

 

Børnestævne opstartsmøder 2019

Inden længe starter en ny sæson med børnestævner op. Vi vil gerne indlede sæsonen med en række børnestævne-opstartsmøder, hvor vi informerer om den kommende sæsons børnestævner. Der er planlagt børnestævne-opstartsmøder den 24. september, den 26. september og den 3. oktober.

Til højre kan du se invitationen, læse mere om hvor og hvornår de enkelte møder afholdes samt tilmeldingsprocedure. 

 

Stævnedatoer sæson 2019-20

Se den samlede oversigt over stævnedatoer for børnestævner 2019-20 samt tilmeldingsfrister for de enkelte stævner. Se oversigten nedenfor

 

Rækkenr.

Rækkenavn

Kan findes på haandoffice

Haandoffice åbner:

Haandoffice lukkes:

Program forventes udsendt:

 
4010100 Stævne 1: U-8 - 8 år meget øvede - Drenge, total håndbold den 6. oktober 2019 (11) U-8, D 29. juni 2019 16. september 2019 23. september 2019  
4010101 Stævne 1: U-8 år øvede - Mix, total håndbold den 6. oktober 2019 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 16. september 2019 23. september 2019  
4010102 Stævne 1: U-8 år uøvede - Mix, total håndbold den 6. oktober 2019 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 16. september 2019 23. september 2019  
4010103 Stævne 1: U-7 år øvede - Mix, total håndbold den 6. oktober 2019 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 16. september 2019 23. september 2019  
4010104 Stævne 1: U- 7 år uøvede - Mix, total håndbold den 6. oktober 2019 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 16. september 2019 23. september 2019  
4010105 Stævne 1: U-6 år uøvede - Mix, total håndbold den 6. oktober 2019 (13) U-6, Mix 29. juni 2019 16. september 2019 23. september 2019  
4010106 Stævne 1: U- 5 år uøvede - Mix, total håndbold den 6. oktober 2019 (14) U-5, Mix 29. juni 2019 16. september 2019 23. september 2019  
4010200 Stævne 2: U-8 - 8 år meget øvede - Drenge, total håndbold den 26. oktober 2019 (11) U-8, D 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4010201 Stævne 2: U-8 år øvede - Mix, total håndbold den 26. oktober 2019 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4010202 Stævne 2: U-8 år uøvede - Mix, total håndbold den 26. oktober 2019 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4010203 Stævne 2: U-7 år øvede - Mix, total håndbold den 26. oktober 2019 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4010204 Stævne 2: U- 7 år uøvede - Mix, total håndbold den 26. oktober 2019 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4010205 Stævne 2: U-6 år uøvede - Mix, total håndbold den 26. oktober 2019 (13) U-6, Mix 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4010206 Stævne 2: U- 5 år uøvede - Mix, total håndbold den 26. oktober 2019 (14) U-5, Mix 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4010300 Stævne 3: U-8 - 8 år meget øvede - Drenge, total håndbold den 10. november 2019 (11) U-8, D 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4010301 Stævne 3: U-8 år øvede - Mix, total håndbold den 10. novcember 2019 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4010302 Stævne 3: U-8 år uøvede - Mix, total håndbold den 10. november 2019 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4010303 Stævne 3: U-7 år øvede - Mix, total håndbold den 10. november 2019 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4010304 Stævne 3: U- 7 år uøvede - Mix, total håndbold den 10. november2019 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4010305 Stævne 3: U-6 år uøvede - Mix, total håndbold den 10. november 2019 (13) U-6, Mix 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4010306 Stævne 3: U- 5 år uøvede - Mix, total håndbold den 10. november 2019 (14) U-5, Mix 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4010400 Stævne 4: U-8 - 8 år meget øvede - Drenge, total håndbold den 23. november 2019 (11) U-8, D 29. juni 2019 28. oktober 2019 4. november 2019 Julestævne
4010401 Stævne 4: U-8 år øvede - Mix, total håndbold den 23. novcember 2019 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 28. oktober 2019 4. november 2019 Julestævne
4010402 Stævne 4: U-8 år uøvede - Mix, total håndbold den 23. november 2019 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 28. oktober 2019 4. november 2019 Julestævne
4010403 Stævne 4: U-7 år øvede - Mix, total håndbold den 23. november 2019 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 28. oktober 2019 4. november 2019 Julestævne
4010404 Stævne 4: U- 7 år uøvede - Mix, total håndbold den 23. november2019 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 28. oktober 2019 4. november 2019 Julestævne
4010405 Stævne 4: U-6 år uøvede - Mix, total håndbold den 23. november 2019 (13) U-6, Mix 29. juni 2019 28. oktober 2019 4. november 2019 Julestævne
4010406 Stævne 4: U- 5 år uøvede - Mix, total håndbold den 23. november 2019 (14) U-5, Mix 29. juni 2019 28. oktober 2019 4. november 2019 Julestævne
