Liga & 1. division
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Resultater 2010-2011

Damer

Kvalifikation til Champions League gruppe 1

1

Randers HK

3

3

0

0

90-48

42

16

2

TV Bayer 04 Leverkusen GER

3

2

0

1

64-64

0

3

3

HC Sparta UKR

3

1

0

2

69-78

-9

2

4

Maliye Milli Piyango SK TUR

3

0

0

3

60-93

-33

0

 

170910

Randers

Randers HK

HC Sparta

23-15

180910

Randers

Maliye Milli Piyango SK

Randers HK

14-35

190910

Randers

Randers HK

TV Bayer 04 Leverkusen

23-15

 

Kvalifikation til Champions League gruppe 4

1

DVSG Korvex HUN

3

3

0

0

85-70

15

6

2

RK Zajecar SRB

3

2

0

1

88-85

3

4

3

KIF Vejen

3

1

0

2

85-90

-5

2

4

SPR Lublin SSA POL

3

0

0

3

86-99

-13

0

 

170910

POL

KIF Vejen

RK Zajecar 

29-30

180910

POL

SPR Lublin SSA

KIF Vejen

29-36

190910

POL

DVSG Korvex

KIF Vejen

31-20

 

Champions League Gruppe A

1

Buducnost MNE

6

6

0

0

193-148

45

12

2

Dinamo RUS

6

3

0

3

191-186

5

6

3

Viborg HK

6

3

0

3

192-193

-1

6

4

IK Sävehof SWE

6

0

0

6

163-212

-49

0

 

101010

SWE

IK Sävehof

Viborg HK

24-37

171010

Viborg

Viborg HK

Buducnost

25-34

241010

RUS

Dinamo

Viborg HK

41-33

071110

MNE

Buducnost

Viborg HK

32-24

141110

Viborg

Viborg HK

IK Sävehof

37-33

211110

Viborg

Viborg HK

Dinamo

36-29

Viborg HK videre til 4. runde i Cup Winners Cup

 

Champions League Gruppe B

1

Larvik HK NOR

6

5

0

1

202-157

45

10

2

C.S.”Oltchim” Rm. Valcea ROU

6

4

0

2

169-152

17

8

3

Toulon Saint Cyr Var Handball FRA

6

2

0

4

148-171

-23

4

4

Randers HK

6

1

0

5

136-175

-39

2

 

091010

Randers

Randers HK

C.S.”Oltchim” Rm. Valcea

27-23

161010

NOR

Larvik HK

Randers HK

33-19

231010

Randers

Randers HK

Toulon Saint Cyr Var Handball

25-29

071110

Randers

Randers HK

Larvik HK

20-38

141110

ROU

C.S.”Oltchim” Rm. Valcea

Randers HK

28-22

201110

FRA

Toulon Saint Cyr Var Handball

Randers HK

24-23

 

EHF Cup

EHF Cup runde 2

231010

Holstebro

Team Tvis Holstebro

Anagennisi Artas GRE

49-18

241010

Holstebro

Anagennisi Artas GRE

Team Tvis Holstebro

19-35

 

EHF Cup runde 3

141110

Vejen

KIF Vejen

Frisch auf Göppingen

28-19

201110

GER

Frisch auf Göppingen

KIF Vejen

29-32

 

201110

Ikast

HC Naisa-Nis SRB

FC Midtjylland              

23-31

211110

Herning

FC Midtjylland                 

HC Naisa-Nis SRB

31-26

 

141110

Holstebro

Team Tvis Holstebro

Frisch auf Göppingen GER

27-23

211110

GER

Frisch auf Göppingen GER

Team Tvis Holstebro

27-26

 

131110

GER

Buxtehuder SV GER

Team Esbjerg

29-25

211110

Esbjerg

Team Esbjerg

Buxtehuder SV GER

28-23

 

EHF Cup runde 4

120211

Holstebro

RK Olimpija SLO

Team Tvis Holstebro

11-54

130211

Holstebro

Team Tvis Holstebro

RK Olimpija SLO

48-19

 

050211

ROU

HC Dunarea Bralia ROU

Team Esbjerg

20-21

120211

Bramming

Team Esbjerg

HC Dunarea Bralia ROU

25-22

 

050211

Vejen

KIF Vejen

T+A/VOC Amsterdam NED

37-22

120211

NED

T+A/VOC Amsterdam NED

KIF Vejen

24-28

 

050211

Ikast

FC Midtjylland

H.A.C. Handball FRA    

28-14

130211

FRA

H.A.C. Handball FRA    

FC Midtjylland

23-24

 

EHF Cup runde 5

130311

Holstebro

Team Tvis Holstebro

SYMA-Vac HUN

36-32

200311

HUN

SYMA-Vac HUN

Team Tvis Holstebro

28-29

 

120311

Ikast

Team Esbjerg

FC Midtjylland              

21-27

190311

FRA

FC Midtjylland

Team Esbjerg

24-29

 

120311

Vejen

KIF Vejen

VfL Oldenburg GER

24-26

190311

GER

VfL Oldenburg GER

KIF Vejen

29-26

 

EHF Cup – 1/2 finale

090411

Ikast

FC Midtjylland

VfL Oldenburg GER

27-19

170411

GER

VfL Oldenburg GER

FC Midtjylland

29-25

 

100411

RUS

Lada RUS

Team Tvis Holstebro

23-17

160411

Holstebro

Team Tvis Holstebro

Lada RUS

26-19

 

EHF Cup – finale

080511

Ikast

FC Midtjylland

Team Tvis Holstebro

28-21

150511

Holstebro

Team Tvis Holstebro

FC Midtjylland

26-24

 

 

Cup Winners Cup

Cup Winners Cup runde 3

131110

AUT

SSV VEG Dombien Schoren AUT

FIF

20-37

201110

Frb.

