Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Turnering 2018 - 2019

Kampprogrammet er offentliggjort torsdag den 20. Herefter skal klubberne flytte kampe og sætte tider på senest lørdag den 22. september.

Søndag den 23. september er klubbens Håndoffice stadig åbent så der fortsat kan aftales flytninger og der kan redigeres så huller i kampprogrammet undgås, såfremt kampe flyttes.

Kampprogrammet er endeligt tirsdag den 25. september kl. 18.

Problemer med kampredigeringen i weekenden den 22-23.09: Send en mail til mwk.fhf@dhf.dk 

 

Progammet findes i Håndbold app'en og på Håndbold Info

Se skrivelse med regler for kampredigering de Fynske rækker

Se skrivelse med regler for kampredigering U-18 1. division og U-16 1. division

 

ALDERSDISPENSATIONER

Aldersdispensationer kan søges når kampprogrammet og puljerne er offentliggjort for 1. halvsæson. Så de kan altså søges fra torsdag den 20. kl. 18. Aldersdispensationer søges via Håndoffice, og skal søges til et bestemt hold.

Se invitation til åbne rækker:

 

Tilmeldte hold - Opdateres 1-2 gange om ugen

 

Fynsserien og Serie 1 (Holdoversigt samt reserveholdsliste) - Se mere her

Holdfællesskaber 2018 - 2019

Anmeldelse af holdfællesskaber for Serie 1, Fynsserien samt 2. og 3. division skal ske senest den 1. juni. Blanket indsendes til FHF via email til mwk.fhf@dhf.dk 

Link til Holdfællesskabsblanket  (Link til DHF's hjemmeside - ligger et stykke nede på siden som PDF fil) 

Tilmeldingsfristen for Holdfællesskaber hvor øverst placerede hold er Serie 2,3 eller 4, samt alle børne og ungdomsrækker er samtidig med tilmeldingsfrist i henholdvis august og september.

Turneringskalender

Opdateres løbende

2018  
13.08 DHF's Landspokal 2018 - 2020 tilmeldingsfrist (Framelding for hold i de lukkede rækker)
15.08 Frist for at melde sig som arrangørklub/spillested til niveaustæverne
19.08 Tilmeldingsfrist til niveaustævne 01. - 02.09
01.09 - 02.09  Niveaustævner
03.09 Tilmeldingsfrist til niveaustævne 15. - 16.09.
09.09 Tilmelding til vinterturnering Oldies, Serie 2,3 & 4
15.09 - 16.09 Niveaustævner
16.09 Tilmelding til vinterturnering U-10,U-12,U-14,U-16 & U-18
23.09 Første spillerunde 2. og 3. division
30.09 Første spillerunde U-16 & U-18 1. division samt alle de fynske rækker 
14.10 Turnerings fri
02.12 Tilmelding til 2. halvsæson af vinterturneringen Oldies, Serie 2,3 og 4.
09.12 Sidste spillerunde 1. halvsæson
2019  
06.01 Første spillerunde 2. halvsæson
10.02 Turnerings fri
17.02 Turnerings fri
31.03 Sidste spillerunde 2. halvsæson
   
   

Halreservation

Her kan du se cirkl. der er udsendt i forbindelse med at klubberne skal reservere deres spillested til hjemmekampe jf. den tildelte nøgle.

Liste over indtastede banetider pr. 04.05 kl. 11.30

Vælg forbund

Luk