4010500 Stævne 5: U-8 - 8 år meget øvede - Drenge, total håndbold den 15. december 2019 (11) U-8, D 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4010501 Stævne 5: U-8 år øvede - Mix, total håndbold den 15. december 2019 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4010502 Stævne 5: U-8 år uøvede - Mix, total håndbold den 15. december 2019 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4010503 Stævne 5: U-7 år øvede - Mix, total håndbold den 15. december 2019 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4010504 Stævne 5: U- 7 år uøvede - Mix, total håndbold den 15. december 2019 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4010505 Stævne 5: U-6 år uøvede - Mix, total håndbold den 15. december 2019 (13) U-6, Mix 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4010506 Stævne 5: U- 5 år uøvede - Mix, total håndbold den 15. december 2019 (14) U-5, Mix 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4010600 Stævne 6: U-8 - 8 år meget øvede - Drenge, total håndbold den 12. januar 2020 (11) U-8, D 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4010601 Stævne 6: U-8 år øvede - Mix, total håndbold den 12. januar 2020 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4010602 Stævne 6: U-8 år uøvede - Mix, total håndbold den 12. januar 2020 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4010603 Stævne 6: U-7 år øvede - Mix, total håndbold den 12. januar 2020 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4010604 Stævne 6: U- 7 år uøvede - Mix, total håndbold den 12. januar 2020 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4010605 Stævne 6: U-6 år uøvede - Mix, total håndbold den 12. januar 2020 (13) U-6, Mix 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4010606 Stævne 6: U- 5 år uøvede - Mix, total håndbold den 12. januar 2020 (14) U-5, Mix 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4010700 Stævne 7: U-8 - 8 år meget øvede - Drenge, total håndbold den 1. februar 2020 (11) U-8, D 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4010701 Stævne 7: U-8 år øvede - Mix, total håndbold den 1. februar 2020 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4010702 Stævne 7: U-8 år uøvede - Mix, total håndbold den 1. februar 2020 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4010703 Stævne 7: U-7 år øvede - Mix, total håndbold den 1. februar 2020 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4010704 Stævne 7: U- 7 år uøvede - Mix, total håndbold den 1. februar 2020 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4010705 Stævne 7: U-6 år uøvede - Mix, total håndbold den 1.februar 2020 (13) U-6, Mix 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4010706 Stævne 7: U- 5 år uøvede - Mix, total håndbold den 1. februar 2020 (14) U-5, Mix 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4010800 Stævne 8: U-8 - 8 år meget øvede - Drenge, total håndbold den 29. februar 2020 (11) U-8, D 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020  
4010801 Stævne 8: U-8 år øvede - Mix, total håndbold den 29. februar 2020 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020  
4010802 Stævne 8: U-8 år uøvede - Mix, total håndbold den 29. februar 2020 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020  
4010803 Stævne 8: U-7 år øvede - Mix, total håndbold den 29. februar 2020 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020  
4010804 Stævne 8: U- 7 år uøvede - Mix, total håndbold den 29. februar 2020 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020  
4010805 Stævne 8: U-6 år uøvede - Mix, total håndbold den 29. februar 2020 (13) U-6, Mix 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020  
4010806 Stævne 8: U- 5 år uøvede - Mix, total håndbold den 29. februar 2020 (14) U-5, Mix 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020  
4010900 Stævne 9: U-8 - 8 år meget øvede - Drenge, total håndbold den 22. marts 2020 (11) U-8, D 29. juni 2019 24. februar 2020 2. marts 2020 Medaljestævne
4010901 Stævne 9: U-8 år øvede - Mix, total håndbold den 22. marts 2020 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 24. februar 2020 2. marts 2020 Medaljestævne
4010902 Stævne 9: U-8 år uøvede - Mix, total håndbold den 22. marts 2020 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 24. februar 2020 2. marts 2020 Medaljestævne
4010903 Stævne 9: U-7 år øvede - Mix, total håndbold den 22. marts 2020 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 24. februar 2020 2. marts 2020 Medaljestævne
4010904 Stævne 9: U- 7 år uøvede - Mix, total håndbold den 22. marts 2020 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 24. februar 2020 2. marts 2020 Medaljestævne
4010905 Stævne 9: U-6 år uøvede - Mix, total håndbold den 22. marts 2020 (13) U-6, Mix 29. juni 2019 24. februar 2020 2. marts 2020 Medaljestævne
4010906 Stævne 9: U- 5 år uøvede - Mix, total håndbold den 22. marts 2020 (14) U-5, Mix 29. juni 2019 24. februar 2020 2. marts 2020 Medaljestævne
4110100 Stævne 10: U-8 - 8 år meget øvede - Drenge, total håndbold den 25. april 2020 (11) U-8, D 29. juni 2019 23. marts 2020 30. marts 2020  
4110101 Stævne 10: U-8 år øvede - Mix, total håndbold den 25. april 2020 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 23. marts 2020 30. marts 2020  
4110102 Stævne 10: U-8 år uøvede - Mix, total håndbold den 25. april 2020 (11) U-8, Mix 29. juni 2019 23. marts 2020 30. marts 2020  
4110103 Stævne 10: U-7 år øvede - Mix, total håndbold den 25. april 2020 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 23. marts 2020 30. marts 2020  
4110104 Stævne 10: U- 7 år uøvede - Mix, total håndbold den 25. april 2020 (12) U-7, Mix 29. juni 2019 23. marts 2020 30. marts 2020  
4110105 Stævne 10: U-6 år uøvede - Mix, total håndbold den 25. april 2020 (13) U-6, Mix 29. juni 2019 23. marts 2020 30. marts 2020  
4110106 Stævne 10: U- 5 år uøvede - Mix, total håndbold den 25. april 2020 (14) U-5, Mix 29. juni 2019 23. marts 2020 30. marts 2020  
             