FIF

SSV VEG Dombien Schoren AUT

47-13

 

Cup Winners Cup runde 4

050211

Frb.

FIF

Mar Alicante ESP         

27-24

130211

ESP

Mar Alicante ESP         

FIF

35-26

 

050211

Viborg

Viborg HK

FTC-Jogazdabank HUN

34-33

120211

HUN

FTC-Jogazdabank HUN

Viborg HK

33-32

FTC-Jogazdabank videre på flest scorede udebane mål 66-66

 

Herrer 

Kvalifikation til Champions League

1

Rhein Neckar Löwen GER

3

3

0

0

97-80

17

6

2

Bjerringbro-Silkeborg

3

2

0

1

84-85

-1

4

3

Real Ademar ESP

3

1

0

2

79-71

-2

2

4

RK Gorenje Velenje SLO

3

0

0

3

58-76

-8

0

 

030910

GER

Real Ademar

Bjerringbro Silkeborg

26-27

040910

GER

Bjerringbro Silkeborg

Rhein Neckar Löwen

26-31

050910

GER

Bjerringbro Silkeborg

RK Gorenje Velenje

31-28

 

Champions League gruppe B 

1

Montpellier Agglomeration HB FRA

10

8

0

2

326-259

67

16

2

MKB Veszprem KC HUN

10

8

0

2

322-284

38

16

3

HSV Hamburg GER

10

6

1

3

304-273

31

13

4

KIF Kolding

10

5

0

5

296-316

-20

10

5

IK Sävehof SWE

10

1

1

8

283-347

-64

3

6

TATRAN Presov SVK

10

0

2

8

273-325

-54

2

 

260910

SWE

IK Sävehof

KIF Kolding

30-38

031010

SVK

TATRAN Presov

KIF Kolding

29-31

091010

Kolding

KIF Kolding

HSV Hamburg

32-30

161010

HUN

MKB Veszprem KC

KIF Kolding

31-28

201110

Kolding

KIF Kolding

Montpellier Agglomeration HB

28-36

281110

FRA

Montpellier Agglomeration HB

KIF Kolding

40-25

041210

Kolding

KIF Kolding

TATRAN Presov

28-27

190211

Kolding

KIF Kolding

IK Sävehof

33-27

260211

Kolding

KIF Kolding

MKB Veszprem KC

29-34

060311

GER

HSV Hamburg

KIF Kolding

32-24

 

Champions League 1/8-finaler 

260311

Kolding

KIF Kolding

THW Kiel GER

29-36

020411

GER

THW Kiel GER

KIF Kolding

26-24

 

Champions League gruppe C 

1

Chekhovskie Medvedi RUS

10

6

2

2

315-282

33

14

2

Cuatro Rayas BM Valladolid ESP

10

5

3

2

300-284

16

13

3

Pick Szeged HUN

10

5

0

5

290-291

-1

10

4

Kadetten Schaffhausen SUI

10

4

1

5

304-315

-11

9

5

HC Dinamo Minsk BLR

10

3

2

5

307-316

-9

8

6

AaB Håndbold

10

2

2

6

311-339

-28

6

 

230910

RUS

Chekhovskie Medvedi

AaB Håndbold

39-29

031010

Aalborg

AaB Håndbold

Kadetten Schaffhausen

30-30

101010

HUN

Pick Szeged

AaB Håndbold

37-28

171010

Aalborg

AaB Håndbold

HC Dinamo Minsk

33-29

211110

Aalborg

AaB Håndbold

Cuatro Rayas BM Valladolid

28-36

271110

ESP

Cuatro Rayas BM Valladolid

AaB Håndbold

33-33

051210

SUI

Kadetten Schaffhausen

AaB Håndbold

34-31

200211

Aalborg

AaB Håndbold

Chekhovskie Medvedi

30-38

270211

BLR

HC Dinamo Minsk

AaB Håndbold

33-31

060311

Aalborg

AaB Håndbold

Pick Szeged

34-30

 

EHF Cup 

EHF Cup runde 3 

201110

ISR

Hapoel Rishorn Le Zion

Nordsjælland Håndbold

31-36

211110

ISR

Nordsjælland Håndbold

Hapoel Rishorn Le Zion

32-22

 

211110

Silkeborg

Bjerringbro Silkeborg

Drammen HK

38-28

281110

NOR

Drammen HK

Bjerringbro Silkeborg

21-31

 

EHF Cup runde 4 

200211

Helsinge

Nordsjælland Håndbold

GC Amicitia Zürich SUI

33-26

270211

SUI

GC Amicitia Zürich SUI

Nordsjælland Håndbold

23-27

 

200211

Silkeborg

Bjerringbro Silkeborg

TV Grosswallstadt GER

22-22

260211

GER

TV Grosswallstadt GER

Bjerringbro Silkeborg

29-27

 

EHF Cup runde 5 

260311

Helsinge

Nordsjælland Håndbold

Naturhouse La Rioja ESP

31-29

030411

ESP

Naturhouse La Rioja ESP

Nordsjælland Håndbold

34-29

 

Cup Winners Cup 

Cup Winners Cup runde 3 

271110

EST

FIF

HC Kehra EST

28-27

281110

EST

HC Kehra EST

FIF

32-24

 

Cup Winners Cup runde 4 

190211

MKD

HC Vardar PRO – Skopje

FIF

33-20

260211

EST

FIF

HC Vardar PRO – Skopje M

23-27

 

 

 

Vælg forbund

Luk