Rækkenr. Rækkenavn Kan findes på haandoffice Haandoffice åbner: Haandoffice lukkes: Program forventes udsendt:  
4210101 Stævne 1: U-9 Drenge indslugsningsstævne den 28. september 2019 (10) U-9, D 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4210103 Stævne 1: U-9 mix indslugsningsstævne den 28. september 2019 (10) U-9, Mix 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4220101 Stævne 1: U-9 Pige indslugsningsstævne den 28. september 2019 (10) U-9, P 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4210201 Stævne 2: U-9 Drenge indslugsningsstævne den 27. oktober 2019 (10) U-9, D 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4210203 Stævne 2: U-9 mix indslugsningsstævne den 27. oktober 2019 (10) U-9, Mix 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4220201 Stævne 2: U-9 Pige indslugsningsstævne den 27. oktober 2019 (10) U-9, P 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4210301 Stævne 3: U-9 Drenge indslugsningsstævne den 16. november 2019 (10) U-9, D 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4210303 Stævne 3: U-9 mix indslugsningsstævne den 16. november 2019 (10) U-9, Mix 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4220301 Stævne 3: U-9 Pige indslugsningsstævne den 16. november 2019 (10) U-9, P 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4210401 Stævne 4: U-9 Drenge indslugsningsstævne den 8. december 2019 (10) U-9, D 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4210403 Stævne 4: U-9 mix indslugsningsstævne den 8. december 2019 (10) U-9, Mix 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4220401 Stævne 4: U-9 Pige indslugsningsstævne den 8. december 2019 (10) U-9, P 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4210501 Stævne 5: U-9 Drenge indslugsningsstævne den 11. januar 2020 (10) U-9, D 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4210503 Stævne 5: U-9 mix indslugsningsstævne den 11. januar 2020 (10) U-9, Mix 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4220501 Stævne 5: U-9 Pige indslugsningsstævne den 11. januar 2020 (10) U-9, P 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4210601 Stævne 6: U-9 Drenge indslugsningsstævne den 2. februar 2020 (10) U-9, D 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4210603 Stævne 6: U-9 mix indslugsningsstævne den 2. februar 2020 (10) U-9, Mix 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4220601 Stævne 6: U-9 Pige indslugsningsstævne den 2. februar 2020 (10) U-9, P 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4210701 Stævne 7: U-9 Drenge indslugsningsstævne den 7. marts 2020 (10) U-9, D 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4210703 Stævne 7: U-9 mix indslugsningsstævne den 7. marts 2020 (10) U-9, Mix 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4220701 Stævne 7: U-9 Pige indslugsningsstævne den 7. marts 2020 (10) U-9, P 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4210801 Stævne 7: U-9 Drenge indslugsningsstævne den 5. april 2020 (10) U-9, D 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
4210803 Stævne 7: U-9 mix indslugsningsstævne den 5. april 2020 (10) U-9, Mix 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
4220801 Stævne 7: U-9 Pige indslugsningsstævne den 5. april 2020 (10) U-9, P 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
             
Rækkenr. Rækkenavn Kan findes på haandoffice Haandoffice åbner: Haandoffice lukkes: Program forventes udsendt:  
4310101 Stævne 1: U-10 Drenge den 29. september 2019 (09) U-10, D 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4310103 Stævne 1: U-10 mix den 29. september 2019 (09) U-10, Mix 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4320101 Stævne 1: U-10 Pige den 29. september 2019 (09) U-10, P 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4310201 Stævne 2: U-10 Drenge den 26. oktober 2019 (09) U-10, D 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4310203 Stævne 2: U-10 mix den 26. oktober 2019 (09) U-10, Mix 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4320201 Stævne 2: U-10 Pige den 26. oktober 2019 (09) U-10, P 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4310301 Stævne 3: U-10 Drenge den 17. november 2019 (09) U-10, D 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4310303 Stævne 3: U-10 mix den 17. november 2019 (09) U-10, Mix 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4320301 Stævne 3: U-10 Pige den 17. november 2019 (09) U-10, P 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4310401 Stævne 4: U-10 Drenge den 7. december 2019 (09) U-10, D 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4310403 Stævne 4: U-10 mix den 7. december 2019 (09) U-10, Mix 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4320401 Stævne 4: U-10 Pige den 7. december 2019 (09) U-10, P 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4310501 Stævne 5: U-10 Drenge den 12. januar 2020 09) U-10, D 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4310503 Stævne 5: U-10 mix den 12. januar 2020 (09) U-10, Mix 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4320501 Stævne 5: U-10 Pige den 12. januar 2020 (09) U-10, P 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4310601 Stævne 6: U-10 Drenge den 1. februar 2020 (09) U-10, D 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4310603 Stævne 6: U-10 mix den 1. februar 2020 (09) U-10, Mix 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4320601 Stævne 6: U-10 Pige den 1. februar 2020 (09) U-10, P 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4310701 Stævne 7: U-10 Drenge den 8. marts 2020 (09) U-10, D 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4310703 Stævne 7: U-10 mix den 8. marts 2020 (09) U-10, Mix 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4320701 Stævne 7: U-10 Pige den 8. marts 2020 (09) U-10, P 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4310801 Stævne 7: U-10 Drenge den 4. april 2020 (09) U-10, D 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
4310803 Stævne 7: U-10 mix den 4. april 2020 (09) U-10, Mix 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
4320801 Stævne 7: U-10 Pige den 4. april 2020 (09) U-10, P 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
             
Rækkenr. Rækkenavn Kan findes på haandoffice Haandoffice åbner: Haandoffice lukkes: Program forventes udsendt:  
4410101 Stævne 1: U-11 Drenge den 29. september 2019 (08) U-11, D 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4410103 Stævne 1: U-11 mix den 29. september 2019 (08) U-11, Mix 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4420101 Stævne 1: U-11 Pige den 29. september 2019 (09) U-11, P 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4410201 Stævne 2: U-11 Drenge den 26. oktober 2019 (08) U-11, D 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4410203 Stævne 2: U-11 mix den 26. oktober 2019 (08) U-11, Mix 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4420201 Stævne 2: U-11 Pige den 26. oktober 2019 (08) U-11, P 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4410301 Stævne 3: U-11 Drenge den 17. november 2019 (08) U-11, D 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4410303 Stævne 3: U-11 mix den 17. november 2019 (08) U-11, Mix 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4420301 Stævne 3: U-11 Pige den 17. november 2019 (08) U-11, P 29. juni 2019 14. oktober 2019 21. oktober 2019  
4410401 Stævne 4: U-11 Drenge den 7. december 2019 (08) U-11, D 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4410403 Stævne 4: U-11 mix den 7. december 2019 (08) U-11, Mix 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4420401 Stævne 4: U-11 Pige den 7. december 2019 (08) U-11, P 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4410501 Stævne 5: U-11 Drenge den 12. januar 2020 08) U-11, D 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4410503 Stævne 5: U-11 mix den 12. januar 2020 (08) U-11, Mix 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4420501 Stævne 5: U-11 Pige den 12. januar 2020 (08) U-11, P 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4410601 Stævne 6: U-11 Drenge den 1. februar 2020 (08) U-11, D 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4410603 Stævne 6: U-11 mix den 1. februar 2020 (08) U-11, Mix 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4420601 Stævne 6: U-11 Pige den 1. februar 2020 (08) U-11, P 29. juni 2019 6. januar 2020 13. januar 2020  
4410701 Stævne 7: U-11 Drenge den 8. marts 2020 (08) U-11, D 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4410703 Stævne 7: U-11 mix den 8. marts 2020 (08) U-11, Mix 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4420701 Stævne 7: U-11 Pige den 8. marts 2020 (08) U-11, P 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4410801 Stævne 7: U-11 Drenge den 4. april 2020 (08) U-11, D 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
4410803 Stævne 7: U-11 mix den 4. april 2020 (08) U-11, Mix 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
4420801 Stævne 7: U-11 Pige den 4. april 2020 (08) U-11, P 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
             
             
             
             
Rækkenr. Rækkenavn Kan findes på haandoffice Haandoffice åbner: Haandoffice lukkes: Program forventes udsendt:  
4510101 Stævne 1: U-12 Drenge den 5. oktover 2019 (07) U-12, D 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4510103 Stævne 1: U-12 mix den 5. oktober2019 (07) U-12, Mix 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4520101 Stævne 1: U-12 Pige den 5. oktober 2019 (07) U-12, P 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4510201 Stævne 2: U-12 Drenge den 3. november 2019 (07) U-12, D 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4510203 Stævne 2: U-12 mix den 3. november 2019 (07) U-12, Mix 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4520201 Stævne 2: U-12 Pige den 3. november 2019 (07) U-12, P 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4510301 Stævne 3: U-12 Drenge den 8. december 2019 (07) U-12, D 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4510303 Stævne 3: U-12 mix den 8. december 2019 (07) U-12, Mix 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4520301 Stævne 3: U-12 Pige den 8. december 2019 (07) U-12, P 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4510401 Stævne 3: U-12 Drenge den 18. januar 2020 (07) U-12, D 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4510403 Stævne 4: U-12 mix den 18. januar 2020 (07) U-12, Mix 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4520401 Stævne 4: U-12 Pige den 18. januar 2020 (07) U-12, P 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4510501 Stævne 4: U-12 Drenge den 1. marts 2020 07) U-12, D 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4510503 Stævne 5: U-12 mix den 1. marts 2020 (07) U-12, Mix 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4520501 Stævne 5: U-12 Pige den 1. marts 2020 (07) U-12, P 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4510601 Stævne 6: U-12 Drenge den 28. marts 2020 (07) U-12, D 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
4510603 Stævne 6: U-12 mix den 28. marts 2020 (07) U-12, Mix 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
4520601 Stævne 6: U-12 Pige den 28. marts 2020 (07) U-12, P 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
4510701 Stævne 7: U-12 Drenge den 26. april 2020 (07) U-12, D 29. juni 2019 30. marts 2020 6. april 2020  
4510703 Stævne 7: U-12 mix den 26. april 2020 (07) U-12, Mix 29. juni 2019 30. marts 2020 6. april 2020  
4520701 Stævne 7: U-12 Pige den 26. april 2020 (07) U-12, P 29. juni 2019 30. marts 2020 6. april 2020  
             
             
Rækkenr. Rækkenavn Kan findes på haandoffice Haandoffice åbner: Haandoffice lukkes: Program forventes udsendt:  
4610101 Stævne 1: U-13 Drenge den 5. oktover 2019 (06) U-13, D 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4610103 Stævne 1: U-13 mix den 5. oktober2019 (06) U-13, Mix 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4620101 Stævne 1: U-13 Pige den 5. oktober 2019 (06) U-13, P 29. juni 2019 9. september 2019 16. september 2019  
4610201 Stævne 2: U-13 Drenge den 3. november 2019 (06) U-13, D 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4610203 Stævne 2: U-13 mix den 3. november 2019 (06) U-13, Mix 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4620201 Stævne 2: U-13 Pige den 3. november 2019 (06) U-13, P 29. juni 2019 30. september 2019 7. oktober 2019  
4610301 Stævne 3: U-13 Drenge den 8. december 2019 (06) U-13, D 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4610303 Stævne 3: U-13 mix den 8. december 2019 (06) U-13, Mix 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4620301 Stævne 3: U-13 Pige den 8. december 2019 (06) U-13, P 29. juni 2019 18. november 2019 25. november 2019  
4610401 Stævne 3: U-13 Drenge den 18. januar 2020 (06) U-13, D 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4610403 Stævne 4: U-13 mix den 18. januar 2020 (06) U-13, Mix 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4620401 Stævne 4: U-13 Pige den 18. januar 2020 (06) U-13, P 29. juni 2019 9. december 2019 16. december 2019  
4610501 Stævne 4: U-13 Drenge den 1. marts 2020 06) U-13, D 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4610503 Stævne 5: U-13 mix den 1. marts 2020 (06) U-13, Mix 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4620501 Stævne 5: U-13 Pige den 1. marts 2020 (06) U-13, P 29. juni 2019 3. februar 2020 10. februar 2020 Medaljestævne
4610601 Stævne 6: U-13 Drenge den 28. marts 2020 (06) U-13, D 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
4610603 Stævne 6: U-13 mix den 28. marts 2020 (06) U-13, Mix 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
4620601 Stævne 6: U-13 Pige den 28. marts 2020 (06) U-13, P 29. juni 2019 9. marts 2020 16. marts 2020  
4610701 Stævne 7: U-13 Drenge den 26. april 2020 (06) U-13, D 29. juni 2019 30. marts 2020 6. april 2020  
4610703 Stævne 7: U-13 mix den 26. april 2020 (06) U-13, Mix 29. juni 2019 30. marts 2020 6. april 2020  
4620701 Stævne 7: U-13 Pige den 26. april 2020 (06) U-13, P 29. juni 2019 30. marts 2020 6. april 2020  

Haller

Her vil fremgå, hvilke haller der er meldt ind til børnestævnerne. 

Følgende haller er meldt ind til U-5 – U-8 stævner i 2018 og 2019

 

Børnehåndbogen

Børnehåndbogen beskriver rammerne for børnestævnerne i HRØ, stævnernes afvikling, hvilke regler der bliver spillet efter og betingelserne for tilmelding til stævnerne.

Læs Børnehåndbogen her. 

 

Til U-5 - U-8 børnestævnerne spilles der totalhåndbold i samtlige rækker. 

Læs mere om U-5 - U-8 stævnerne.

 

 

 

Børnebeach

Info om spillested og -datoer forventes opdateret primo 2019.

Vælg forbund

Luk